Režim odděleným jmění. Máte někdo s manželem?

9. kvě 2024

Ahoj holky, mate nektera s manzelem "rezim oddelenych jmeni"? Mela bych par otazek.

teenyel
9. kvě 2024

Ahoj, my mame. Resilo se pred svatbou u notare s tim, ze jsme zaplatili i zapis do verejnych listin. Nenabyvame spolecny majetek a melo by i vliv v ramci pripadneho dedictvi, ze by se delilo rovnym dilem mezi manzela/manzelku a deti (normalne je polovina manzel/manzelka a zbytek rovnym dilem mezi manzela/manzelku a deti). Po svatbe se jen dolozil oddaci list a veslo to v platnost. Stalo to cca kolem 5 tis.

autor
9. kvě 2024

@teenyel Nas to stalo 7 tisic a taky to mame zapsane verejne. Zajimalo by me, kdyby manzel byl v exekuci jestli muze exekutor na muj majetek, nebo zablokovat ucet? Manzel ma dluhy spred manzelstvi, ale je v insolvenci.

teenyel
9. kvě 2024

Ne, na tvuj majetek by diky tomu exekutor nemel sahnout. Jen ve spolecne domacnosti by melo byt prokazatelne, ze se jedna o tvuj majetek (doklady o zaplaceni atd). Stejne tak mit vlastni ucet. Nevim, jak by se postupovalo, pokud by si tam mel muz posilat treba sve vyplaty. Drzela bych v tom pripade oddelene finance, aby byl klid.

autor
9. kvě 2024

@teenyel Prave to "nemel" by me zajimalo. Dle notarky taky ne, proto taky ten rezim mame. Ale vis jak to byva nekdy u exekutoru, kolikrat se ani nepodivaji jaky rezim mame a hned zablokuji. Jinak mam ucet na sve jmeno, auto je taky na moje jmeno. Takze vlastne nevim jestli je ten rezim opravdu jistota, ze mi nemuze sahnout na muj majetek.

autor
9. kvě 2024

Jinak je manzel v insolvencii, ted se mu bohuzel nedarilo, mel problemy v praci, neprodlouzili mu smlouvu, tak je na uradu prace, ale plati alespon to minimum. Tak mam trochu strach, aby mu insolvenci nezrusili.

somalicats
9. kvě 2024

My to tak mame. Na Tvuj majetek exekutor nemuze, pokud mate notarsky zapis zverejnen.

autor
9. kvě 2024

@somalicats Ano to mame.

teenyel
9. kvě 2024

Exekutor je povinnen nahlednout do verejnych listin. Takze kdyz mate zverejneno, nemelo by snad k pochybeni dojit a tvuj majetek by mel byt v bezpeci. Kazdopadne predpokladam, ze jste i po svatbe dokladali insolvencnimu spravci spolecne s oddacim listem, ze mate rezim oddeleneho jmeni. Asi bych se toho nebala, pokud existuji doklady o vlastnictvi. 👍

honatko092
9. kvě 2024

Máme, manžel je v insolvenci. Dělali jsme oddělené jmění, protože mám nějaký majetek a byla jsem ujištěna, že mi na něj nemůžou sáhnout. Držím palce, my už jedeme pátý rok a na konci roku budeme snad oddlužení 🙏

dandaa
9. kvě 2024

Ano my to takhle máme. Každý má svůj majetek a tudíž by na nej exekutor nemohl, což už nás naštěstí nehrozí, ale já jsem háklivá na své peníze,nemovitosti, takže proto jsem tohle chtěla.

taniik
9. kvě 2024

Máme taky, ale pozor, exekutor může přijít i k Vám a vy mu musíte dokázat že je tento majetek Váš a ne manžela.