Hypotéka. Co všechno musím splnit, abych ji získala?

14. dub 2021

Holky co vsechno musim splnovat abych ziskala hypoteku? Je mi 30, nemam zadne dluhy, exekuce, nikdy jsem nebyla vedena jako neplatic, nebyla jsem v insolvenci. Mam nasetreno 450 000 kc. Blby je, ze praci mam pres agenturu na dobu urcitou. Ale pracuji na tom, abych mela smlouvu na neurcito. Deti nemam.

autor
14. dub 2021

Jo a cisty prijem dela 22 000 kc. Plus mam jeste brigadu, ale to jsou jen nejake drobne.

hanka_12345
14. dub 2021

A kolik si chces brát?

autor
14. dub 2021

@hanka_12345 Milion korun

lenickakl
14. dub 2021

najdi si finančního poradce

hanka_12345
14. dub 2021

Já teda moc nevim ale dle me tam bude problem s tou praci na urcito,dale je bude zajimat.zda.mas.cim rucit... my brali 2 200 000 a ikdyz jsme meli nasetrno svych vice.nez tech 20 % tak chteli jeste to ručení. A ted si nejsem jista ale je taky bude.zajimat ze za nejaky cas budes asi chtit na materskou (si myslim)

lidija1234
14. dub 2021

doporučuji jít přímo do banky a zeptat se tam na své možnosti 🙂 já šla přes kamaráda, který je finanční poradce nezávisle na žádnou banku a byla to největší chyba. Proto radím jít přímo do banky a tam se poptat 🙂

zelenaesmolda
14. dub 2021

@lidija1234 proc to byla chyba?

j.a.n.i
15. dub 2021

@hanka_12345 Tak rucit bude predpokladam tim, co bude kupovat... Ale jinak myslim, ze s prací pres agenturu a jeste na urcito, sance moc neni.

jitulka87
15. dub 2021

Ja si pred 5 lety brala taky milion. Bylo mi 28. Ale rozdil byl, ze jsem sice mela mene cistou mzdu, ale praci na neurcito. Rucim barakem, co jsem kupovala. Materska v budoucnu je nezajimala

mrszizy
Autor odpověď smazal
Zobraz
mrszizy
15. dub 2021

Oprava jednoho infa*
Určitě bude dělat problém doba určitá, zvlášť teď, banky se docela chrání. Nám udělalo problém u jedné banky i to, že se dokládá 3 měsíční výpis z účtu a manžel tam měl 2x 200kč poslané na Tipsport. Skrz to nám žádost zamítli (Raiffka). (Měli jsme to v kombinaci i s úvěrem, tak tohle možná ovlivní jen úvěr, ale ruku do ohně za to nedám. Ale jen ať to jde vidět, manžel má docela slušnou výplatu a kromě tohodle tam žádný černý puntík neměl... A stačilo to na zamítnutí.) Za mě zase naopak můžu určitě doporučit poradce - když jsme si hypo řešili po vlastní ose, bylo to sice OK, ale nervů kolem toho, zjišťování, lítání a vyřizování. Teď refinancujeme, máme poradce a máme lepší hodnoty, než jaké bychom si zajistili my. Je ale potřeba vědět koho si vybrat - spolupracujeme s paní od Partners, ti nejsou vázaní třeba jen na jedu/dvě banky, takže nám navrhla široké spektrum bank a my si mohli vybrat 🙂.

lidija1234
15. dub 2021

@zelenaesmolda protože mi neposlal návrh smlouvy kde je jasně napsané kolik budeme mít úrok a jak dlouho nám ho budou držet. Měli jsme slíbený úrok 1,8% ale to bylo do konce března a v dubnu když jsme šli podepisovat smlouvu tak jsme tam měli úrok 2,39% a to si půjčujeme jenom 80% z ceny :D volala jsem do banky a protože to máme přes prostředníka tak s tím nejde už nic udělat. Sestra šla normálně do banky, věnovala se jim paní která kolem nich lítala všechno zařídila, všechno pohlídala....takže já už jenom tak..... za nás prostředník úplně k ničemu, nic nepohlídal...všechny informace si stejnak musel zjišťovat v bance takže všechno dlouho trvalo a posral co mohl :D kdyby nás netlačil čas tak bych smlouvu neuzavřela a šla jinam

konidana
15. dub 2021

máš našetřeno víc jak 30% , zkusila bych se zeptat v bance kde máš účet, tak mají přehled o tvých pravidelných příjmech, což je plus

hanka_12345
15. dub 2021

@j.a.n.i tak nekdy to nestaci...bohuzel

j.a.n.i
15. dub 2021

@hanka_12345 Ano, někdy to nestačí, ale nemusíš mást někoho, u koho je velká pravděpodobnost, že to stačit bude (když vezmem poměr ušetřených peněz a požadovanou hypo), že bude muset mít další ručení.

zuzineckah
15. dub 2021

@hanka_12345 mateřská je zajímat nesmí. Ručit bude kupovanou nemovitostí.

Zakladatelko, taky si myslím, že narazíš s tou smlouvou na určito. Jinak výše dle mého názoru není nijak dramatická, spíš symbolická v souvislosti s bydlením, příjem máš taky dostatečný... jdi se zeptat do své banky.

lenickakl
15. dub 2021

Já dostal tenkrát hypotéku i s dobou určitou, ale to bylo už v roce 2014.

mia255
15. dub 2021

A co zkusit státní hypotéku?

zelenaesmolda
15. dub 2021

@mia255 ty jsou max do 1,3milionu tak jestli by ji to stacilo.Navic je tam kratsi splatnost.

mia255
16. dub 2021

@zelenaesmolda no pokud se nemylím tak to teď nedávno zvýšili na 2 miliony na byt. Kratší splatnost sice jo ale o dost nižší úrok a i podmínky, kdyby zakladatelka chtěla časem založit rodinu 🙂

zelenaesmolda
Autor odpověď smazal
Zobraz
zelenaesmolda
16. dub 2021

@mia255
mas pravdu,bylo to zvysene na dve mega coz moc problem stejne neresi protoze je to i tak malo vzhledem k cenam nemovitosti.
Urok je sice nizsi ale splatnost o deset let kratsi takze ve vysledku musis navysit mesicni splatky na coz zase pak spousta lidi nema.

zdenda9
16. dub 2021

Našla jsem si finančního poradce. O hypotéku jsem žádala, když jsem byla na rodičovské dovolené, čistý příjem mi vycházel kolem 22000,-kč (přesně už nevím). Dostala jsem hypotéku cca 900000, -, ručím jen kupovaným bytem.