Jaké máte auto?

m_tina
7. kvě 2019

podělte se, co máte jako rodinné aut 🙂

vybíráme, co nového pořídit, ptž s druhým dítětem nám to naše začne být docela malé a když koukáme, co jde sehnat, tak sme trochu bezradní :(
chceme určitě nové, ne žádnou ojetinu! a ne, vymluvit si to nenecháme :D
nepotřebujeme ani tak velký kufr, jako prostor na zadních sedadlech, ptž máme protisměrné autosedačky a nechci se jich ještě zbavovat, kvůli bezpečnosti, ale jezdit na předních sedadlech s protisměrkou za zády se v našem autě moc nedá :(

díky za typy!

kvmatonka
7. kvě 2019

Máme Dacii Logan MCV. Na zadní sedačky se klidně vlezou tři autosedačky. A vyzkoušeno máme - jedna autosedačka a dva dospělí vzadu a v pohodě. A taky máme nové auto. Ojetinu jsme nechtěli. A ano jsme se značkou Dacia spokojeni :D, předtím jsme měli Sandero, ale hatchback začínal být malý, vzhledem k dalšímu potomkovi na cestě 🙂

puhelin
7. kvě 2019

My jsme potrebovali velky kufr a dostatek sedadel, kdyby s nami na vylet jel i nekdo dalsi. Takze mame Ford Gallaxy. Mezi protismerne sedacky se doprostred vejdu ja a to mam velky zadek.

berenika39
7. kvě 2019

Nové auto je nesmysl. Zaplatíš plnou palbu a než ho dovezeš domů, má hodnotu o xxx % nižší. Budeš celou dobu řešit servis, platit, po xxx letech hledat kupce - ojetin je milion, doporučuji operák - leasing, kdy si vezmeš nové auto, platíš dva , tři roky, vrátíš, a bereš si zase nové. Nemá to konkurenci na trhu. ZA ty dva tři roky nepotřebuješ servis, je to nové, chyby nejsou. Máme tak obě auta . A spokojenost. Jedno Hyundai Santa fe a druhé novou fabii - točíme to už xxx let.

bammbino
7. kvě 2019

Ahoj. Podľa toho koľko chcete investovať do nového alebo na splátky... Veľký kufor a v zadu veľký priestor aj pre 3 sedačky za mňa no naše auto 🤣 Nissan X Trail

kittyy17
7. kvě 2019

Octavia combi

bammbino
Autor odpověď smazal
Zobraz
78marcela
7. kvě 2019

@berenika39 takže si beres každé tři roky nové auto a pořád jen platíš? Nikdy není tvoje?

hanve
7. kvě 2019

My asi pred dvema mesicema koupili VW Sharan. A za nas zatim spokojenost. Prostor vzadu u deti je opravdu komfortni, ocenuji vysouvaci zadni dvere (clovek by nerekl, jak se zvetsi manipulacni prostor), navic to ma 3 regulerni sedacky, ne jako vetsina ostatnichvaut 2,5. Pokud nepotrebujete velky kufr, tak mensi verzi by mel byt VW Touran,ale to nemam vyzkouseno. My nutne potrebovali obri kufr.

bammbino
Autor odpověď smazal
Zobraz
berenika39
7. kvě 2019

@78marcela jojo, nechci, aby bylo moje, protože bych ho musela servisovat a pak prodávat. Škoda bez starostí, či jak se to ted jmenuje, Mám ted na dva roky, pěkně ho umyju, nechám zamaskovat škábanečky, vrátím a beru nové. Platím fakt minimum, nemůže se vyplatit platit rěégulerní leasing.

bammbino
7. kvě 2019

@berenika39 zaujímavé riesenie

terry1512
7. kvě 2019

Máme dacia dokker, vzadu spoustu místa. 3 sedačky úplně bez problémů.kufr naprosto bezkonkurencni. A s dětma nejvíc oceňují soupaci dveře vzadu.

Brali jsme nové, krom garanční prohlídky jsme za 2 roky co ji nemá neplatily nic navíc.
Spolehlivé auto, pohodlné, a ani spotřeba není závratná. Máme ji v benzínu, průměr cca 6l/100km

A máme ji na úvěr, po splacení necháme na odprodej v salonu, a bereme nové. Akontaci uvidíme prodejem původního auta.

berenika39
7. kvě 2019

@bammbino prostě platíš stejně, jako by to auto bylo tvoje - na leasing. a odpadnou starosti se servisem a prodejem. POřád dokola. Cca 5100 s dph, mám firmu - platím dph, takže je to 3,8tis měsíčně a to nepřepereš.

