Dar ke svatbě. Jak to je?

9. čer 2024

Dobrý den, prosím vás, jsem takový detailista a potřebuji se něco dozvědět.. jdeme poprvé na svatbu a zajímá mě kdy se odevzdávají dary? Až na hostině? A dívají se novomanželé kdo co jim dává? Děkuji

bbub
9. čer 2024

Nám dávali všichni při gratulaci po obřadu v kostele. Vše jsem předávala svědkyni, bylo toho hodně. Vše jsme si prohlédli až doma po svatbě

klokanka31
9. čer 2024

Nám dávali dary při svatební snídani u nevěsty.

janule0123
9. čer 2024

Na hostině jsme měli krabici na přáni… tam se to dávalo a prohlédli jsme si druhy den doma … u kamarádky to dávali do ruky obálky a její manžel i něco ztratil .. cca 8 tisíc … na dvou svatbach jsem zažila ze se to četlo ty praní … ale přišlo me to zbytečný zabiti času…

levandule_k
9. čer 2024

My jsme měli krabici, kam mohli dát hosté přání a obálku. Ano, viděli, jsme kdo nám, co dal. Jedna obálka byla nepodepsaná jen s obnosem.

cilkat
10. čer 2024

My to třeba u nás na svatbě neřešili vůbec... hosté se rozhodli dát nám dary při gratulaci po proslovu - mém... asi hodinu po obřadu. Věcné dary jsme rozbalili na místě, obálky doma.

jahodi
10. čer 2024

U nás taky nám to dávali během gratulací a měli jsme okolo 150 hostů, tak jsme koukali až doma :D

miryp
10. čer 2024

My jsme do svatebního oznámení zakomponovali prosbu, že pokud už by nás něčím obdarovat hosté chtěli, tak že dáváme přednost finančnímu daru a pro tyto účely jsme měli bokem na stole krabičku na svatební poštu. Tam hosté vkládali obálky poté, co dorazili. My to otevírali až doma.