Zvýšení výživného. Ano či ne ?

14. črc 2024

Dobrý večer holky. Mám takové dilema a potřebuji poradit. Mám dceru je jí 17 let. Výživné bylo určeno po narození . Od té doby nezměněno. Otec platí 3500 Kč,na nic jiného nepřispívá ani dárky nedává. Což mu zas nevyčítám jelikož se s otcem dcera nevídá již čtvrtým rokem. A ve mě se to teď pere. Zkusit výživné zvýšit či nikoli a být ráda za takovou částku jaká je ? Přeci jen za těch 17 let šlo vše nahoru . Platové ohodnocení otce mi není známo. Po dobrém to nepůjde a bude to muset být přes soud,to vím jistě. Dcera teď bude nastupovat do prvního ročníku učiliště. Budu ráda za nestranný názor.

jancazao
15. črc 2024

Určitě bych požádala. Nástupem na střední školu se zvýší náklady. Může se žádat i 3 roky zpětně.

l_
15. črc 2024

Pozadej.. 3500 mam na sedmiletou (nezadala jsem ted o zvyseny z jistych duvodu).. narok na zvyseni je vzdy pri nejake zmene.. prvni stupen, druhy, stredni, vyska.. a kor kdyz ji mas nonstop u sebe..

luucia
15. črc 2024

Určitě požádej. Ted jsem řešila zvýšení a vyšlo to, sice ne úplně dle představ, ale víc platí. Trošku tu prvotní částku nastřel at máš kam couvat a dělat vstřícné kroky 😀

marketa1218
15. črc 2024

Jasně, zvedni to. Dala bych to třeba na 5tisic a uvidíš, co se povede. Za zkoušku nic nedáš u nás to šlo tenkrát taky soudně a já jako dítě jsem musela jít před soud říct k čemu to výživné potřebuji. Už mi bylo 18, příšerné to bylo. Musela jsem si hned zřídit vlastní účet, aby nešly peníze na mámu. Nerada na tohle vzpomínám teda. Držím palce 🙂

andelka
15. črc 2024

Požádejte hned teď. Ceny šly dost nahoru a SŠ je poměrně finančně náročná. Navíc po 18 roce by musela žádat dcera sama,sama řešit vše u soudu, dokládat..

andelka
15. črc 2024

@marketa1218 já jsem tehdy poprvé viděla otce. U soudu. Byl to děs. A stres samozřejmě. Bohužel u nás se soud táhl, než se něco vyřešilo, dosáhla jsem zletilosti a muselo se žádat znova.

l_
15. črc 2024

@marketa1218 to ja bych teda dala vic nez 5tis 🤔

luucia
15. črc 2024

@l_ záleží jaké má otec příjmy, ale 5000 mi taky přijde na 17 letou holčinu málo

marketa1218
15. črc 2024

@l_ Tak může, ale neznáme příjmy otce .

l_
15. črc 2024

@luucia
@marketa1218 jasne, ale vzdycky je potreba zadat vic, nez realne chci.. a 5000,- na 17letou? Kdyz si vezmu intr, naklady na studium, jidlo, dojizdeni..

andelka
15. črc 2024

5-6 tis úplně určitě. Pokud navíc nic neposílá, nevídají se..

@marketa1218 tak ale není to dvojciferná částka, on ví, že má nezletilé dítě a je spíš pravděpodobné,že vydělává víc než míň ( 3,5 tis odpovídá tak minimální mzdě)

l_
15. črc 2024

@andelka presne tak.. pri 30tis hodi kalkulacka 4800,- a to neni vzaty v potaz ze dite otce nenavstevuje, specialni potreby atd.. plus zadat zpetne! Az tri roky tusim..