Roční zúčtování daně - mám právo žádat zaměstnavatele?

lucka662006
5. led 2018

Ahoj maminky, kdo se trochu vyznáte v pracovně - právních věcech. Jedná se o roční zůčtování daně za rok 2017. V roce 2017 jsem byla na Úřadu práce, cca do konce 4/2017, dále jsem pobírala rodičovský příspěvek až do 8/2017. Od 06/2017 pracuji na Smlouvu na dobu určitou, do 06/2018. Jiné příjmy jsem neměla. Mohu žádat zaměstnavatele o provedení ročního zúčtování daně a hlavně, měl by zaměstnavatel této mé žádosti vyhovět? Jde mi o to, že mezi ukončením evidence na UP a zahájením zaměstnání uplynul více než měsíc (tento měsíc jsem pobírala rodičovský příspěvek), Děkuji mockrát předem za odpovědi.

j.a.n.i
5. led 2018

Ano, máš právo požádat o zúčtování daní a zaměstnavatel je povinen ti vyhovět, pokud tedy máš u zaměstnavatele podepsané to růžové prohlášení.

lucka662006
autor
5. led 2018

@j.a.n.i Děkuji mockrát, právě jsem zaměstnavateli odeslala potvrzení z ÚP o vedení v evidenci a potvrzení z ÚP o tom, kdy skončil v roce 2017 rodičovský příspěvek. Růžové prohlášení jsem podepisovala při nástupu, protože jsem uplatňovala měsíční slevu na poplatníka. Jsem zvědavá, zda mi zaměstnavatel vyhoví, obávám se trochu té mezery mezi evidencí na ÚP a začátkem zaměstnání. Děkuji Ti moc za Tvůj čas.

anetka1701
5. led 2018

Udělat ti vyúčtování má zaměstnavatel povinnost pokud jsi u něj byla zamestnana k 31.12. A nemáš souběh příjmů (brigády pri práci a tak)

lucka662006
autor
5. led 2018

@anetka1701 Mzdová účetní zaměstnavatele mi tvrdila, že pokud mezi ukončením evidence na ÚP a začátkem zaměstnání uplynul i 1 den, povinnost nemají. To se mi ale nezdá, proto se informuji i tady, děkuji.

anetka1701
5. led 2018

Je to blbost 😁 nechce se ji s tím dělat....

banitram
6. led 2018

Pokud požádá o provedení ročního zúčtování posledního zaměstnavatele v daném kalendářním roce a to nejpozději do 15.2.2018, musí jí RZ provést. Samozřejmě za předpokladu, že žadatel nemá z nějakého důvodu povinnost podat daňové přiznání na FÚ. Není žádná podmínka, že by u něj musela být zaměstnaná k 31.12.2017 - pokud za celý rok měla jen jednoho zaměstnavatele, od kterého odešla třeba 30.6.2017 a pak už nikde nědělala, tak požádá u tohoto posledního zaměstnavatele

lucka662006
autor
8. led 2018

Děkuji všem moc za odpovědi, napsala jsem email mzdové, kde jsem info od Vás použila a už mi odepsala, že roční zúčtování zpracuje a podá.