Svěření dítěte do péče soudem, máte zkušenost?

marenkamisa
21. říj 2014

Máte prosím některá zkušenosti? Mam problém, že biologický otec nejeví o dceru zájem, ale jeho rodiče ano, sem tam nějaká návštěva u nich mi nevadí, ale poslední dobou ji vyžadují i 2x týdně a začali všude vykládat jak ji chce chudák vidět a já jim ji nechci pučovat, ale skutečnost je taková, že když jsem u nich byla jednou na návštěvě tak on se schovával v hospodě (pořád ho omlouvali jak ho chudáka nepustili z práce a jak ho mrzí že malou neuvidí, tak mi to nedalo a skočila jsem do hospody, jakože chce bratr koupit cigarety a nemá to nikde při cestě a ejhle, biologický tam u rozpitého piva), tohle by se dalo nějak zkousnout, ale máme sepsanou dohodu jen mezi sebou a když potřebuju něco po úřadech, tak je všude evidován jako společně souzená osoba a dostat z něj potřebné papíry je pokaždý porod, naposledy jsem mu o to říkala dva měsíce předem a to ho bolel zoubek, pak měl rozbitý auto, chřipku, neměl volno v práci...... a týden před termínem odevzdání mi jen suše oznámil, že prostě zapomněl a mě na tom jeho papíru závisela rodičovská.....po tomhle mi pani na úřadě poradila, že když budu mít péči potvrzenou soudem, tak ho pak nebudu muset uhánět kvůli každý kravině, což zní i lákavě, ale mám strach, že na něj budou jeho rodiče tlačit aby si vydupal co nejvíc návštěv a malou tam budou proti mě manipulovat, tak jsem se chtěla zeptat jestli máte některá zkušenosti s dohodou potvrzenou soudem, nebo jak celé takové řízení vůbec probíhá, nejideálnější by pro mě bylo kdyby šlo jen odevzdat naší dohodu oběma podepsanou a tim aby to taky konočilo, protože jinak je mi jasný, že kdyby se doma pochlubil, tak by mi to jeho rodiče skrze něj dali pěkně sežrat......
Předem děkuji za vaše rady a zkušenosti

snehurka845
22. říj 2014

Ak budes mat dceru sudom zverenu a urcene vyzivne,poziadas o vylucenie zo spolocne posudzovanych osob. U nas sud rozhodo lna druhom pojednavani, bez pritomnosti bio otca. Bolo urcene vyzivne a zverenie do starostlivosti, navstevy sa neriesili a ani one doteraz chvalabohu nepoziadal.

aleks
1. lis 2014

Pokud si k soudu podas navrh na upravu pece k dceri a soud vyda rozsudek,kde otci stanovi vyzivne,je to pro socialku (davky) dukaz o tom,ze spolu nehospodarite a pokud ti vznikne narok na davky,tak ti je priznaji