Jde vyžít za měsíc s takovými penězi?

suetpag
30. zář 2024

Ahoj holky. Tohle tema zakladam jelikoz jsem se rozesla s pritelem a zacinam od 0
Nasla jsem si praci.. a jdu bydlet sama do 1+1
Je to masakr.
Vyplatu budu mit kolem 21.000 kc cisteho a najem 12000 kc
Chci se zeptat za kolik vy utratite jidlo,jak se co nejvice uskromnit a jde vubec vyzit s tolikati malo penezi? ☹

areh
30. zář 2024

@suetpag záleží, jestli ještě někoho živíš. Nárok budeš mít na příspěvek na bydlení. I na děti, jestli máš. Na vyskakování to nebude, ale přežít se dá. Vařit na více dní, nakupovat v akcích, oblečení a pod na bazarech. Časem hledat lépe placenou/druhou práci. Začátek je těžký, ale zvládneš to 🍀

andelka
30. zář 2024

Sama, jako bez dětí?
Záleží na dalších výdajích. Jídlo, drogerie, léky, oblečení, boty, potřeby do domácnosti.. máš auto? Zkusila bych příspěvek na bydlení, když dáš za nájem víc než polovinu příjmu.

suetpag
autor
30. zář 2024

@andelka a kde a za jakych moznosti muzu zadat na prispevek na najem? Kdyz budu v pronajmu?

exbordelar
30. zář 2024

Hele je to malo, ale jestli zivis jenom sama sebe, tak s odrenyma usima vyjdes... jeste spocitej dalsi vydaje, ktere urcite mas:
- telefon
- dojizdeni (litacka/benzin)
- konicky
- sporeni
- strava
Plus jestli jsi sama, tak si najdi klidne i druhou praci, at muzes zacit i neco setrit. Penize se ti budou jednou hodit. A dale bych se poohlidla po lepe placene praci. Kdyz budes delat v nepretrzitem provozu, tak si vydelas daleko vic, protoze budes mit priplatky za vikendy, nocni a svatky.

exbordelar
30. zář 2024

Jinak prispevek na bydleni je predevsim pro ty, kteri si nemohou jen tak zvysit prijem - napr. hendikepovani, matky samozivitelky a pod. Jestl jsi mlada a mas zdrave ruce, nohy i hlavu, tak jdi radeji vice maknout a nabrat praxi, at jsi pak lepe ohodnocena. Na prispevek na bydleni se vykasli.

andelka
30. zář 2024

@suetpag zjistíš na úřadě. Já osobně ho neberu,ale vím,že hodně lidí ano. Podmínky se průběžně mění,tak nechci říkat nejisté věci.

dandaa
30. zář 2024

Nebylo by lepší jít do nájmu s někým? Ať můžeš platit méně? Nebo si pronajmout jen pokoj . Co máš za vzdělání? Tahle částka za práci mi přijde hodně málo. Moje asistentka na částečný úvazek pracuje za víc. Můžeš zkusit příspěvek na bydlení,ale i tak bys měla koukat po lépe placené práci.

simkrk
30. zář 2024

Nevím v jaké lokalitě bydlíš, ale ve vysledku 12tisic za nájem doufám, že se vším je poměrně pěkná cena😊 nehledě na to, že si zažádas o příspěvek a nějakou tisicovku ti to da nazpatek 😊 dojit na úřad a tam si to vyběhat a opravdu zjistit co je vše potřeba abys tam nelitala 10x, že jim něco chybí.. 😊👌
Záleží jaké máš další polatky.. 😊🤷 Nevim.. Sepis si to na papír ať víš, nebo ať máš trvale příkazy a po výplatě ať vše hnedka odejde ať víš kolik ti zbyde na zbytek měsíce 😊 kdybych měla nakupovat, jen pro sebe, tak si myslim, že se do tisícovky v klidu vejdu na týden 😊👌ale zase ten počáteční nákup bude velkej😁ja ybch potřebovala mít doma "vse", ryzi, testoviny, brambory, maso, zeleninu i mrazenou, olej, mouky, cukr, sul, koření atd... A to samé potom přípravky na uklid.😊

areh
30. zář 2024

@suetpag koukni se na aplikaci Jenda. Já jsem si všechno vyřizovala přes tuhle aplikaci. Všechno jednoduché, popsané. Můžeš žádat o příspěvky jako je rodičovský, na bydlení, na děti. Pokud budou potřebovat něco dalšího, ozvou se a poradí. Měla jsem velmi ochotnou a hodnou paní
https://jenda.mpsv.cz/

marketa11112
30. zář 2024

Pokud ti zbyde 9000 na osobu, jen a jen pro sebe, jde to. Záleží kolik že stojí doprava do práce, jak jsi schopná hospodařit s jídlem, jaké máš koníčky. Asi bych se snažila najít lépe placenou práci. Kdybych neměla žádné závazky, snažila bych se v tomto směru..

martulka88
Autor odpověď smazal
Zobraz
heidi91
3. říj 2024

Důležitý je rozpočet a "osekat" nepotřebné výdaje případně zlevnit co jde. Např. energie, pojistka na auto, životní apod. Pokud něco z toho máš, využij srovnavač. Mě se osvědčil nejvíc https://www.usetreno.cz/ kde se můžeš podívat jestli nemůžeš někde ušetřit. Dále ty příspěvky na bydlení a tvorba jídelníčků zase pomůže ušetřit na jídle 🙂

baboone
14. říj 2024

@suetpag ten nájem je i s energiemi, internetem, vodným a službami? Pokud ne, může to skočit tak o 3.000 min. Máte auto? Co náklady na telefon? To jsou taky nemalé výdaje. Je dobrý si udělat "celkovou revizi", prostě si znamenat, za co kolik utratím a kde jsem schopná ušetřit nebo se na čas uskromnit. Klidně bych si nechala poradit, jak píše @heidi91, a zkusila www.usetreno.cz, za se něco nevymyslí. Můžete zkusit změnit dodavatele energií, ušetřit na volání, pojištění... Ono může jít o pár stovek, ale ročně se to nastřádá. Na čem bych nešetřila je na jídle, zdraví máme jedno...

heidi91
21. říj 2024

@baboone jj, přesně, ono se to nezdá, ale i obyčejná pětistovka měsíčně udělá 6tisíc za rok a to už znatelné je 🙂