1. Vánoce. Zkušenosti?

95newmommy2020
17. zář 2020

Ahoj ženy, popište mi prosím, jaké byly první Vánoce s mimiskama. Dělali jste si nějaké spešl fotky ? Jakoze mimco mělo na sobě nejakej vánoční oblecek nebo celá rodina ? A jak jste vlastně organizovali večeři s nim a tak ?
Zvolily jste jen variantu, ze jste byly jen s taťkou a mimcem či sourozenci, a nebo jste jeli k babickam a slavili to ve větším.
Mimcu bude na Vánoce 10 měsíců. A mě by se líbilo, to slavit u tchanovcu spolu se švagrovou rodinkou.
Jednal bych nemusela řešit vůbec nic krom dárku, a pak mi to přijde takový veselejší ve větším.
Když jsme slavili Vánoce jen ve dvou s manželem byla to celkem nuda, ale jemu to vyhovovalo.

jjasmina
17. zář 2020

My budem u manželových rodičů asi, uvidíme. Specialní oblečky kupovat nebudu, samozřejmě každého věc, ale já na takový blbůstky moc nejsem, že byych si malou zdobila jak vánoční stromeček , přijde mi to kolikrát i v obchodech jako takovej americkej kýč.

pipi_puncocha
17. zář 2020

My jsme měli první Vánoce ještě v šestinedělí, byli jsme dohromady i s mojí mamkou a rodiči od manžela a bylo to moc fajn, syn je první vnouče, takže to byl takový hlavní dárek.😊 přípravy jsme si rozdělili, syn měl myslím 2 vánoční overálky a fotky skoro žádné nemáme, bolelo ho bříško, tak jsme ho focením netrápili.

konidana
17. zář 2020

když byl 1.rok byli jsme na vánoce s kamarády na horách. Nemuseli jsme ještě řešit žádné dárky a bylo to super. Stromeček byl, štědrovečerní večeře a pohoda🙂

barmil
17. zář 2020

@95newmommy2020 ja jsem naopak rekla, ze budem doma, nechci si kazit Vánoce přejizdenim sen a tam s miminkem, chci si je uzit a babičky prijedou pak mezi svátky. Časově se vecere atd přizpůsobí režimu prcka, ted s 10letou je to dětská mše, pak dárky a pak vecere.

jipe
17. zář 2020

my teda slavíme štědrý den pouze v nejužším kruhu rodinném, na první vánoce bylo synovi 5 měsíců, dostal nějakou bodykošili a rifličky, u stolu byl na židli ve vajíčku a koukal na nás, než jsme si snědli večeři, pak si ožužlal papír na dárcích a šel spát :D, další dny navštěvujeme příbuzné

areh
17. zář 2020

Synovi byly na Vánoce 2 měsíce. Připravovala jsem se na to, že to probrečí a podobné scénáře, ale nic z toho se nekonalo. U večeře byl s námi u stolu - ležel na něm 🙂 my jsme se vklidu najedli a po rozbalení dárků usnul 🙂
Byli jsme jen ve třech, nám to tak vyhovuje.
Letos budou mladšímu synovi 4 měsíce, tak jsem taky zvědavá jak to bude ve čtyřech.

klokanka31
17. zář 2020

@95newmommy2020 Taky jsem zvědavá jaké letos budou 1. Vánoce s malou 🎄 ☺ Bude jí 7 měsíců, máme v plánu být u mých rodičů. A chci udělat hóódně vánočních fotek 😊A s večeří to plánuju tak, že bude s námi u stolu, budu ji mít na klíně.

jjasmina
17. zář 2020

@klokanka31 Jestli vám vydrží, malé je ted 7 měsícu a je kolikrát jak z divokých vajec a chvilku neposedí na místě od chvíle, kdy začala lézt 🙂

cherie24
17. zář 2020

@95newmommy2020 my jsme to slavili u chlapových rodičů a pak jsme s malou po vánocích jeli k mým rodičům, s tím že letos jsme to měli prohodit a být na vánoce u nášich a tam až po. Ale malá měla 3 měsíce, seděla s námi v houpátku u stolu. Vaše dítko už je velké, tak bych ho normálně posadila v židličce ke stolu s nějakou baštou. Je to pohodlnější s tím dítkem u rodičů. Člověk jen pomůže a nemusí uhanět chlapa a lítat jak fretka, uklízet, péct, vařit, chystat výzdobu a pak spadnout na hubu večer. To bych si ani neužila ☺ fotky s prťouskem jsme dělali a pak je i rozdali rodině, ale měla jen bodýčko se sobem a my normální hezčí oblečení a udělalo to všem radost. PS. I 2 vánoční bodýčka můžou být málo, my malou převlíkali 2x během půl hodiny před večeří a hned po večeři a ke stromku při focení u dárků už byla v normálním neboť vánoční oblečení došlo 😁

95newmommy2020
autor
17. zář 2020

@jjasmina kýč to je šílenej, ale zas pro tu srandu. :D

95newmommy2020
autor
17. zář 2020

@pipi_puncocha Jeee tak to bylo úplně mini mimi. Takovej malej Ježíšek. ❤️

jjasmina
17. zář 2020

@95newmommy2020 Však jooo , já říkám, že nic kupovat nebudu, ale manžel ji beztak do něčeho navlíkne, srandista no

95newmommy2020
autor
17. zář 2020

@klokanka31 Jooo to bude žůžo. Taky chci udělat hodně fotek, jen musim popřemýšlet nad nějakým nápadem, ať je to pěkné. A 7 měsíců je malymu teď, začal se plazit a všeho si všímá, ale je na pohodu, furt se směje. :D To bude fajn. ❤️

