Výše alimentů. Kolik byste žádaly?

svetlanalana
18. srp 2022

Hezký den přeji. Prosím o radu, jakou výši alimentů na jedno dítě (předškolák) byste žádaly, pokud by váš ex měl plat 30000 hrubého? Kolik cca je šance dostat? Diky za radu🌼

krisstina93
18. srp 2022

Jsou kalkulačky výživného, ale odhadem tak 3000-3500kc, můžeš zadat víc a max to neschválí no, ale s takovým platem bych žádné vysoké alimenty nečekala.

lencaa11
18. srp 2022

@svetlanalana 2000-3000kc vždy může člověk napsat víc a soud rozhodne podle své karkulacky

similenka
18. srp 2022

@svetlanalana Taky záleží, jaký má majetek a jestli nezivi ještě další dítě. Zkus napsat radši víc. Taky nebudeš zadat zvýšení každý rok a za rok jde do školy, tak to zohledni. Už předškoláky má vyšší nároky.

andelka
18. srp 2022

Obecně 10-15% z platu.

magdanaty
18. srp 2022

Já mám na dceru cca 13% z jeho čistého platu. Žádné další vyzivovaci povinnosti nemá.a.ja mám prijem vic než o polovinu menší než on..to se podle mě taky bere v úvahu.

klaracervinkova
21. srp 2022

Byla jsem před nějakou dobou v podobné situaci, ex byl magor a nechtěl nic na malé platit... Nevěděla jsem, kolik si můžu dovolit ho žádat... Musela jsem se o tom radit i s právníkem, protože tam nezáleží jen na tom, jaký má bývalý příjem, ale prý i na jiných věcech. Mimochodem kdoví, zda ten tvůj nemá ještě nějaký další přijmy, co Ti zatajuje... (jinak mám v tomto výbornou zkušenost s právníkem JUDr. Brunckem z Brna, je to přímo odborník na výživné).

jola777
21. srp 2022

Dcera od otce dostává alimenty ve výši 13% z čistého příjmu, ale už od něj nedostává nic navíc - ani dárek k narozeninám a ani se s ní nestýká.