Ex nepřebírá poštu. Jak dlouho to tak může prodlužovat?

slunickoseznam.cz
10. led 2020

Mám dotaz jestli to někdo nebude vědět, proběhl soud ohledně popření otcovství já už mám rozsudek ale ex to prodlužuje a nepřibírá si poštu tudíž rozsudek není pravomocný jak dlouho to takto může prodlužovat?

puhelin
10. led 2020

Tam neplati tzv. fikce doruceni? Ze mu posta dopis 10. den vhodi do schranky a tim je to povazovano za prevzate?
Nevim to, ptam se, protoze jine uredni dokumenty takto funguji.

kiki1912
10. led 2020

@slunickoseznam.cz pokud to bylo psaní od soudu tak pokud ho nezastihnou doma nebo se nedozvoni tak ukládají na poštu. Chodí mu výzvy na vyzvednutí a když skončí uložní doba dodání tak to jde zase na poštu do evidence a dorucovatel to hodí do schránky a na dodejce je datum a čas kdy to bylo vhozeno do schránky a tím dnem co to bylo vhozeno do schránky se považuje za doručené. Podmínkou pro vhozeni do schránky je aby se tam zdržoval a měl jméno na schránce. Pokud je na schránce uvedené jiné jméno než příjemce dopisu tak má dorucovatel povinnost dovést zpět na poštu, nalepit zpetku vyplnit náležitosti podepsat a posílá se zpět příslušnému úřadu od kterého to přišlo

emamaira
10. led 2020

@kiki1912 ještě navážu, pokud se dopis vrátí soudu, vyvesi soud oznámení na úřední desku, a uplynutím doby vyveseni se dopis považuje za doručený.

kiki1912
10. led 2020

@emamaira to nevím jak je to dále. Jen sem to upřesnila z postu poštovní dorucovatelky

leymea
10. led 2020

@slunickoseznam.cz presne jak pisou holky, vhodi do schranky a bere se to za dorucene. Ma smulu.

slunickoseznam.cz
autor
10. led 2020

Koncem listopadu byl totiž rozsudek a od té doby čekám na zplnonocnění,stale se prodlužuje doba a paní mi řekla na informacich ze problém je v doručení a je leden a mám volat zase koncem měsíce

andycr
10. led 2020

@slunickoseznam.cz tak to pravděpodobně visí na úřední desce a čeká se na den, který je považován za doručení. Dokument musí na desce viset 30 dní. Než to pošta vrátila atd Proto to trvá tak dlouho. Popř bych si na soud zašla a optala se