Vrácení daní z úroků

ylliess
24. led 2019

Dobrý den.mam prosbičku.byla jsem od roku 2015 nám MD a RD do července 2018 pak jsem nastoupila do práce.chci se zeptat. V roce 2016 jsem si brala překlenovací úvěr od stavební spořitelny na koupi a opravu nemovitosti.jde to žádat zpětně? Všechny kopie o zaplacení úroků mám.ale jestli to jde když jsem byla na RD.dekuji

banitram
24. led 2019

@ylliess Lze žádat zpětně až tři roky, ale ve vašem případě to nemá význam. Musíte mít v daném kalendářním roce dostatečné odvody na daních, aby bylo z čeho úroky "vracet". Ale pokud jste v roce 2016-2017 byla na RD a neměla jste žádný zdanitelný příjem, tak jste neodvedla žádné daně, ze kterých by bylo možné úroky odečíst. Pokud chcete odečítat úroky z příjmu za rok 2018, tak zase záleží na výši daňových odvodů za celý rok. Jako doklad musíte první rok předložit výpis z katastru + smlouvu o úvěru + potvrzení z banky o zaplacených úrocích za 2018. Vrací se 15% z částky uvedené na potvrzení - pokud máte tedy na potvrzení částku 5000 Kč, vrátí se vám max. 750 Kč.

ylliess
autor
24. led 2019

@banitram děkuji

jennyska
29. led 2019

Ahoj @ylliess díky, že jsi položila tuto otázku! 🙂 Zkus se optat i v naší nové Poradně o financích a všem, co s nimi souvisí https://www.modrykonik.cz/forum/category/financ...

Poradny jsou u nás zdarma a anonymní a myslím si, že právě tady najdeš velmi dobrou radu i odpověď na svou otázku 🙂 Navíc bude otázka i odpověď veřejná a právě to pomůže další spoustě lidem.

Měj se krásně!
Jennyska
Modrý koník team