Spořící účet. Máte tip?

majena39
20. bře 2023

Holky, vy vždycky skvěle poradíte.
Máte nějaký tip ma výhodný spořící účet? Takový abych měla přístup k penězům kdyby bylo nutně potřeba? Rozhodně nechci dělat žádné investice.
A je lepší mů vlastní nebo dětský?
A má nějaká banka za doporučení nového klienta nějaký bonus pro stávajícího? Vím, že kdysi to tak bylo. Ale teď se neorientuju
Teď mám běžný účet u KB, našla jsem v aplikaci, že tam jde případně nastavit i účet z jiné banky aby byl vidět. Máte někdo zkušenost?
Děkuji za tipy 🙏

beruska97
20. bře 2023

@majena39 mám u airbank spořicí plus běžný, můžu si libovolně přeposílat peníze, peníze se úročí když pětkrát zaplatím kartou na tom běžným účtu. Nejsem bankovní/finanční poradce takže nevím jak moc se takový spořicí účet teď vyplatí, ale nějaký úrok mi tam jde takže peníze jen nestojí zbůhdarma. Každopádně internetové bankovnictví, resp. apka v mobilu od airbank je mnohem přehlednější a lepší než od Komerční

teate
20. bře 2023

Já mám v Maxbance (Expobank) a zbytek v Monetě. Maxbanka má veliký úrok, největší ze všech teď … ale není moc známá, no. 🤷🏻‍♀️

majena39
autor
20. bře 2023

@beruska97 díky za typ

@hojda díky

@teate to by snad měla být pod Creditas jestli jsem Dobře pochopila

dvm
23. bře 2023

@majena39 a jsi spokojena s KB? Já tam mám účet co používá taťka a už mě teda pěkně se*ou!!! Do žádné jiné banky mi nevolaji, aby jsem přišla na schůzku a nenabízí investice a podobně 😡 no jinak máme s manželem účet ve spořitelně kvůli hypotéce a tam máme na spořícím účtu 4% do 200tis. a je to účet plus a musím 4x zaplatit kartou z běžného účtu, aby byl zadarmo, pak mám svůj u unicreditu a tam mají na spořícím účtu 2,5% a tam mám teda vedení účtu úplně zadarmo ☺️ a u obou bank mas ty penízky porad k dispozici

majena39
autor
23. bře 2023

@dvm já mám u KB akorát penzijko a běžný účet. S jinou bankou nemám zkušenosti, tenhle účet mám už někde od 15 akorát mi pak ze studentského udělali běžný. Takže nemám srovnání jak je to jinde. Ale ze třikrát do roka volají a chtějí sjednat schůzku, to je otravné. Souhlasím. Vždycky je pošlu do pr... 🤣

blondynka400
23. bře 2023

@majena39 já mám u Maxbanka a Trinity (ten už mám docela dlouho, ještě když jiné banky podobné procenta nedávaly). Oboje je super v tom, že si můžeš kdykoliv dělat s penězi co chceš, stejně, jako kdyby jsi je měla na běžném účtu. Maxbanka ani nemá omezení co se týče výše vkladů a úročení, což to dost bank má, jak tam máš víc peněz, úrok jde dost dolů. Maxbanka má i na běžném účtu úročení asi 4 procenta. Jinak provozní účet mám v KB, už mi nezavolali asi rok 😀 Za to z Trinity mi volají docela často, že s mojí částkou pro mne mají lepší řešení 😀 Ale mne to takto vyhovuje.

dvm
24. bře 2023

@majena39 no právě, mě to úplně vytáčí, ale teď už jim taky říkám, že nemám čas a zájem 😃 ten účet už mám snad někdy od 9 to tenkrát byla ta beruška v 15 student a teď klasika jen to používá Tatka no, já mám Unicredit - vedení zdarma, když ti tam chodí 12 tisíc měsíčně a výběr ze všech bankomatu v ČR i zahraničí zdarma což mě hrozně vyhovuje a ten mám jen jako běžný účet.. u spořitelny máme tu hypotéku, spořící účet a penzijko 😃