Chci, abysme s přítelem měli peníze zvlášť

tripisek
9. bře 2016

Ahoj maminky, mam takovy problem. Pritel ma dceru z predchoziho vztahu na kterou plati dost vysoke alimenty. Tolik kolik plati ji skoro nezbyde ani nam na mesic pro dva dospele a miminko a pritel jeste neustale sve dceri neco kupuje a me to vadi protoze ubira me a me dceri. Chci proto aby jsme meli penize zvlast. At mi da na malou to co plati na ni a pak at si dela co chce. . .kdyby jsme meli buh vi kolik penez tak to clovek neresi ale takhle. Zda se vam to hloupe? Dekuji

jamia
9. bře 2016

Pokud tolik peněz ani nemáte, tak z čeho ti je má dávat? Řešením nejsou podobná dětinská gesta, to vas akorát rozhádá. Prostě se musíš smířit s tím, že dcera existuje a tvoří položku vašeho rozpočtu, tak jako to předpokládám bylo ještě před tím, než jste spolu založili rodinu.

elvira
9. bře 2016

Pokud přítel chce, může požádat o snížení alimentů - došlo u něj ke změně - má partnerku a malé dítě...
Ty peníze zvlášť bych nechtěla - může se to otočit - a jak to dopadá si můžeš přečíst v některých diskusích tady.
Jsem pro model :"naše rodina, naše dítě, naše peníze" - ne moje a tvoje nebo jak se říkává:" co je tvoje, je i moje a co je moje...do toho ti nic není.
Takže za mě - pokud chceš s přítelem tvořit rodinu, tak bych to neřešila stylem:"dej mi co tvojí dceři a dělej si co chceš..."
Jsem pro to, aby obě jeho děti měly plus minus stejný komfort - a měl by to chtít i on, ne?

maanule
9. bře 2016

@tripisek Pointa je v tom, e dítě musí žít na stejném životním levelu, jako movitější z rodičů. Pokud jak píše @elvira u váš došlo k nějaké změně (změna povolání, narození dítěte...) tak byste měli zažádat o změnu výživného. Každopádně, řešit by se to mělo, jinak to bude podněcovat vnitřní nepokoje ve vaší rodině...
GL 😉

tripisek
autor
9. bře 2016

Berete vubec v potaz to, ze to kolik zaplati za svoji dceru neda ani te nasi? Nasi neda hnedle nic

alboo
9. bře 2016

@tripisek tak to by mu chtelo asi propomenout ze ma deti 2

tripisek
autor
9. bře 2016

Jeho dcera je vybirava v jidle takze si diktuje co chce mit u nas nakoupino a my pak s prominutim sami nemame co do huby

soda365
9. bře 2016

@tripisek kupodivu mám názor jako ostatní.. přece jen je to jeho dcera a ty bys mu neměla vyčítat, že jí kupuje dárky (dobrovolný výdaj) a za alimenty už vůbec nemůže ty platit prostě musí (jinak by ho mohla jeho ex zažalovat a mohl by dostat veřejně prospěšné práce nebo by si mohl jít taky sednout do vězení a to bys asi taky nechtěla ne?? takže alimenty bych vůbec nebrala v úvahu - ty se platit musí - jediná možnost je opravdu snížení alimentů soudní cestou jinak na tom budete pořád stejně..

je mi líto, ale jiná rada prostě není..

jinak proti připomenutí, že má dvě děti a ne jen jedno nic nemám - to je jen dobře..

a k tomu jídlu - tys jako dítě jedla všechno? já ne - myslím, že každý z nás přišel našim rodičům v dětství jako vybíravé, panovačné děcko.. v tom nejsou dnešní děti jiné..

blahova_andrea
9. bře 2016

@tripisek nechci být ošklivá. v podstatě tě chápu. je nespravedlivé, aby nevlastní měla vše a vlastní nic. nepíšeš vůbec kolik jí je ani kolik cca teda máte ty alimenty. každopádně to chce fakt řešit jinde než tady a jinak než "vydíráním" muže a přísným střežením financí. také jsem matka dvou nevlastních dětí a můžu ti říct, že tvé názory a pohled na spoustu věcí se bude měnit spolu s tím, jak poroste i tvé dítě. spoustu věcí člověk prostě nepochopí dokud jeho dítě nedoroste do toho stejného. počkej až i tvoje bude vybíravá v jídle 😉 tím to nechci zlehčovat, ale také to k tomu patří, když jsi to naťukla. bohužel to, že má přítel dítě z dřívějška jsi věděla, kolik vydělává a kolik platí předpokládám také a stejně jsi se rozhodla s ním založit rodinu. a teď se tedy rozčiluješ nad čím? to jste o tom dřív nemluvili? nepočítali jste? neplánovali? mluvíš s ním o tom tedy v klidu a věcně teď? hodlá podat na soud návrh na změnu nebo jak se k tomu teda staví? rozhodně by mi vadilo, kdyby tedy nevlastní dostávala víc jak má celá naše rodina dohromady a ještě by jí kupoval věci na víc. to je od něj vyloženě sprosté ☹ já třeba vím, že alimenty vysoké nemáme, jsme rádi, že ex se dobře vdala a očividně se nový "tatínek" dobře stará a tudíž ona nemá potřebu vrtat do nás a jsem za to vděčná, protože soud by lehce mohl jí přidat a nám ubrat a my už teď těžko vycházíme 😅 potom mi nevadí, když má dítko nějaké přání a přítel mu ho splní. vím, že s nimi tráví málo času a že prostě tímto to nedožene, ale co jinak dělat. vy jste jiný případ, ale stále všude platí to samé...komunikace 😉

magdasan
9. bře 2016

Asi bych si měsíc vedla evidenci, schovávala účty a pak to dala přítelovi k nahlédnutí, ať to vidí černé na bílém.S otázkou, zda mu to přijde fér vůči vaší společné dceři.A jak píší holky výše, určitě by to chtělo přehodnotit výši alimentů oficiální cestou...

