Hypotéka. Jak se bude vyvíjet úroková sazba?

barussska1
18. bře 2020

Holky, jak myslíte že se bude teď vyvíjet úroková sazba u hypoték? Můžeme si už za fixovat a týden před vyhlášením krizového stavu nám v bance nabízeli 2,29% ale říkali jsme si že ještě počkáme a mám strach že jsme udělali hroznou chybu, že to teď vyletí až na mars.

jirinakuk
18. bře 2020

@barussska1 háčkuji se zrovna jsem se na to samé chtěla také zeptat a hle byla jsi rychlejší

vikinkav
18. bře 2020

Na aktuálně je článek, že by měly jít hypotéky teoreticky dolů, uvidíme, taky si ji chceme vzít v nejbližší době...

dandaa
18. bře 2020

Banky budou jednat dle ČNB a zatím se snížení neřeší. Otázka je když se sníží, tak jak budou banky reagovat ohledně podmínek, jelikož se letos mělo opět snižovat % z 80 na 70. Navíc jistota práce, kdo ji teď má? Taky záleží na částce, samozřejmě vím vyšší částka tím vyšší rozdíl v měsíční splatce.

kometkak
18. bře 2020

Hypotéka a úrok nikdo dopředu neví.. Nám taky v srpnu říkali, že nám dají luxusních 2,7 a že to poletí raketově nahoru.. a ouva.. změna stavu.. Může se stát cokoli.. Klidně to může vyletět na 4% nebo klesnout na 1%. Nikdo neví, co se po tomto všem s ekonomikou stane. Lidi nebudou mít práci, peníze. Nebude se prodávat.. Můžou klesnout ceny nemovitostí a stoupnout hypoteky, nebo i naopak.. Cokoli je možné.

fyii
18. bře 2020

@barussska1 vyckat, podle delky krize nejspis pujdou dolu, pac lidi nebudou mit praci, penize.

martaskaaa
18. bře 2020

No tak to jsem zvědavá. My teď budeme rezervovat pozemek a na podzim si brát hypo. Tak jsem na to zvědavá 🙏🙏🙏 se úrok by mohl být menší, protože se jim třeba po krizi do toho nikdo nepohrne. No uvidíme

eviicka
18. bře 2020

Připíchnu se také, i když vím, že teď neví nikdo nic. Ale zajímají mě různé pohledy. Končí mi v létě fixace, takže já opravdu můžu jen čekat...

nnnadja
18. bře 2020

Já si tedy myslím, že půjde nahoru...

elialen
18. bře 2020

@barussska1 myslím, že v bedně včera říkali, že půjdou dolů a budou i zlevňovat nemovitosti.

evaviki
18. bře 2020

ČNB snížila sazbu o pul procenta, takze banky by na to mely zacit reagovat.. Tudiz se ted ocekava mirny pokles.

nnnadja
18. bře 2020

@elialen možná teď, půl roku.. Ale až budeme u nejhoršího venku půjde nahoru😐

orisek56
Autor odpověď smazal
Zobraz
barussska1
autor
19. bře 2020

@eviicka Jestli vam končí v létě tak už můžete fixovat. Ze zákona lze fixovat až 18 měsíců předem.
Nám právě minulý úterý, když byl manžel něco narychlo vyřídit, nabízeli 2,39 a teď máme 1,89 a tak jsme si ještě říkali, že to nebudeme hrotit a zatím vyčkáme. Ale podle mě teď nastane brutální hospodářská krize a hypotéka bude masakr.
@elialen souhlasím s tebou krátkodobě může být nepatrný pokles a pak porostou
Je mi jasný, že tohle nikdo neví, ale zajímali mě prognózy ostatních.

eviicka
19. bře 2020

@barussska1 no vidíš, díky za informace. Zjistím si více. Zatím jsem se nezajímala.

jirinakuk
19. bře 2020

@barussska1 mrkni na tohle co jsem našla. Asi půjdou úroky dolů
https://faei.cz/prichazi-pad-hypotecnich-uroku-...

jirinakuk
19. bře 2020

Sledujte na fb hypotéky a vše kolem tam se třeba něco dozvíte 😉