95newmommy2020
autor
17. zář 2020

@cherie24 Jo dobrý vědět, koupím jich víc. 😁

95newmommy2020
autor
17. zář 2020

@jjasmina Je to je hezky, ze je tak kreativní. 😁❤️

jjasmina
17. zář 2020

@95newmommy2020 on je spíš ještě duchem velké dítě😀

keksik002
17. zář 2020

První vánoce jsme byli v porodnici..
Ty druhe byly o dost lepsi, poprve spolu všichni pohromade. Fotili jsme sice kde co ale zadne super umelecne ani nacancane fotky, na to nejsme.. Užili jsme si to, Míša byl spokojeny.. Zdlabl bramboru a kus řízku, talir rybi polevky. Pohral si s hrackami co dostal a sel v klidu spat 🙂

jako_mala_holka
17. zář 2020

My budeme na stedry den doma spolu, jen ve trech, konecne se po letech zase tesim na vanoce, tak si to chci uzit... planuju, ze nachystame veceri, pujdem na prochazku, udelame par fotek,... navstevy probehnou az mezi svatky 👍🙂

95newmommy2020
autor
17. zář 2020

@keksik002 Wow, jaký to bylo vlastně mít mimco vlastně na Vánoce ? 😍

keksik002
17. zář 2020

@95newmommy2020 narodil se predcase 21.12. No v porodnici jsme byli do 20.ledna.. 🙂

klokanka31
17. zář 2020

@jjasmina No uvidíme 🤗

lenatko91
17. zář 2020

Malá měla měsíc, tak jsme si ji vyfotili pod stromečkem. Slavili jsme jen ve třech a potom přijeli naši rodiče s dárky a slavili jsme všichni spolu u nás. Letos to plánuju stejně

westie
17. zář 2020

Syn mel na prvni Vanoce tri tydny, pozvali jsme manzelovi rodice, jeho mamka privezla predprilravene jidlo, u nas se jen dodelalo. Veceri jsme udelali v dobe, kdy byl syn vzhuru, meli jsme novorozenecke lehatko na rostouci detske zidli, takze sedel s nami u stolu a koukal, po chvilce usnul. Mame diky tomu krasne fotky nas vsech u nazdobeneho stolu. Od manzelovi sestry jsme dostali vanocni oblecek, tak jsme ho do toho oblekli a bylo to super.
Dcera mela na prvni Vanoce tri mesice a probehlo to vlastne stejne jako u syna.
Cely den jsme prizpusobili tomu, jak zrovna miminko potrebovalo jist/spat a byla to pohoda🙂

95newmommy2020
autor
17. zář 2020

@keksik002 Tak to muselo být velmi náročné. 😱

keksik002
17. zář 2020

@95newmommy2020 poradne.. Vetsinu času jsem strávila na cestách mezi porodnicí a domovem.. Ale naštěstí už je to pryc, syn je zdravý, roste a uz bude mit 4 🙂

elencze
17. zář 2020

u nás bylo malému na první Vánoce půl roku, měla jsem bodíčka moje první Vánoce. Focení jsme byli u fotografky už někdy v říjnu, posílali jsme pak vánoční přání s fotkou (většinou už mají v ateliéru pro velký zájem Vánoce od září). U večeře ležel malý v jídelní židličce (která se dala sklopit jako lehátko) u stolu. Moc se mu líbilo rozbalování dárků. Byli jsme jen s mojí mamkou (bydlí u nás) a jejím přítelem. Já považuji Štědrý večer za dost intimní, pro rodinu jsou až ty další dny, a tak velké pojetí, jak píšeš, by mě asi zabilo a asi bych i obrečela, že nejsem doma u svého stromečku, ale to má každý různé. Nádherná pak byla noc. Dali jsme si malého k nám do postele a všichni tři společně usnuli, předtím jsme si tam ještě prohlíželi dárečky, co udělaly největší radost.

iris92
17. zář 2020

Ahoj, nas maly mel taky 10 mesicu na sve prvni vanoce 🙂 uz pred vanoci jsme si udelali spolecnou vanocni fotku a bylo to dobre, protoze behem stedreho dne jsme nemeli zadnou pouzitelnou spolecnou fotku 😀 na stedry den jsme byli sami ve trech, jidlo jsme nachystali i pro maleho (misto salatu mel proste brambory, hrasek, mrkvicku + kousek ryby) a vecere stejne nakonec probehla tak, ze si maly jednou zobnul a pak si sel hrat do obyvaku a my jedli s manzelem sami 😀 rozbalovani darku mel i nasledujici rano, protoze mu stacily tak dva, tri darky a mel toho dost. 🙂

me_druhe_ja
18. zář 2020

Kluk měl měsíc a půl. Tady se slaví Vánoce jinak: je to jedna velká párty široké rodiny a ji se až do noci. Dárky se dávají buď hodně pozdě v noci (půlnoc) nebo až ráno. Nás bylo snad 30 lidí, hodně hluk, kluk to docela probrecel. Kupovala jsem mu teda vánoční overal a čepičku.🙈 I když je to kýč. 😀 naštěstí asi v deset usnul a vzbudil se tenkrát jen výjimečně jednou na kojení a pak spal až do 9.😀

95newmommy2020
autor
18. zář 2020

@me_druhe_ja Jeee tak to by se mi přesně líbilo. 😁❤️