78marcela
7. kvě 2019

@berenika39 aha..já teď hledám taky auto, kamarád ve Fordu mi říkal, že koukneme, co je tam stažené z operativních leasingu, ale myslela jsem, že to.maji jenom firmy.
Dokážu si představit výhody pro.me.jako pro zákazníka, ale nevím, co z toho pak má ta společnost, když platíš méně než je regulérní leasing.

edie13
7. kvě 2019

@m_tina Ford S-Max. Máme 2 děti a nemůžeme si ho vynachvalit. Prostor je opravdu luxusní, a to má manžel 2m a já 180 cm. Často vozime kola, snowboardy, kempingove vybavení... Všichni se vejdeme a auto se nám i po letech jeví pohodlné a spolehlivé i na dlouhé trasy.

berenika39
7. kvě 2019

@78marcela no přece to, že tě má jako zákazníka "chyceného". Jezdíš dva, tři roky a šup - požádáš o nové,. Kolotoč.

78marcela
7. kvě 2019

@berenika39 vyplati se to i pro.me když nejsem.platce DPH? V DPH se vůbec neorientuju.
Když pak chci skončit, nebo se mi zalíbilo auto u jiné značky, co pak?

berenika39
7. kvě 2019

https://www.skoda-online.cz/web/guest/model-sel...
Záleží, jaký máš nájezd. Já se vždycky vejdu, jezdím cca 15 tis ročně mě se to vyplatí.

lv
7. kvě 2019

Opel Astra combi, v plné výbavě, předváděcí auto přímo Opel salónu, tedy ne nové ale skoro a za podstatně jinou cenu. Nevymlouvam to,každého věc, ale i kdybychom měli o nulu víc za příjmem rodiny, tak bycho nové nebrala 🙂 no o dvě nuly možná 🙂

berenika39
7. kvě 2019

@78marcela na tu dobu s nima máš smlouvu. přes to nejede vlak. Pokud nejsi plátcovská firma dph, platíš to prostě celé, mě vrací to dph stát.

herberta
7. kvě 2019

@m_tina Renault Espace a miluju ho❤ velké výhody: dělené a posuvné sedačky v kolejnicích,takže jedna je skoro v kufru,prostřední máme vytáhlou a třetí je normálně.Prostě posunu jednoduše kam potřebuju nebo jí uplně vytáhnu z auta ven.Děti do sebe šprtají nebo kopou do řidiče,takže jiné auto bych už nechtěla.
Dále rovná podlaha po celém vozu.Děti pořád drobí,bláto z bot.....a to vše jednoduše zametu.Žádné složité vysávání,prostě smetu smetáčkem a je to.Auto stále čisté at vezu cokoli.
Velký prostor,kočárek ani nemusím skládat,prostě vjedu do kufru😉a stejně tak odvezu kola nebo kočárek i s odrážedly,velké nákupy,to vše najednou bez omezení,přitom se dobře řídí,velký výhled,vysoký posez.hodně pohodlné.Takže i když vezu babičku sebou na výlet s dětma,nemá problém vystoupit.
Ovšem nejnovější verze Espace není podle mě tak super.Já mám rok 2011 a jsou kolikrát považovány za větší držáky než ty nejnovější verze.Zda nové,to bych hodně zvážila.Ty už jsou tak nadupané elektronikou,že to může znamenat více problému než s dobře koupenou ojetinou.

78marcela
7. kvě 2019

@berenika39 díky za info a rozšíření obzorů. Kouknu na to podrobněji a zkusím to propočítat. Mně se moc líbí Ford C-MAX, B-max a Peugeot 2008. Když hledám na netu, tak třeba u toho Peugeota nebyl rozdíl.mezi.novym a tříletým tak veliky, cca 50tis, takže bych možná radši nové. Tohle je zajímavá varianta.

m_tina
autor
7. kvě 2019

ty jo, tolik prispevku, diky, musim to procist!

m_tina
autor
7. kvě 2019

@berenika39 my proste chceme nove... na operaky uz manzel taky koukal, ale to je finamcne uplne mimo 😂 zrovna treba ta skodovka... jako auto s nejakou pomerne rozumnou vybavou za skoro 10tis mesicne a jeste najezdem 10tis km za rok je pro nas mimo realitu 😉

berenika39
7. kvě 2019

@78marcela když budeš chtít, písni ip, můžem to probrat

gracinka7
7. kvě 2019

My jsme spokojení s oktávkou. Když někam jedeme, zabalím v pohodě 4 členou rodinu, psa i část věcí pro koně.

paaajuska
7. kvě 2019

@m_tina pár měsíců mám Hyundai Tuscon a jsem moc spokojená. Pohodlné, výbava, kufr ok. Vozím 2 děti

zuzineckah
7. kvě 2019

@berenika39 jo, měli jsme asi 4 auta na operák. Skvělý produkt👍 Obzvlášť, když si ho člověk může šoupnout do daní 👏 Teď jsme vzali nové do majetku... já myslím, že to je blbost, ale manžel je přesvědčený, že dobrá investice (je jich asi jen 6 v celé republice) 🐧

sudylichozrout
7. kvě 2019

Hoj, mame VW Sharan a naprosta spokojenost. Do mensiho uz nepujdeme, pristi auto bude Transit 🙂 Ted jsme ctyri, pocitame, ze nas bude snad brzy pet 🙂

marketa11112
7. kvě 2019

Mame hyundai h1 . ja to auto zboznuji. Ten prostor.