kacca11
9. bře 2016

Jen bych poznamenala, ze kazda z dcer ma jine financni naroky. Miminko jaksi obvykle stoji mene nez dite skolou povinne. Zkus vest vydaje, alespon 2-3 mesice, opravdu kazdou korunu a pak na to s muzem kouknete. Navic pokud vam nezbyva, muzete si zazadat o snizeni alimentu, pripadne snizit sve vydaje.

tripisek
autor
9. bře 2016

Jeho ex ma pritele, ktery je na tom financne velmi dobre ale pred soudem tvrdi jak je sama. Pobira vsechny davky. Me pritel u soudu priznal. Ano vedela jsem, ze dceru ma a kolik plati atd ale v tu dobu jsem jeste nebyla mama. Vy co tady radite jak ja jsem v uvozovkach hloupa. . .prala bych vam tu samou situaci. Ale i tak dekuji za nazory

kika_21
9. bře 2016

Já bych neřešila, co je fér a nefér. To je trochu citlivé téma v případě, kdy máme dítě s někým, kdo má též dítě. Jsou to jeho děti. Musím je pak i já brát jako moje. S věkem nároky trochu rostou-starší cestují, platí se jim kroužky a vybavení, studují atd.Všechny děti jsou naše- pokud dotyčný nedává víc kvůli svému svědomí, má-li rozum a ona též-tedy obě ony, nebude to až takový problém. 😉

blahova_andrea
9. bře 2016

@tripisek tak ale ona je sama. její nový přítel nemá k jejímu dítěti žádné povinnosti 😉 vám se fakt od rozvodu změnila situace. teď máte sami dítě, peníze je potřeba přerozdělit jinak, ale to může zase jen soud. tady si můžeš postěžovat, můžeš se nám svěřit apod, ale krok k nápravě může udělat jen tvůj přítel a jen jediným způsobem 😉

kika_21
9. bře 2016

@tripisek Lidé toho u soudu tvrdí bohužel spoustu. Třeba chlapi, že nemohou pracovat a pracují načerno atd.

tripisek
autor
9. bře 2016

@blahova_andrea ja taky k jeho diteti nemam povinnosti a ubira mi na mem zivobyti, takze?

la_amanita
9. bře 2016

@tripisek
Ty tu holku prostě nemáš ráda, co?

tripisek
autor
9. bře 2016

@la_amanita co se tyce takovych veci tak si branim svoje, to je spatne?

kika_21
9. bře 2016

@tripisek Ale tak to úplně není. Miluješ přeci muže, který je otcem toho dítěte. A dítě za nic nemůže.

kacca11
9. bře 2016

@tripisek pokud mate spolecnou domacnost, zapocitavaji se i tve prijmy a tve naroky (a naroky vaseho ditete). Z toho se alimenty vypocitavaji. Pokud nejste spokojeni, dejte zadost o snizeni. Ale pokud dceru sveho pritele povazujes za nekoho, kdo te obira, snad aby sis sama nechala na priteli vymerit vyzivne na tebe a dite. Predpokladam, ze s takovym pristupem spolu dlouho nebudete.

la_amanita
9. bře 2016

@tripisek
Jo, je, protože ona je dítě tvého přítele stejně, jako to vaše. Za to, jak to máte doma zařízené, ona nemůže, to je věc dospělých.

tripisek
autor
9. bře 2016

@kacca11 asi nebudeme

tripisek
autor
9. bře 2016

@kacca11 proto chci aby jsme meli kazdy svoje

tripisek
autor
9. bře 2016

@la_amanita to ano proto chci, aby jsme kazdy meli sve finance

kajalka
9. bře 2016

@tripisek A co bys tady ráda četla, prosím tě? Holky ti už poradily. Pokud se budeš dál chovat jako ublížený děcko a dávat ultimáta, mohla byses sama dočkat pouhých alimentů..

tripisek
autor
9. bře 2016

@kajalka tak ty alimenty, to se budeme mit lip.

kika_21
9. bře 2016

@tripisek Já nevím-nejde snad jen o peníze.

patrusa
9. bře 2016

@tripisek vykonunikujte s pritelem, jak vas cela situace stve, at poda zadost o snizeni alimentu, ale nektere vylevy si fakt nechte pro sebe. Jeho dcera nemuze za to, ze se rodice rozvedli. To na ted mit jsko utrum, protoze si tatinek poridil dalsi dite?

kajalka
9. bře 2016

@tripisek Chudák chlap, fakt. O dětech ani nemluvě..

kika_21
9. bře 2016

Když je lépe si začínat s někým bez dětí. 😕

tripisek
autor
9. bře 2016

@kika_21 v tuhle chvili se ale resi jen ty penize. To si tady myslete o me co chcete ale ja odmitam to, ze se budou platit alimenty ( ktery chapu ze se plati ) a jeste ji budeme kupovat hory doly jen proto, ze ma pritel spatne svedomi ci co. Jsou to nase penize na nasi domacnost, pro nasi dceru. To si nas nemel porizovat.