Sleva na dítě, mohu ji uplatnit na rodičovské?

91petra
28. led 2017

Chtěla bych se zeptat jestli mohu uplatnit slevu na dítě já i když jsem na rodičovské. Přítel je na brigádě tak nevím jestli to jde u něj. Popřípadě jestli to mohu uplatnit rok zpětně. Děkuji

cizinkaa
28. led 2017

@91petra rok zpetne v rocnim zuctovani dani, ktere musi byt provedeno nejpozdeji do konce brezna.
Ty uplatnovat slevu nemuzes, protoze nemas zadny prijem. Rodicovsky prispevek se nepocita jako prijem. Pritel, i kdyz ma jen brigadu, dite uplatnovat muze. 😊

mulgrew
28. led 2017

to asi tezko, kdyz nemás žádný výdělěk, pritel jen v pripade, že žije s ditetem ve spolecne domacnosti a vydelal si minimalne sestinasobek minimalni mzdy

cizinkaa
28. led 2017

@mulgrew hloupost. pritel s ditetem v domacnosti zit nemusi a vydelek muze mit jakykoliv. Sleva na dite se da vyplacet formou danoveho bonusu.

mulgrew
28. led 2017

🙂 dite musi byt vyzivovana osoba ve spolecne domacnosti a minimalni vydelek být musi.polovina minimalni mzdy mesicne, tudiž 6- ti nasobek mzdy minimalni. o tom, že danova sleva na dite nejde do bonusu, nebyla rec.

mulgrew
28. led 2017

@91petra pritel, pokud podminky splnuje, bude potřebovat RL dítěte a tvoje cestne prohlaseni, že si dite neuplatnujes.

lenoulinkaa
28. led 2017

@cizinkaa dítě může uplatňovat pouze ten, kdo s dítětem žije ve společné domácnosti a na výdělku taky záleží. Aby mu byl vyplacen daňový bonus musí mít alespoň polovinu minimální mzdy měsíčně nebo za rok 2016 to bylo 59.400,-, když to chce pak zpětně.

alisonaileen
30. led 2017

Ahoj, chtěla jsem se zeptat.. budu uplatňovat daňový bonus na dítě a dcera se mi narodila 16.1. Počítám tedy už i ten leden a nebo až od února ? ( mohu tedy uplatnit DB na dceru za 12 a nebo 11 měsíců ? .... děkuji

lenoulinkaa
31. led 2017

@alisonaileen pokud máš výplatu, alespoň polovinu minimální mzdy, tak můžeš dítě uplatnit formou bonusu.

lenoulinkaa
31. led 2017

@alisonaileen dítě lze uplatnit už za ten měsíc, ve kterém se narodilo.