Účet a zúžení jmění manželů.

31. bře 2020

3 roky máme ZJM, máme každý svůj bankovní účet, v držení manžela... manžel mi dával týdně peníze na nákupy v hotovosti, případně další výdaje proplacel proti uctence, už tehdy jsem s tím nesouhlasila...asi před rokem mi skočila platnost karty a přišla mi nova a já ji začala používat způsobem, kdy jsem jí platila, měla nějakou minimální hotovost a účtenky lepila do sešitu pro kontrolu...kdyz to zjistil a já mu vysvětlila, že takhle mi to vyhovuje líp a že to tak necháme, přišel s tím, že bude lepší, když na mém účtě se budou hromadit peníze a dá mi kartu od svého účtu, když budu pokračovat v lepení uctenek atd...souhlasila jsem...
Jenže teď se budeme rozvádět, manzelovi jsem vratila jeho katru, at mi vrati moji, že se chci odstěhovat...souhlasí jen pod podmínkou, že mu předvedu veškeré peníze z mého uctu...ze jsou to jeho peníze a pokud ne, tak me bude žalovat, že jsem ho okradla...nemam problem mu peníze převést, ale až mi dá veškeré dokumenty, které potřebují pro právníka, které mi zadržuje, má v držení í mě osobní doklady, lékařské zpravy

Pokud máme rozdělené jmění, a účet je na moje jméno, chodí tam moje výplata, může to napadnout a žalovat mě, když mu je neposlu?

laton
31. bře 2020

a mate opravdu zuzene SJM? notarskym zapisem?

elu
31. bře 2020

Nemuze

zuzanka2z
1. dub 2020

hlavně mu žádné peníze nepřevádějte,to je největší chyba,při rozvodu se to vše potom vypočítá co kdo dostane,nebuďte hloupá.

luciebx
1. dub 2020

Trochu nechápu jak ti drzi tvé osobní doklady atd. Nebo ti je ukradl v tímto rozvodovem šílenství ?

candat
1. dub 2020

nejlíp si zajdi do banky a informuj se. Jestli máš občanku, tak se vymluv, že jsi přišla o kartu i veškeré doklady o založení účtu.

autor
1. dub 2020

@laton ano

autor
1. dub 2020

@zuzanka2z nemám to v plánu, už mě upozornila i pravnicka

autor
1. dub 2020

@luciebx prostě "dal je k ostatním dokladum" do firemního trezoru, musím si o ně říkat, uvést na co, to samé i v případě děti (kartičky pojišťovny)

emamaira
1. dub 2020

Pokud máte zúženo notářskym zápisem, tak v tom zapíše bude uvedeno jak máte zúženo, z toho je potřeba vycházet. A pokud máš právnickou, tak ta ti určitě poradi lépe než tady🙂

autor
2. dub 2020

@emamaira jasně, jenže tu smlouvu o to zúžení ž něj nemůžu dostat, právnická mi poradila obrátit se přímo na toho notáře, jenže teď nikdo nefunguje...tak musím cekat

luciebx
2. dub 2020

Možná sem jediná které nepřijde úplně normální prosit muže o mě doklady a doklady našich děti proč sou v trezoru kde má přístup pouze on? Podle mě tvůj muž dobře ví jak té ovládat a mít nad tebou úplnou kontrolu. Nezávidím držím palce ať vše proběhne jak potřebuješ

barmil
2. dub 2020

@luciebx me uz neprislo normalni lepit uctenky a kazdou polozku obhajovat.
Docela manipulativni chovani, zavanejici psychickym tyranim.. Penize nemas, doklady nemas.. Se divim, ze ma pani vubec pristup na internet.

tynka9
2. dub 2020

Nejsem právník a nevyznám se v problematice, ale není zadržování osobních dokladů už pomalu nějaký trestný čin/přestupek? V tomto případě bych se opravdu hodně poradila s právníkem nebo zkusila pohrozit policií, protože na toto nemá právo. A kartičky dětí? Akutně potřebuješ k lékaři a musíš přes manžela řešit kartičky?? To je vtip ne? Můj manžel pomalu neví, kde jsou, s dětmi jsem doma já a cokoliv by se stalo, řeším to v první chvíli já a doklady u sebe musím mít! A lepení uctenek, obhajování, za co jsem utratila... radši nekomentuju

emamaira
2. dub 2020

A zkoušela jsi notáře kontaktovat? Stačilo by, kdyby to ji poslal, nemusíte se vidět 🙂

orisek56
2. dub 2020

Ja jsem asi z Marsu. Me uz prijde uplne ujety nejaky lepeni uctenek a vzajemny vycislivani penez.. Jste byli manzele? Nebo obchodni partneri? To je proste level jaky jsem jeste nevidela. My s muzem teda fungujeme absolutne pro rodinne. Dohled nad penezma mam ja, ale s tim ze to tak sam chce a muze si kdykoliv do cehokoliv zainvestovat. On je financni tahoun, ja jsem pak ta staraci slepka, co penize schranuje, popripade rozdeluje do obalek, a vzdy se radi se svym muzem jako clenem domacnosti, rovnocennym partnerem a nejblizsim clovekem, za co se utrati.
Doklady.... Myslim ze to uz je trestny cin, on ti je nesmi zadrzovat. Jako zakonny zastupce deti, mas stejna prava i povinnosti jako on. Proste na palici a pro me nepochopitelny. Zkus kdyztak policii