Doklad o výši čtvrtletního příjmu. Poradíte, prosím?

amelia000
17. únor 2024

Ahojte,

zaujíma ma konkrétne časť :
1. Za kalendářní rok, který bezprostředně předchází uvedenému kalendářnímu čtvrtletí, jsem
-- podávala --nepodávala přiznání k dani z příjmu fyzických osob, ve kterém jsem uvedla příjmy ze závislé činnosti.

Prosím Vás, žiadam o príspevok na dieťa za mesiace 1,2,3 a teda podávam príjmy za rozhodné obdobie 4-čtvrtletí 2023 a úprimne som z toho jeleň. Pýtajú sa tam na podanie daňového priznania za 2022??

2. V uvedeném rozhodném období mi -nebyla/byla FU zvýšena nebo snížena daň z příjmu.
- Tomu teda vôbec nerozumiem čo chcú a ako vam v ČR zvyšuju alebo znižuju dane. Myslia tým že si na mňa manžel uplatnil nezdaniteľnú časť na manželku alebo čo :D

Veľká poklona všetkým ženám ktoré nepotrebuju k tejto byrokratickej tortúre rady, ale toto fakt nedávam :D

erika2
17. únor 2024

@amelia000 hele, já s tím bojuji každé čtvrtletí a zatím se mi to nepodařilo ani jednou správně. Ale stačí to nějak vyplnit, čím si nejsi jistá, nevyplňuj a pak ti zavolá paní z úřadu a řekne ti, co všechno potřebuje ještě doložit

dulka333
18. únor 2024

@amelia000 snad odpovím srozumitelně-tak mi to bylo vysvětleno. Do pololetí jsou posuzované přijmy roku 2022...protože při elektronickém podání a přes daň poradce se poďává déle daň. přiznání.

A to druhé netuším ... nejsou to vyplacené daňové bonusy na děti? ... kdo si je uplatňuje sám jen v daňovém přiznání