Alimenty, nepřiznaný plat. Podle čeho se vypočítají?

6. srp 2021

Mate někdo zkušenost, když ex přítel je kamioňak a jeho přiznaný příjem je poloviční . Dle čeho se vypočítají alimenty? Dekuju

klokanka31
6. srp 2021

Podle toho přiznaného. Můj bývalý to tak měl.

bara88
6. srp 2021

Podle priznaneho

lv
6. srp 2021

No, známé ex trvdil, jaky má nizky plat, soudkyne se ho ptala, kde bydlí (4+1 byt) cim jezdí do prace (auto vyssi stredni tridy) a napalila mu alimenty vysoké

marselina
6. srp 2021

Podle tabulky z priznaneho prijmu.
Dite musí mít sice stejnou úroveň jako otec, ale když mu zaměstnavatel přizná co přizná z toho pak vypocitaji alimenty

bara88
6. srp 2021

@lv a to ti jen známá tvrdila a nebo to víš jistě že to tak bylo, protože tohle je podle mě blbost. Prostě se to počítá z platu

rejalin
6. srp 2021

Z přiznaného. Otčím dělá lektora aj a přiznává hodně málo. Ale na druhou stranu, když si stěžoval na alimenty, soudce mu naznačil, že má raději přestat, nebo by se o to jeho přiznání mohl někdo začít zajímat (a také mu naznačil, jestli to myslí vážně, že pracuje tak málo. A že pokud ano, tak by se měl podívat po jiném zaměstnání, že má v okolí mnoho možností)

lv
6. srp 2021

@bara88 podnika a priznaval nizky vydelek, coz tedy neodpovida tomu, jak zil, kolik si vydelat mohl. Nevim, proc by mi znama kecala.

drep
7. srp 2021

@bara88 nemáš pravdu, plat je jedna z položek, která by měla být hodnocena, ale správně se mají alimenty hodnotit z “celkové životní úrovně” toho, komu se alimenty vyměřují. Že se to v reále smrskne na procento z platu, to je pravda, ale úplně správně to není.

petula.bir
7. srp 2021

Ahoj, většinou je to z platu. Ale ex dělal načerno tak řekl, že má 9.000,- měsíčně a nemůže platit vysoké alimenty. Soudkyně se zeptala mě kolik měl když jsem s nim ještě byla tak jsem řekla, že 12-15.000 čistého - on je zedník a koukla se do tabulek a řekla, ze vyučený zedník muže mít 18.000,- tak mu napálila, že bere 18.000 a nazdar bazar … protože ji úplně zvedlo ze židle když ji řekl, že si vždy vydělá jen na to na co chce na nic víc nepotřebuje.
Jinak tohle bylo před v roce 2016 od té doby jsem alimenty nezvyšovala.

shaun40
9. srp 2021

Rozvod v roce 2013.Ex jezdil v té dobe Belgii a Holandsko.K soudu doložil plat 10800kč.Pani soudkyne mu to neuznala a soud odročila asi o týden s tim že musí přinést od účetni diety .Na druhém stáni už mel plat 40000kč.Já dostala na každého 4500kč (9000kc 2 deti).Nyní jsem v kontaktu z jeho kolegou a ten bere za stejnú trasu 60000kč mesíčne.Rozhodla jsem se příšti rok požádam o 6.500kč na mého staršího syna.Bude mu 15 let a nastoupi na sřední školu.Myslím si že soudci nejsou sveta znalý a nejaké lži a min.mzdy neprojdou.Je draho jenom potraviny na 30 dnu jsou na jedno díte ranec.Hodne štesti.

jankanej
9. srp 2021

@shaun40 Ahoj možná se zeptám blbě, ale na to zvýšení alimentů je formulář, nebo se to podává na soudu? Jaký je postup? Také bych nechala ráda zvýšit alimenty, protože půjde malá na střední

letalnica
9. srp 2021

@shaun40 Jo, tak to já soud též 2013. Ex z Prahy, 35 let, s maturitou, řidič skladník, přinesl papír s výdělkem 11000 hrubého. Soudkyni to nechalo chladnou a ještě mi vynadala, že bych musela dokázat, že bere víc. Naštěstí jsem měla požadavek 2500 a on s tím souhlasil. Jinak jsem brala dvouletý rodičák 11500 plus brigádu, takže nechat to na soudkyni, asi platím já jemu 🙂

shaun40
9. srp 2021

@jankanej www.vasevyzivne.cz vzor r.2021 .Návrh na zvýšení výživného.Podáva se to k soudu v míste bydlište.

shaun40
9. srp 2021

@letalnica Je to strašne nespravedlivé.Žena natrefi na blbého soudce a je to v háji.Nevim každý snad chodi do krámu a vidí tu drahotu.Není to jenom jídlo a oblečeni ,voda, energie ,sportovní potřeby ,zařízení ,postele,nábytek,kredit,elektronika,kapesné.Stači jít na koupák v míste bydlište a stojí to hned 600kč.Já jsem dnes vyplázla 5600kč za mstrace a peřiny kluci to už meli zničené.Je doba že i my samoživitelky chceme aby naše deti zapadli mezi standartní kolektiv.Hlavne puberťáci nový mobil,chytré hodinky,tablet,notebook nemáš tak si divnej .😂 Milujeme svoje deti a chceme im dopřát.Je mi líto že málo který tatínek to vníma jako tá dotyčná matka.Já jsem svému ex řekla jasne že si na sebe slušne vydelám a ty peníze dávam do koruny detem.Oni mají pocit že to dávají nám na naši útratu.To me zvedá ze židle.

jankanej
11. srp 2021

@shaun40 díky