Oslava 1. narozenin, jak vyřešit pohoštění pro 20 lidí?

annyes
30. zář 2015

Syn bude slavit 1. narozeniny a oslava bude pro cca 20 lidí. Jak vyřešit pohoštění, abych nestrávila v kuchyni od nevidím do nevidím a byla spokojenost na obou stranách? Co na oslavě prodávate vy? Děkuji.

lv
1. říj 2015

domáci tyčinky a krekry, jednohubky připravené, namazané (v lednici další talíř), olivy, oříšky, a velký dobrý sýr na prkénku s nožem, kde si každý zakrojí (u toho krekry, nebo pečivo malé kousky na sousta), samozřejmě bokem, na vysokém stole, aby k tomu nemohli děti.

dolda
1. říj 2015

Starší má narozeniny v únoru, dělám minirizecky,sekanou a jednohubky, mladší má v červnu, byly makrely.

izzybickerstaff
1. říj 2015

slaný štrúdl, zobací ovoce (hrozno, švestky apod.). U nás se na sešlostech většinou griluje 🙂

jetynka
1. říj 2015

dopředu napečené čajové pečivo, popř. i linecké cukroví (u nás to jede ve velkém), slané tyčinky z listového těsta, šneci z listového těsta, domácí pizza místo chlebíčků, domácí frgále, to co je třeba u nás zvykem jíst a každý si veme na co má chuť, dělám i sekanou kterou dám po studenu s chlebem, hořčicí, křenem, zeleninou apod. tchyně peče vždy dort a nějaký ten zákusek, dokoupíme tyčinky a nějaké chipsy, ovoce a spokojenost je na obou stranách. z pití to je od uvařeného čaje, přes udělané pití v soda stream, obyč vodu konče kofolou a nějakou kupovanou minerálkou. alko pivo,víno, pak nějaká vodka popř.fernet nebo na co je kdo zvyklý, ale u nás se třeba moc nepije, tak to nemusím řešit 🙂

tomici
1. říj 2015

Já dělala sekanou den předem, v den oslavy jsem obalovala menší řízečky a smažila ve frytáku, nakrájela na tác zeleninu, ovoce v misce, tyčinky z listového těsta, sladkého nic, byl dort, jinak arašídy nasypané, tyčinky slané 🙂

verena
1. říj 2015

20 lidí je dost... třeba na rozlučku v práci jsem dělala pečené koleno (stačí hodit na hodinu do papiňáku a pak přendat do trouby - měla jsem ve dvou papiňácích), k tomu hořčice, křen, chleba nejlépe nakrájet v supermarketu, na stole to je docela efektní, pak jsem dělala jednoduchou kokosovou buchtu na plech s čokoládovou polevou, zeleninové talíře a nějaké křupky plus čepované víno - u nás mají dobré. Každý si něco našel - chlapi maso, na mls sladké, dietářky zeleninu.
My na první narozky dělali teda guláš s chlebem, chlebíčky a nějaké mísy, ale bylo to dost pracné, tak to moc nedoporučuju 🙂 Běhání bude i tak dost, takže bych vaření minimalizovala 🙂
Známá si půjčila areál lesní školky a opékali buřtíky, což je taky geniální.
Ségra žije s Dánem a ti mají oslavy jinak pojaté, milují párky na všechny způsoby, takže dělala hotdogy, ovocné špízy zapíchlé v melounu a do kelímku želatinový dezert (u nich se to prodává v tetrapakové krabičce). Taky se nepředřela, ale bylo to pro děti a ty to ocenily.
Jednou jsme zkusili grilování pro hodně lidí a jen jsme stáli u grilu a pořád dokola plnili přání jako preso pro 8 lidí, pití apod. Hostům jsme se nakonec vůbec nevěnovali, děti si tam řádily samy. To jsem se zařekla, že nikdy více, radši fakt něco jednoduchého, klidně jen pro děti, pití v barelech, kafe do konve, vše samoobslužně, a udělat zábavný program pro děti.
Taky se bude hodit plastové nádobí, i když máte myčku, každý to vezme jednou a pak se to zmotá.
Tak hodně štěstí a pevné nervy, napiš, cos vymyslela a jak to dopadlo 🙂))

verena
1. říj 2015

Jo a taky jsou dobré domácí limonády nebo domácí ledový čaj, to dost lidí pro děti ocení, že je to bez chémie, nebo jak jsou ty 10 l krabice s moštem a nalívátkem 🙂

izzybickerstaff
2. říj 2015

@verena grilování je mužská práce, u nás stojí u grilu manžel 😀 (nebo jiný chlap, pro ně je to stejně vítaný útěk od tlachání o dětech). Mně to právě přijde celkem jednoduché, jen nakrájet zeleninu, pečivo, připravit dochucovadla a je to...🙂 oproti guláši...🙂