Auto na leasing. S navýšením nebo bez navýšení?

19. říj 2024

Mal som škodovku. Predal som lebo len problémy boli stým. Kúpil som čisto nové auto. Mal som ho 5 rokov, havaroval som s tým, ja som bol vinník, nedal som prednosť, auto na totálku neoplatí sa opraviť. Motor v poriadku ale niečo vytieklo z auta, aerbegy vypadli na strane spolujazdca, predná strana celý nárazník v riti.
Bol som na výsluchu tam kde sa stala dopravná nehoda, nezobrali mi VP, ale idem ešte na výsluch v mojom okrese kde bývam; takže môžem čakať pokutu určite a možno aj VP zoberú. Našťastie nič vážne sa nikomu nestalo.
Riešim kúpu nového auta, lebo staré pojazdné nechcem kúpiť. Kde som kúpil prvé nové auto tam by mi zobrali to havarované auto, ale tam je len základná výbava, a je drahšia o 4000€ od toho auta čo som nabúral čo som vtedy mal tiež na lízing (autom som havaroval 3 rok po lízingu).
Našiel som ešte jedno auto, čo je o 1000€ drahšia ale je tam oveľa viacej výbavy nez v tom co je lacnejšie ešte o 1000€. Lenže čo je lacnejšie ešte o 1000€ to nemá žiadnu výbavu a zobrali by mi havarované auto, čo je ešte lacnejšie než ten co ma viacej výbavy 1000€ oni nemôžu zobrať havarované auto. Proste keď zoberiem drahšie auto oni nezoberu moje havarované a keď kúpim u druhých kde je lacnejšie tam zoberú havarované
Financie mi nedovolia aby som kúpil v hotovosti nové auto, takže ostane lízing.
Lenže ja chcem o to lepšiu výbavu to drahšie o 1000€ nez v tom co je lacnejšie o 1000€ tam není nič.
Čo je drahšie o 1000€ tam sú zadarmo pneumatiky, kde je lacnejšie o 1000€ tam za 100€ všetky pneumatika.

Lenže kde je lacnejšie auto o 1000€ čo nemá žiadnu výbavu ten pánko mi vie doniesť také iste auto čo chcem kde je väčšia výbava a pneumatiky zadarmo a za takú istú cenu jak u druhých ale len na ztp, bez ztp drahšie je. Takže som sa rozhodol za o 1000€ lepšiu výbavu, kde mam zadarmo pneumatika. Beriem to na lízing, lenže ešte nemôžem riešiť lízing lebo ešte neviem ako dopadnem s vodičským preukazom. A áno 500€ som vyplatil za zálohu ako za rezerváciu auta.
Zaplatili by ste akontaciu teraz a zobrali by ste hneď auto keď ešte nemám rozhodnutie z polície?
Alebo dokedy mám ešte počkať? Dokonca mesiaca? Tých 500€ nevrátia keď nezoberiem to auto, je to aj normálne len to je risk viete. Môžem si vybaviť u nich v predajne ten lízing lebo to musí prejsť schvalovaniu takže tak. Ešte by som počkal čo mi povedia s polície.
Alebo co by ste robili na mojom mieste?.
Áno možno robím chybu ze kúpim auto teda rezervujem a ani není iste ze VP mi nechajú ale nič som nepôsobil žiadne vážne zranenia chvála Bohu. Ale o 2000€ je lacnejšie to auto a také auto za takú cenu si už nekúpim auto.

janule0123
19. říj 2024

Na tvém místě bych ubrala té omáčky v textu, je to tak hutný, až nestravitelný.. a řešila bych to úplně jinde než tady .. 😂

autor
19. říj 2024

@janule0123 čomu nechápeš?

moudivlacek
19. říj 2024

@janule0123 asi tak, tohle odradí lidi si to vůbec přečíst, včetně mě ...

llluckaaa
20. říj 2024

Nooooo,to je teda hodně složitá slovní úloha 😀 Vyšlo mi, že nemáš dávat zálohy na nové auto, dokud nemáš dořešený řidičák 🙂

autor
20. říj 2024

@llluckaaa hej lenže keď by som nedal zálohu tak kúpi niekto druhý to auto. Takto keď mi zoberú VP tak stratím 500€ logicky ale keď vyplatím 5000€ akontácia tak aj peniaze stratím aj VP. Radšej stratiť 500€ nez 5000€ nie?

llluckaaa
20. říj 2024

Logicky nejlepší je netratit vůbec a současně nepřijít o řidičák 🙂

autor
20. říj 2024

@llluckaaa lenže keď nedám zálohu tak auto predaju. Neviem ci mi nechajú VP dúfam že hej