Vydědění. Co se dá dělat?

tynule2224
21. črc 2024

Dobrý den potřebovala bych poradit mám rodiče ty se chovají hrozně nechci to rozebírat a chtěla bych aby jsi mě odstřihli od života nechci aby až jednou nebudou zdědila jejich velké dluhy a pak to museli splácet a ještě apk možná naše děti potřebují poradit jestli existuje nějaký takový dokument a pokud ne tak jestli se dá něco dělat děkuji

janule0123
21. črc 2024

@tynule2224 až to přijde odmítnout dědictví ….

betelgeuzz
21. črc 2024

Dědictví se dá odmítnout, ale musí se odmítnout celé, ne jen dluhy. takže žádné jejich dluhy splácet nebudeš.

tynule2224
autor
21. črc 2024

@janule0123 tak to půjde na naše děti a naše děti půjdou před soud takhle to měla známá a verdikt bude takový že to tsk jako tak budem platit my a to vážně nechceme.

lencaa11
21. črc 2024

@tynule2224 to těžko pokud dědictví odmitnete jako dcera vasich rodičů tak to propada vydetit nejde jen tak hlavně to dělají většinou rodiče pokud maji právní odůvodnění na vaše děti půjdou případne vaše dluhy atd...

somalicats
21. črc 2024

@lencaa11 Nemáš pravdu, pokud ona odmítne dědictví, jde to dědictví na její děti.
@tynule2224 Pokud bude to dědictví předlužené, tak soud dětem dluhy nepřiklepne. Měli jsme to tak, můj táta nechal po sobě dluhy, dědictví jsem normálně odmítla za sebe i za děti, a to odmítnutí za děti pak potvrdil soud. Děti měly určeného opatrovníka - OSPOD, který dal jasné vyjádření, že se zadlužením dětí nesouhlasí, takže soud to samozřejmě odmítl.

berenika39
21. črc 2024

@tynule2224 V žádném případě ne, nic se nestane ani tobě, ani dětem, nikdo nic pslácet nemusí - jen je potřeba dědictví odmítnout. Takž i dluhy. Známá tě děsí, zbytečně. Zřejmě dědictví neodmítla....

jarla
23. črc 2024

@tynule2224 buď v klidu, vy dědictví odmítnete, přejde to na děti a ještě nikdy žádný soud dětem dluhy nepřiklepnul, to se opravdu musíte bát. Děti před soud nepůjdou, u soudu je bude zastupovat OSPOD.