Zdravím všechny...potřebovala bych poradit jak postupovat u stavebního spoření které je napsáno na dceru...letos končí 6 let od založení a chci vypovědět smlouvu...zaslechla jsem v telce že je ted nový občanský zákoník kde je dáno ted nově že , smlouva nelze vypovědět jinak než soudně!!!Rozumíte tomu prosím někdo ať už laicky nebo přímo se tímto zabýváte pracovně.......děkuji za každou radu.
Bude záležet na stavebce, ale např burinka vyžaduje souhlas opatrovnickeho soudu u každé částky. Jinde je to omezeno spodní hranici třeba sto tisíc. Týká se smluv všech. Stavebka informuje o případných naležitostech při podání výpovědi.
Teda..my máme zrovna tu buřinku...no žádný velký peníz tam není cca 80 tis.ale jsu momentálně bez práce ,máme hypotéku na byt a už není žádná rezerva ani na vkládání na stavebko ani pomalu na hypotéku tak bych chtěla použít na umoření aspoň překlenovacího úvěru kde nám přibležně tato částka chybí...poradí tedy někdo co napsat na ten opatrovnícký soud a kdy podat?když smlouva končí v srpnu?
@keba na smlouvu kterou máš vedenou už 6 let by se snad měly vztahovat podmínky tak jak byly dané při uzavírání smlouvy. Výpověď stavebního spoření podmíněná soudním rozhodnutím není novinka - soudní rozhodnutí by mělo být vyžadováno, když se rodič rozhodne vybrat stavební spoření vedené na jméno dítěte a použít ho dle vlastního rozhodnutí. I když dítěti spoříš ty, tak jakmile je smlouva vedená na jméno dítěte, jde o majetek dítěte a musí s ním být dle zákona nakládáno v nejlepším zájmu a budoucích zájmech dítěte. Když to vybereš pro sebe a použiješ, může to být v případě, že se potomek začne peněz domáhat, vyhodnoceno jako tvé nezákonné obohacení.