Proplacení dovolené, když zbyde

terezapos
11. pro 2018

Ahoj prosim muze mi nekdo vysvetlit jak je to s dovolenou? 4.9. Jsem nastoupila do prace 1.10-9.10 mela paragraf a 6.11. Jsem zkoncila na vyplatni pasce za zari jsem mela 5 dni dovolene kolik dni mi musi zamestnavatel proplatit? Ja myslela to co vylo na pasce ale znama mi tvrdi ze ne tak jsem z tohi jelen

nita1984
11. pro 2018

Určitě to není 5 dní. Pokud máte zákonných 20 dní, tak máte za každý kalendářní měsíc nárok na 1,6 dne dovolené. Těch 5 dní byste měla nárok, kdybyste pracovala do konce roku. Vzhledem k tomu, že jste pracovala sotva dva měsíce, obávám se, že máte nárok, pokud na něco, tak maximálně 3 dny.

lenoulinkaa
11. pro 2018

@terezapos řekla bych, že max. 2 dny. Září bys měla nárok, kdybys nastoupila 1. nebo přešla od jiného zaměstnavatele. Za říjen by už nárok měl být a za listopad nic. Ono to je tak, že ti dají poměrný nárok do konce roku, ale když ti ukončí PP dříve, tak se ti to automaticky přepočítá. S tím musíš počítat.

1anetta11
11. pro 2018

Ano také bych počítala tak s jedním, maximálně dvěma dny, více ne, za dva měsíce práce bych to jinak neviděla.

sus3nka
12. pro 2018

Za každých 21 odpracovaných dní 1/12 dovolené za rok - dovolená za odpracované dny.