Mám nárok na vrácení daní? PN a pak MD

zabbkakvak
21. led 2018

Mám nárok na vrácení dení ze zaměstnání když jsem byla od 1.1.2017 do konce července na neschopence a pak hned nastoupila na mateřskou?

makiszek
21. led 2018

Tak to jsi přece nezaplatila na daních nic takže ti nemají co vrátit.

arevb
21. led 2018

A neproplaceli Vám dovolenou, to myslím, že by vraceli něco na danich. Účetní v práci to musí vědět

stuplakova
21. led 2018

Mám pocit že daně se podepisují tak nebo tak, tedy alespoň já v práci je podepisuji pořád. Ale nárok na vrácení by tam mohl být za narozené dítě si myslím.

j.a.n.i
22. led 2018

@stuplakova Nemohl, nesplňuje podmínky pro vrácení, neb nemá zdanitelný příjem ve výši alespoň poloviny minimální mzdy.

karolinasvetla111
22. led 2018

Vrati me neco kdyz jsem byla do 19.5.v praci a hned pak na matersky? Uz se mi mesicne strhavala uleva na prvni dceru. A ted v lednu mi proplaceli dovolenou a prescasy za min.rok, vrati mi to pristi rok?

makiszek
22. led 2018

@karolinasvetla111 s největší pravděpodobností ano, ale to chce spočítat. Nejlepší je oslovit mzdovku.

stuplakova
23. led 2018

@j.a.n.i Aha, tak to se omlouvám. Já jsem dostala, ale pracovala jsem dlouho do porodu.

kopacka01
26. led 2018

Mám dvě děti na který mám v práci úlevu,od října jsem na nemocenské a potom půjdu na mateřskou a rodičák.Mám na sebe i hypotéku... Nárok na vrácení daní za loňský rok nejspíš mám ale pokud si je budu chtít udělat sama co k tomu budu potřebovat?A jak to s daněmi budu mít příští rok když budu na mateřské a platit hypotéku? Díky

j.a.n.i
26. led 2018

@kopacka01 Aby sis je udělala sama, tak potřebuješ potvrzení z práce o výši příjmů, papír o hypotéce a potvrzení od partnerovo účetní, že on děti neuplatňuje. A příští rok, nebudeš mít proti čemu tu hypotéku uplatnit.