Řešily byste datum, když Vám nepřišly alimenty?

15. dub 2022

Ahoj holky, 15. mi ex posila alimenty, mají proste přijít vždy k 15. když je někdy víkend prijdou třeba o den déle, ale dnes je 15. zatím mi nepřišly,’o víkendu nechodí a v pondělí je 18. a opět svátek tudíž by přišly až v úterý a to se mi opravdu nelíbí.
Mám air bank a on monetu, nevím zda ještě pockat.. většinou po ránu už je mám, mám pak hned placeni.. nebo mu napsat?
Toto mě štve. Co byste dělaly vy? Děkuji

sigyn
15. dub 2022

Kdyby to byla výplata od zaměstnavatele, tak s tim taky nic neuděláte. Prostě banky posílají až v pracovní dny.

autor
15. dub 2022

@sigyn To chápu, ale s ním se mazat nebudu. Je to hajzl, opravdu. A mamka s mým otcem to Meli stejně, proste hold když byl svátek ji to poslal 14. třeba a ne až 5. den po

barulina
15. dub 2022

A jak bys to chtěla řešit. Tohle policie nevyřeší, ani nezaeviduje. Exekucne nevím

autor
15. dub 2022

@barulina Já mu prostě napsala, nebudu se s ním štvát

krisstina93
15. dub 2022

Osobně to neřeším, my máme v rozsudku alimenty do dvacátého, ale občas mi je dá třeba až na konci měsíce. Kovbojku z toho nedělám. Už se stalo, že zapomněl a dal mi pak další měsíc dvakrát no. Fakt bych si zbytečně nekazila už tak napjaté vztahy, kvůli pár dnům.

autor
15. dub 2022

@krisstina93 my to máme zatím mezi sebou, k notářce jdeme v květnu, on se docela bojí, takže mi je určitě pošle, ale já mám placeni hned v pondělí malá pojistka atd., on muze byt vůbec rad za to co mi posila

leymea
15. dub 2022

Nedelala bych nic, proste to tak blbe vyslo.

klokanka31
15. dub 2022

A co má jako dělat? On nemůže za to že banky ve svátky/víkendy nefungujou. Když to blbě vyjde tak i manžel má výplatu klidně o 3 dny dýl. Říkáš že máš v pondělí placení ale to těžko když je svátek...poslat to můžeš ale stejně to poběží až v úterý...

autor
15. dub 2022

@leymea Tak jsem tu zprávu na whatsappu smazala.. nebudu to řešit

autor
15. dub 2022

@klokanka31 Ale hypotéce je úplně jedno jestli je svátek chytrá😉 18. se mi strhavaji platby jak pojistka na malou, tak hypotéka a paušál. 😉😉😉😉

leniczka23
15. dub 2022

pokud má dané k 15. Má si to zařídit tak, aby si ty peníze 15. Měla.
ALE pokud to vyšlo takhle jen na tento měsíc, že je prostě svátek a jinak to chodí jak má, tak by to byl z tvojí strany fakt zbytecnej prudenc.
Nicméně mu můžeš říct, jestli by si to nemohl nastavit třeba o den dřív ať tě to příště už nevypeče. Jste dospělý, tak to tak zkuste řešit.

zuzangel
15. dub 2022

Pokud chápu tak to nemáte soudně a jen mezi sebou ustni dohodu. Jediné ho prostě poprosit, jestli by mohl platbu zadávat třeba 10., abys je do 15. mela.
Nemá smysl mu psát něco hnusné, a pridavat ojel do ohně. Budeš s ním komunikovat celý život, tak nechápu proč si dělat vždy zlé.

autor
15. dub 2022

@leniczka23
@zuzangel
Konečně někdo kdo to chápe děkuji holky, takto mu to napisu

rebe
15. dub 2022

Já mám při nastavování pltaby možnost si zvolit, co se stane, když platba vyjde na svátek - a je tam možnost zadat, aby se to odeslalo dřív, udělá se to pak automaticky. Když máš sama takto nastavené platby, ale příjem včas nepřijde, může to být nepříjemné, to je jasné. Určitě můžeš muže poprosit, aby si to tak nastavil a platby chodily včas, kvůli hypotéce je to pochopitelné. Ale i tak bych se snažila mít na účtu rezervu, aby mě případný výpadek peněz od něj neohrozil.

