Prosím vás, mám dotaz ohledně rozvodu a soudu o děti, ale ne s manželem, ale svoji tchýní :/
Rozvádíme se, tchýně viní stále mě, ale bylo to manželovo selhání. Ale, k věci... S manželem jsme se domluvili na střídavé péči, tam je komunikace úplně v pohodě a vyšli jsme si vždy vstříc.
AAAAALE tchýně se do všeho angažuje a chce vídat děti snad každý den. Říkala jsem, že to není možný k vůli tomu že ona i já bydlíme prostě jinde, ona na vesnici já ve městě. Nemám nic proti aby je vídala, ale s rozumem :/ už mi přijde že mi vyhrožuje a jestli nebude tak jak ona řekne, že to požene k soudu. Už uvažuji nad právníkem.....s ní se nedá absolutně domluvit. Prosím vás, jaké má na vnuky ona práva? Děsím se toho, že nevím jak bych to dělala ohledně času i starání se o kluki když by soud řekl, že má na ně nárok, jak ona si určí.. Prosím vás, poraďte, nebo řekněte prosím, co mám dělat..
At se obraci na sveho syna s takovymi pozadavky. Proc to mas resit ty?
Rozhodně nemá právo jak si určí. Má právo je vidět, ale ať si to řeší se synem. Má je pupku času. Ty zas umožňujes své rodině vídat děti,též ve tvé době ne? Soudně se styk s prarodiči řeší obvykle v situacích,kdy děti nevída otec.
Protože je na hlavu, nedá se s ní normálně bavit. Měli jsme barák dohromady, akorát odřízlí vchody, takže je viděla pořád. Teď za všechno můžu já, děti ji samozřejmě asi nějakým způsobem,, kradu,,snaží se mě asi nějak znepokojit a celou situaci zkomplikovat.
Přišla ještě s tím, že mi děti soud vezme, dají je do otcové péče ale bude je hlídat ona protože je v důchodě.. Že já budu muset stejně jednou do práce a jejeeejeee.
Poslala bych ji se vší úctou do prdele.
@te_reza to bych ráda, ale asi taková nejsem. Snažím se se všemi vyjít i když ona mi to ne úplně zjednodušuje. Hlavně psychicky :/
@koordinatorka_odboje protože je b.manžel pořád pracovně pryč.. A jí by jednou za 14dni o víkendu kluki vidět nestačilo. Jezdí do zahraničí, a věřím, že to jednou za těch 14dni pravidelně ani nebude. Tchýně by se z toho posrala kdyby víkend co by měl mít děti musel zrušit k vůli práci
Počkej a když je manžel pořád pracovně pryč a máte stridavou péči kdo bude s dětmi?
To je cesta do pekla snažit se vyjít se všemi, některým lidem se člověk nezavděčí, po dobrém to s nimi nejde...
@bara88 tak on jednou za těch 14dni kdy by měl mít kluki, má vždy volno.
Hele v životě občas musí člověk být tak trochu sv*ně. Prarodiče možná nějaký nárok na styk mají, ale určitě ne formou, že bude diktovat a vysírat
Počkej, ale to, že otec uvidí děti jednou za 14 dnů na víkend fakt není střídavá péče... takže ano, za téhle situace by ona třčeba den měsíčně získat mohla, kor pokud je schopna doložit, že jste bydleli společně a tedy s děti mají úzký vztah.
@j.a.n.i Tak já s manželem jsem se domluvila mimosoud takhle. Akorát tchyně je chce vidět každý den bez ohledu na to, že z časového hlediska prostě nejde. Ona to chce dát k soudu, protože JI by jednou za 14dni vidět kluki nestačilo..
no dobře, ale proč tedy píšeš, že budete mít střídavou péči? to asi těžko, pokud bude mít otec děti jednou za 14 dní, tak by ona u soudu opravdu uspět mohla, ale tak jeden den v měsíci
@adula000 Omlouvám se, nikdy jsme se nerozváděla, takže jsem i tak myslela, že je to prostě,,střídavá péče,,
O to mi jde, kdyby to táhla k soudu, jestli nárok na to má je vídat opravdu tak jak ona si určí
Já bych na tvém místě investovala do právníka, protože jestli to dá k soudu...
každopádně bych ji do prdele neposílala, naopak, zkusila bych se s ní domluvit, možná i společně s tím právníkem, aby viděla, že jednáš především v zájmu dětí, ne, že to hrneš ve stylu naser si babo,
protože jakmile se to dá k soudu, pro děti začne kolečko psycholog, sociálka, pohovory, no prostě...děs, takže možná by slyšela na nějakou rozumnou domluvu, kdy je uvidí nad rámec toho, jak ses domluvila s mužem.
záleží taky jak jsou děti velký, malý, a když jste žili téměř spolu, viděla je každý de, chápu, že si nedovede představit, že je neuvidí, nebo jen párkrát do měsíce, to ale neznamená, že se frekvence bude určovat čistě podle ní, jde hlavně o ten stres pro děti, který se rozjede, když to půjde soudní cestou, pokud je má ráda (svoje vnuky) mohla by na tu dohodu slyšet.
