Půjčka na rodičovské dovolené. Měl někdo? U které banky?

25. dub 2021

Krásnou neděli, holky chci se jen zeptat zda někdo měl zkušenost a popřípadě s jakou bankou - půjčka na RD.
Moje kamaradka se bude stěhovat a je sama se synem, potřebuje si půjčit na kauce. Kdybych měla, tak ji pujcim já.
Poradíte? Opravdu mě zajima jen toto, nepotřebuji číst “ať si ji nebere atd..” je to její rozhodnutí, já ji slíbila, ze se jen zeptám zda to někdo udělal. Děkuji 😉

bara88
25. dub 2021

podle mě ji banka nepůjčí když je na rd

klovalka
25. dub 2021

Equa bank půjčovala členům advokátní a lékařské komory bez nutnsti dokládání příjmů.. Pokud se Tě to týká.

zuzangel
25. dub 2021

Záleží kolik potřebuje na ty kauce. Pokud by to pro ni byla cesta, i když za nechutné úroky, tak některé "půjčovny" a společnosti půjčují třeba 50tis. Nemůžou ji půjčit třeba rodiče?

issabell28
25. dub 2021

Home credit. Bez overeni prijmu.

alilali
25. dub 2021

Homer credit, ferratum, ale upozorňují, že pokud má jen RP a např. alimenty, nebude schopna tyto půjčky splácet.

alilali
25. dub 2021

U Ferratum 50 000,-, měsíční splátka 3437,-,

dandaa
25. dub 2021

Při RD si lzte vzít půjčku i hypotéku. Ideálně tam kde má účet a kam ji chodí příspěvek.

bara88
25. dub 2021

@dandaa která banka ti dá hypotéku při rd?

dandaa
25. dub 2021

@bara88 jakákoliv, rodičovský příspěvek je normálně brán jako příjem. Sama jsem si takto taky hypotéku brala a není v tom žádný problém. Samozřejmě má každá banka jinou metodiku posuzování,ale prostě se RP bere do příjmu.

jasminek2012
25. dub 2021

@dandaa ale to pouze za předpokladu, že je RP posuzován společně s příjmem muže, ne?

martt
25. dub 2021

Banka posuzuje více věcí. Hodně záleží kolik a na jakou dobu by chtěla půjčit. Počítají i kolik by ji zůstalo z RD apod. At se zkusi zeptat u své banky. Hlavně ať si nebere půjčku od nebankovních institucí tam hodne přeplati a je větší pravděpodobnost, že se dostane do dluhové pasti.

martt
25. dub 2021

@dandaa Ale k hypotéce jsi musela mít ještě jeden prijem nejen RD ne? A nebo hypotéku na minimální částku s největší dobou splaceni?

dandaa
25. dub 2021

@jasminek2012 brala jsem si hypotéku sama .
@martt je potřeba si uvědomit, že každá máme nastavenou jinou vyšši příspěvku, navíc každý si bere jinak vysokou hypotéku. Odpovídám, jen na otázku ,že RP berou jako příjem. A díky tomu, že chodí peníze na účet se může komukoliv vygenerovat limit bez dokládání příjmu což může být až 300tis úvěr, ale opět má tohle každá banka trochu jinak .

malanoha
25. dub 2021

Ať se zepta u sve banky, kde ma ucet. Treba Komercni banka pujci i matce na RD, ale samozřejmě záleží, o jakou castku se jedna a jakou na v bance minulost.. Zadny Providenty a podobny lichvare, to je cesta do pekla. Uplne nejideálnější by byla pujcka od rodiny..

rkozakova
25. dub 2021

Equa bank půjčuje maminkam na rodicaku 😉

zelenaesmolda
25. dub 2021

A musi se stehovat kdyz nema na kauci?Z ceho pak chce platit najem?

hasara33
25. dub 2021

V ideálním případě by se měla zeptat u své banky, kde ji správně poradí 😉 proboha jen ať si nepůjčuje u nebankovních společností 🙄 banky nepůjčují každému z dobrého důvodu, nechrání jen sebe, ale i ty lidi aby se pak nedostali do dluhových pastí 🙄 fakt nechápu, jak to tady může někdo vůbec radit 🤦🏼‍♀️

nazka
25. dub 2021

Moje sestra si půjčovala na rd od nebankovních společností a dostalo ji to do fáze, že musela vyhlásit osobní bankrot. Tak já jen radim, že tudy je cesta velmi špatná. Ať zkusí u své banky, tam ji určitě půjčí. 3 kauce nejsou zas tak velké peníze.

jjasmina
25. dub 2021

@issabell28 tak snad nemá stále úrok 20% jako dřív

jjasmina
25. dub 2021

@nazka tři kauce můžou být i 40 000 + nájem dopředu, v půlce měsíce další, málo to taky není, ppkud je sama jen s rodicakem

nazka
26. dub 2021

@jjasmina tak podle mě půjčka do 100 000 je poměrně unosná pro všechny strany. Sestra se zadluzila o nulu víc, tak to mám posunutý

zelenaesmolda
26. dub 2021

@nazka
no,ja bych si teda na rodicaku 100 000 nepujcila a vlastne ani pri normalni praci pokud to neni nezbytne nutne

izz76
26. dub 2021

Nejlépe banka v ktere má účet a nějakou finanční historii.. Na nějakou menší částku může mít i před schválený úvěr, stačí se podívat do internetového bankovnictví.

eeevee
26. dub 2021

Určitě ne žádný Provident, Home Credit a další podobné společnosti. Já mám účet u AirBank, příjem mám jen RP a naprosto bez problémů mi půjčili 60 tisíc.

nazka
26. dub 2021

@zelenaesmolda ano, samozřejmě je blbost půjčovat si, když to není nutné. Ale tady to.aso nutnost je 🤷‍♀️ každopádně to není obsahem diskuze