klokanka31
15. dub 2022

Někdo je chytrej,někdo zas blbej...😄

lalolita
15. dub 2022

Neudalas s tím nic. 15.teho je dnes, kdy je svátek, pokud měli výplatu včera, stejně mu přijde taky až v úterý a můžeš se stavět na hlavu, jak chceš. Já mám alimenty k 16temu, kdy mi je posílá ještě insolvenční správkyně a vím, že tentokrát přijdou až v úterý a nehroutim se z toho. Ne každej měsíc to vyjde. Buď ráda, že Ti vůbec platí aspoň něco.....

2hanah
15. dub 2022

To asi může, ale bych ráda, že je vůbec posílá, mně ex neposílal nic a ještě nedávno vyhrožoval mojí sestřenici její ex, že jestli ho na*ere, bude jí posílat 200,-Kč měsíčně, že víc nemá a hotovo (netuším, jestli je to takto ještě v dnešní době možné, ale dřív vím, že jim to procházelo).

malinkata
15. dub 2022

Já třeba nechápu, proč to nechávat na poslední chvíli. Platí snad na své dítě ne?
Ale mám to podobně. My máme splatnost 20 a občas je dostanu i 14 dní po... Ale stejně je mi vztekani k ničemu, jak zaplatí do 4 měsíců, je krytý...
Já jsem ráda, že vůbec platí... Po tom, co mi dluží za 3 roky...

ninive211
15. dub 2022

Pokud k 18. mám nastavené trvalé příkazy v bance, tak bych se s ex domluvila, ať ti peníze posílá k dřívějšímu datu, třeba k 12.,aby právě kvůli souhře víkendu a svátků nebyl problém...a mít pro tyto případy v danou dobu vždy fóra na účtu, aby tě o den zpožděná platba nezpůsobila trable. Jinak jámám taky Airbanku a když v daný den není na účtu dostatečná částka, banka automaticky po třech dnech zkusí platbu provést znovu

cherie24
15. dub 2022

Já to teda neřeším. Posílá všelijak, teď už to máme dané i soudně, ale peníze taky nikde. Asi takhle, kdybych ty peníze fakt potřebovala a měla problém bez nich vyjít, tak bych to řešila, nejprve s ním, pak přes OSPOD. Já na tom nejsem závislá a když řeším, co kdy koupit, tak pracuji s tím, co mám a nepočítám do toho alimenty, které mají teprve přijít. Když netuším, kdy dorazí, tak se na to nelze spoléhat ... Ale nevím no, policie nebo soud se tím zabývá až pokud 3 měsíce nic nepošle a na OSPODu se mě na to během sezení ptali, říkali, že by to měl posílat pravidelně a že mu to vysvětlí, ale paní říkala - Ale víte jak, my mi to říct můžeme, ale víc s tím neuděláme. Takže těžko říct, zda je reálné to nějak vyřešit. 🤷

eloana
15. dub 2022

Resim to podobne…. Ma platit do 20. Samozrejme do rozvodu posilal vzorne, ted jak se mu to hodi… kdyby me alespon upozornil, ze nema a posle dele, ale to mu musim nejdrive napsat, ze ma 5 dni po splatnosti a pak se uraci neco rict…. Trosku jsem mu pophrozila, ze to zacnu resit, tak uz 2 mesice plati vcas

lencaa11
15. dub 2022

Nechci nějak bejt prudic ale myslím že výživne na dítě je na jeho potřeby ne na vasi hypotéku a pojistky a pokud měl výplatu včera tak je jasný že banky vám to připíše v úterý a ještě nemáte to ani soudem dane a hned bys te mu psala a dávala couda měla bys te bejt ráda že vám platí je x maminek co jim neplatí nebo úplný nic soud taky nezajímá kdy platíte nájem atd to samé ani jeho placeni když bere 14 .a teď to vyšlo blbě tak se svět nezboří ne 👍🙄

klokanka31
15. dub 2022

@lencaa11 Přesně to jsem chtěla taky napsat, že alimenty jsou pro dítě, tak na hypotéku a paušál snad musí mít...