No, přeji štěstí a sílu.
Budu ti držet palce, to je opravdu nepříjemná situace, do které se doufám nikdy nedostanu, neumím si to vůbec představit. Někteří prarodiče si opravdu neuvědomují, že oni už své děti vychovali a je třeba poskytnout tuto možnost i následné generaci.
Nepříjemná situace. Ano, dítě má nárok na babičku, ale myslí se tak nějak normálně, třeba jednou za 14 dní. Pokud to dá k soudu, určitě si právníka bude lepší vzít, ale klidně počkej, jak se to vyvrbí. Na každodenní styk s dítětem určitě nárok nemá.
Proč ale píšeš že máte stridavou péči, v tom případě to úplně mění situaci
Střídavá péče obvykle znamená variantu,kdy každý z rodičů pečuje o dítě v podstatě poměrně stejně, 50:50. Je možná i varianta asymetrické střídavky, co máme třeba my, kdy jsou u otce z 1/3 času a u mě 2/3. Ale vidět děti na víkend co 14 dní je naprosté minimum. Takový styk se dává při výhradní péči jednoho rodiče. A je to už v podstatě přežitek. Bývá tam,kde otec víc děti vidět nechce,nebo kvůli práci nemůže.
Takže ano, v takovém případě může žádat prarodič i o čas pro sebe a děti. Protože s otcem jsou strašně málo.
S tou střídavou péčí jsi všechny zblbla.
Na vidění jako bývalo dřív to nebude,ale reálně by babička mohla vidět děti pravidelně třeba ve všední dny, když je v důchodu. U nás jsou děti taky u babičky pravidelně, většinou v týdnu,i s přespáním. Mají to od ní kousíček do školy,takže není problém.
Prosím tě, hlavně, není to o tom, že ona má nějaké právo na vnuky, ale o tom, že vnuci mají právo na kontakt s babičkou (prarodiči, obecně)
Já být na tvém místě, a v mém případě kdyby, tak by se jednalo ne o tchyni ale o vlastní mámu, a jsem si stopro jistá, že by to k soudu dala, bych investovala do právníka s touhle specializací, s jeho pomocí, doporučením bych následně oslovila babičku tak, aby si nemyslela, že máš strach z toho, že to dá k soudu, i když ten strach je oprávněný, ale ne kvůli tomu, že by soud jednal v její prospěch, ale kvůli tomu kolečku co by se rozjelo s dětmi, jakože... proč je tomu vystavovat...
a snažila bych se dosáhnout domluvy mimosoudní cestou, zkus třeba i s mužem tohle probrat, třeba se svou matkou promluví.
A drž se!
A doporučuji pokud očividně opravdu tomu nerozumíš,vezmi si právníka na všechno. Pokud se rozvadite, napřed se musí řešit svěření dětí do péče. Můžete jít k soudu s dohodou ( ale se střídavou péčí 4 dny v měsíci si uděláš akorát ostudu), a požádat jen o schválení. Svěření do péče, vídání s otcem, alimenty. Pak následuje rozvod. Buď opět dohodou, včetně dohody o vypořádání majetku a bydlení,nebo sporný,a majetek do 3 let vyřešit zvlášť. Čeká tě toho ještě hodně, určitě bych si našla někoho,kdo ti poradí.
A ty te babe branis videt vnouce? Asi ne, ze. Takze jeji pravo vidat vnouce neni poruseno.
Ale pozor, já mám v okolí případ toho, že si babička vysoudila nárok na styk s dítětem a dítě (a mnohdy nerado) musí k babičce jezdit 😱🤦
@nafreya
Muzes k tomu napsat vic?
@nafreya fakt? A jaké jsou okolností? Protože mám kamarádku, kde tchýně neuspěla a soudce jí řekl že má.dost prostoru když je dítě u jejího syna a jestli toto martirium má celé zapotřebí. Odešla se sklopenými uši, i když chudat dítě absolvovalo kolečko soc.pracovnos, psychologa apod.
Taky znám případ, kdy soud dal prarodičům čas mimo styk otce. Myslím dva dny měsíčně.
toho bych se opravdu nebála, pokud jste se domluvili na střídavou péči, tak si má zajistit návštěvu v době, kdy budou u otce. U soudu by sice souhlasili s tím, že by je měla vídat, ale myslím si, že by ji dali maximálně jeden den v měsíci.