Investice. Do čeho je nejlepší?

21. kvě 2024

Ahoj,
je lepší investovat peníze do zlata (šperků),nebo nechat peníze na účtě-případně na spořícím účtě a nebo doma pod polštářem?

hojda
21. kvě 2024

Pod poštářem určitě ne a zbytek záleží na tom, na co je budeš a kdy je potřebovat.

autor
21. kvě 2024

@hojda teď ani v nejbližší době je potřebovat nebudu.Tak jsem přemýšlela do zlata nebo spořící účet🤷🏻‍♀️

barmil
21. kvě 2024

Nejlíp pozemek, nebo dům/byt. Tam se to zhodnotí určitě.

autor
21. kvě 2024

@barmil tolik zase nemám

lennus
21. kvě 2024

Byt mimo velká města - jako investiční k pronájmu.

autor
21. kvě 2024

@lennus mám cca navíc 50tisíc.Za tuto částku byt neseženu ani mimo město🤷🏻‍♀️

fyii
21. kvě 2024

urok na sporaku je ted cca 5%, ale ma to urcity podminky u kazdy banky jine si zjisti, treba 3x zaplatit kartou za mesic atd. zlato je dlouhodoba investice a hur se smenuje na penize, kdyz je potrebujes rychle

martinka_33
21. kvě 2024

50 tisic je dobra castka na sporici ucet. Koukni ktere banky maji ted nejlepsi urok. Nebo muzes i investicni zlato, treba cihlicku si koupit.
@fyii má teď Raifka, škoda ze ten vítr mi urocit nechtej 😅

janule0123
21. kvě 2024

Popremyslej co je v nejbližší době - jestli 2,10, 30 let ? Rezervu mas ? Pokud ne, nechala bych na sporicim ..: to bych nebrala jako investici, ale spoření .. zlato má nějaký svoje místo - ale trva než se ti pak investice vrátí … je to brány spis na uchování hodnoty nebo taková pojistka v době nejistoty - válka a tak.. a teď zrovna letělo zlato nahoru… pokud chceš nakupovat zlato za tímto účelem nevím jestli zrovna řešit formu šperků, ale dej si pozor od koho by si koupila …

autor
21. kvě 2024

@janule0123 ano myslím šperkůDěkuji😊

autor
21. kvě 2024

spořící už mám.Myslela jsem ještě jeden.Ale líbí se mi šperky zlaté,tak jsem myslela si něco koupit.Snad to nebudou vyhozené peníze.Nějaký řetízek a prstýnek.Ale nevím,jestli nové nebo z bazaru

exbordelar
21. kvě 2024

50 tis bych dala na terminovany ucet. Muzes si zvolit dobu, kdy budou penize ulozeny. Kazda banka to ma jinak. Jsou to doby jako 1 mesic az po nekolik let. Je to takovy konzervativni postup, kdy sve penize celkem hezky zurocis, nemuzes na ne jen tak sahnout (pro nekoho vyhoda) a zaroven neriskujes.
Pokud mas rada primereny zisk, muzes investovat sve penize napr. do developerskeho projektu - pujcis jim na to tech svych 50 tis. a oni, az budou mit dostaveno a prodano, tak ti penize vrati i s uroky, kterych je treba 10% p.a. Tzn., ze treba pri "pujce"/investovani na 5 let, by sis za 5 let vydelala 25 tis. Zjednodusene receno. Ja se o to kdysi zajimala, ale nakonec jsem zjistila, ze jsem srab a nerozumim tomu tak dobre, abych, byt jen trochu, riskovala sve penize. Takze jsem od toho upustila, ale prijde mi to jako zajimava investice a konecne jsem se dozvedela, kde na to ti developeri berou 😄 Vetsinou u znamych firem jim na to pujci banka rovnou celou sumu, protoze je tam temer 100% jidtota, ze ten projekt uspesne vyjde.
Pak me jeste napada Zonky, ale s tim nemam zadnou zkusenost.

janule0123
21. kvě 2024

Když už brala bych nové - aby sis koupila opravdu kvalitní zlato, za který si zaplatíš … aby si za nějakou dobu nezjistila, ze si naletěla… ale teda bych to asi úplně nebrala jako investici 😎ikdyz vyhozeny peníze to určitě nebudou …

jipe
23. kvě 2024

Zlato jako investici spíš mince nebo svitky, my máme z české mincovny, 50t, pokud nemáš jinou rezervu, bych dala na spořící účet, ať to máš k dispozici, kdyby se něco po..

ovecky
24. kvě 2024

U sperku ale platis za praci a s ohledem na ruznici se vkus lidi se ti toho muze pak hur zbavovat. Ja bych zlato nekupovala, ale uz, radim spis slitek. 🙃

heidi91
16. črc 2024

Za mě rozhodně pravidlo bohatých - 20% investovat dlouhodobě. Do zlata bych dala z té částky max 10%, zlato je drahé, není tak likvidní a nevynáší dlouhodobě tolik, jako třeba akcie. Záároveň je dobré mít svůj příjem velmi dobře chráněn, kdyby se se mnou něco stalo, takže já investuji i do kvalitního pojištění. A samozřejmě do podílových fondů, kde mám výnos okolo18% za poslední rok a peníze si můžu vybrat kdykoliv