Manžel mění práci, kde bude podávat daňové přiznání?

pavlina276
11. led 2015

Holky, ráda bych poprosila o radu. Manžel končí v nynější práci k 31.1. Od 1.2. bude v nové, bude se podávat daňové přiznání a teď potřebuji poradit.
1) má poprosit starého zaměstnavatele aby ho podal - když tam pracoval celý rok, ale už tam vlastně pracovat nebude
2) má poprosit nového zaměstnavatele aby ho podal - s nějakým potvrzením příjmu od starého zaměstnavatele
3) nebo ho musíme podat samostatně
Nebo jak by jste to řešily?
Díky moc za rady.

hojda
11. led 2015

Já myslím, že možné jsou všechny tři varianty, jde jen o to, kdo bude ochotný to udělat🙂 to potvrzení je přehled příjmů za rok 2014.

pavlina276
autor
11. led 2015

@hojda děkuji za odpověď,a ten přehled by vyplnil starý zaměstnavatel a nový ho přepíše do daň. přiznání?A co by podle tebe bylo nejlepší? Já si myslím, že by bylo nejlepší poprosit toho starého, abychom neotravovali hned toho nového a sama si na podání moc netroufám (chceme tam dát ještě vyživ. manželku a teď nově tu školku....)

hojda
11. led 2015

@pavlina276 Zkusila bych taky toho starého, když to bylo přesně k 31.12.

pavlina276
autor
11. led 2015

@hojda manžel podal výpověď dohodou minulý týden(je domluvený se zaměstnavatelem - problémy mu nedělal), ale to na to vliv asi mít nebude, bude tam vlastně zaměstnán do 31.1.

hojda
11. led 2015

@pavlina276 Aha, tak já si nevšimla, že je to do ledna, ale je to jedno, kdo to udělá, Jen u toho původního by to bylo asi nejlepší, protože jsou to příjmy jen od něj.

pavlina276
autor
11. led 2015

díky moc za radu a přeji hezkou neděli🙂
@hojda

xpila
11. led 2015

@pavlina276 Podle mě jsou teda jen dvě možnosti - starý zaměstnavatel a nebo si podá daňové přiznání sám.

pavlina276
autor
11. led 2015

@xpila díky za názor, ani s tím potvrzením myslíš, že by to ten nový neudělal - kdyby starý nechtěl?

zarucha
11. led 2015

@pavlina276 ahoj, @xpila má pravdu. bud udělá daně původní zaměstnavatel, nebo musí manžel sám - nový zaměstnavatel mu bude dělat daně až za rok 2015....proč by dělal daně za rok, kdy u něj muž nebyl ani měsíc zaměstnán, potvrzení o výši příjmů není pro nového zaměstnavatele, ale právě pro podání danového přiznání...... pokud by starý zaměstnavatel vám už daně udělat nechtěl a vy si netroufáte - i když, není to fakt těžké, pokud byly příjmy z jediné závislé činnosti a tam mu platili zdravotní sociální, je to jednoduché, ty jako vyživovaná manželka jsi jedna kolonka a dítě ve školce také - najměte si na to účetního. dělá jich to většina a není to drahé.

evab.
11. led 2015

Pokud si zažádá, má povinnost udělat mu zúčtování daní zaměstnavatel u kterého byl poslední den v roce 2014

hojda
11. led 2015

@xpila Já myslím, že je to hlavně o ochotě účetní u nového zaměstnavatele, vzhledem k tomu, že je to u nich opravdu jen pár řádek, tak když bude ochotná nová účetní, tak jim to taky udělá, při nejhorším za kafe🙂.

pavlina276
autor
11. led 2015

@zarucha
@xpila
@evab. díky za rady, požádáme tedy starého zaměstnavatele, jsou tam dobré vztahy, tak snad s tím nebude problém🙂
holky dík moc 😉

banitram
11. led 2015

@hojda není to o ochotě účetní u nového zaměstnavatele - ona mu nesmí udělat roční zúčtování za rok 2014. Ani by to neprošlo počítačovým programem na zpracování daní, když v roce 2014 nebyl jejich zaměstnancem.
Může požádat o provedení ročního zúčtování u posledního zaměstnavatele a to nejpozději do 15.2.2015.
Nebo si do konce března podá daňové přiznání na FÚ.

gracinka7
11. led 2015

Holky, jak to mám udělat já, když jsem v práci skončila 30.11. a v prosinci jsem byla na pracáku?

evab.
11. led 2015

@gracinka7 žádá se vždy u posledního zaměstnavatele a na prosinec si max vyplníte čestné prohlášení, že jste nikde neuplatňovala slevu na dani (nevyplňovala růžový formulář)

xpila
11. led 2015

@hojda Jak už tu zaznělo, opravdu to není o ochotě účetní. Nicméně zpracování daňového přiznání je poměrně primitivní, takže to každý zvládne sám.