lencaa11
15. dub 2022

@klokanka31 tak jako pochopila bych kdyby se psalo že už x měsíců neplatí atd ale přece zase jsme lidi a pokud pan bere k 14. a vím že to vyjde tak to tak si udělám na pár dní rezervu malou a nebudu psat že čekám na výživné abych platila hypotéku ,paušál atd jako to je na hlavu a ještě hned ho peskovat kdyby pan neposlal vůbec nic tak stim bez soudu nikdo nic neudělá

klokanka31
15. dub 2022

@lencaa11 A hlavně jestli čeká na výživné aby si zaplatila hypotéku tak pak z čeho koupí dítěti chleba? Prostě finance určitě má, jen mi přijde že vymýšlí způsob jak buzerovat...🙄 neříkám kdyby nezaplatil celý měsíc, nebo kdyby nezaplatil v normální dny, ale když jsou svátky tak mi to přijde opravdu jako zbytečný dělání problémů.

mimi1004
15. dub 2022

Jsou svátky, takže bych nedělala nic a počkala do úterý. Zbytečně prudíš, to, že ty musíš platit hypotéku a pojistky, není jeho starost. Alimenty jsou pro dítě a ne na tvé potřeby. Kdybys napsala, že nemáš na plínky, tak budiž, ale takhle to působí, že dělá sponzora tobě.

orisek56
15. dub 2022

Alimenty jsou pro tvoje dítě. Ne pro tvoji hypotéku !!! Ty taky budeš pěkná histerka, hnala bych tě svinskym krokem, aby jsi dělala Duru a dusno pro pár dní...v situaci kdy on to neovlivní, přestaň histercit a uklidni se, v pondeli zaplatíš tak akorát kulový....je červený pondělí.
Nepleť si chlapa se svým sponzorem, on má vyživovací povinnost vůči vašemu dítěti, ne vůči tobě....když můžeš táhnout hypotéku, zvládneš na ni i vydělat.

ckei
15. dub 2022

Tak pokud to nemáte papírově,tak můžeš být vůbec ráda,že něco někdy pošle a ne jančit hned 15. 🤦

autor
15. dub 2022

@ckei Takže vy chytré pro objasnění.
Bere hromadu peněz, o malou zájem nemá, nechce ji. Chtěl strašně dítě, když jsem mu řekla, že jsem těhotná, byl šťastný a pak v půlce těhotenství nebyl připraven. Vše jsem si platila sama, výbavu, byt, úplně vše. Byt jsme měli na půl, vykašlal se na to a řekl, že tam bydlet nebude ať si to platím sama. Celou dobu jsme nebyli v kontaktu.
K soudu jít nechce, chce to mít jenom takhle mezi námi, tudíž jsem ho alespoň ukecala na notářku, tu taky nechtěl, musím ji celou platit já, protože on nechce ani to.
Já beru rodicak a příspěvek na bydlení a vše platím sama.
Alimenty mi platí od 7. měsíců malé, s tím, že jsme se domluvily, aby chodily 15. nechodí tak, skoro ob měsíc chodí pozdě. Den jsem vždy obešla, jednou to trvalo opět týden a teď též. Nakonec jsem se rozhodla, že to řešit nebudu, počkám do úterý, splátky jsem si posunula na středu. Když má člověk příkaz, tak to normálně hned ráno strhnou z účtu svátek- nesvátek. Našel si další babu, která je opět těhotná a prý ji taky nechal. Takže je to opravdu šmejd,na malou řekl, že není její otec a dělá, že neexistuje. Takže asi tak. Samozřejmě, kdo žije s někým, tak se to strašně lehce říká a dokáže i z alimentů setrit, ale já to mám tak tak a žijeme samy.
Určitě už vidim jak každá máma dostane alimenty a dá je na stranu a řekla “né to je pro moje dítě” Z alimentů ji platím pojistku, dávám stranu na spoření, aby alespoň něco dostala ode mě až vyroste, když on není otec jako otec. Pak si splácím svoje věci a ze zbytku dělám nákup a šatím atd… Takže tak.

lencaa11
Autor odpověď smazal
Zobraz