Zapíjení dítěte v době korony. Jak byste to řešili?

4. lis 2020

Ahoj, chtěla bych znát vás názor. Švagrovi se teď má narodit dítě, bude ho zapíjet a manžel mi oznámil, že půjde taky. Má mě za hysterku, jsem..?? Covid nechci, bojím se ho, nechci, aby to přinesl domu. Bude jich tam spousta. Máte radu, co s tím? Mám chuť mu říct, ať si jde, ale 14 dní pak nejde domu. Což taky není úplně nej řešení a určitě mě neposlechne. Nemyslím si, že je to jen chřipka. Jak byste to řešili vy? Omlouvám se za anonym, já se za něj v tomhle i snad stydím, zklamal mě

marketka_m
4. lis 2020

zakázat mu to nemůžeš... budto tě pochopí a nepujde nebo pujde..

ondul
4. lis 2020

Blbci...

jjasmina
4. lis 2020

Upřímně máme doma malé dítě a mého chlapa by ani nenapadlo nás kvůli chlastu ohrozit

levandule_k
4. lis 2020

Tak skutečná chřipka umí s člověkem slušně zamést😉 Tak dle statistik máme 4089 mrtvých k dnešnímu dni, dle toho jak se o tom intenzivně pořád píše, jsem čekala, že už budeme minimálně na půl miliónu mrtvých.
Začni posilovat imunitu. Má svůj názor a nezměníš ho. Doma nebude, ani kdyby jsi ho připoutala.

autor
4. lis 2020

@jjasmina no to je přesně to, co mi vadí..

merope
4. lis 2020

Co znamená "spousta"? Nečekala bych, že na takové zapíjení přijde víc jak 10 osob. A to bych brala jako ok.

autor
4. lis 2020

@merope no tak 20,30.. Je to fotbalista, takže kámoši z fotbalu, z práce.. Jiní

autor
4. lis 2020

@levandule_k díky, jsem ráda, že někdo pozitivní.. Potřebuju se na tuhle vlnu naladit. Hrozně mě to štve

merope
4. lis 2020

Tak to už trošku riziko je. Na druhou stranu - nevím, jak velké dítě máš doma ty sama. U nás jsem od roka mladého vzdala veškeré snahy extrémně se vyhýbat koroně právě vzhledem k mláděti. Posledně jsme jeli v tramvaji, on se postavil v kočáře a jal se olizovat takovou tu vodorovnou tyčku, co je kolem stanoviště kočárků.

Jako jo, pokud máš doma miminko do půl roku nebo naopak někoho nemocného či starého, tak bych to řešila extrémně. Pokud plánuješ jet k rodičům, tak se domluv, že odjedeš před tou oslavou.

Kde to míní provozovat? 20, 30 lidí, to už nenarve někam domů. Jestli to je malá vesnice, tak tam budete mít dobře ty lidi vytrasované. Tak aspoň to pohlídat.

sudylichozrout
4. lis 2020

Ja si myslim, ze trochu prehanis. Ditko se ma oslavit, kdyz se narodi kovid nekovid. To proste nepocka stejne jamo pohreb.
Udelej si fajn vecer a nech ho, at se trochu nadechne normalniho zivota.
Kovid muzes chytit i jinde, ani o tom nemusis vedet.

cumaceka
4. lis 2020

Svagrova s tim souhlasi? By me teda nepotesilo, kdyby me v tehle situaci takhle manzel "privital" po porodu s ditetem doma. Pevne nervy!

ckei
4. lis 2020

A kde to budou mít???

ajka198
4. lis 2020

@sudylichozrout na druhou stranu na pohřeb může max 10 lidí a všichni budou mít roušky. Pochybuju, že tady banda fotbalistů se bude nějak omezovat. Já nemám strach o své děti, ale o to, že bych lehla já nebo manžel nebo oba s nějakým šíleným průběhem a co pak děti...

mamikry
4. lis 2020

Já bych vyvaděla stejně. Pode mě je to v době, kdy máme nad 10k přírůstek nakažených denně, vážně nezodpovědné vůči vám i okolí. To nemůžou dítě zapít, až se trochu uklidní situace? Nebo si udělat virtuální zapíjení?

zuzangel
4. lis 2020

Taky by se mi to nelíbilo, naštěstí vím že takový naapd by u nás nikoho nenapadl. Zapít ano, ale v nejbližším kruhu rodiny, ne takový šílený večírek.
Sebrala bych se s detmi a byla dva týdny u rodičů.

krtcice
4. lis 2020

Mě by to nevadilo.

merope
4. lis 2020

@ajka198 Jo, na pohřeb může max 10 lidí a popravdě nechápu, jak to ty rodiny dělají. Jako že vyberou, kdo může dovnitř? Nebo zbytek počká před krematoriem? Sejdou se nejdřív u někoho doma a potom teda jako co?

Protože pokud umře prarodič a měl děti a vnoučata, tak to třeba u nás v rodině z jedné strany bylo jenom vnoučat a vnuček sedm (3 děti, jejich partneři).

A jen doufám, že se nás to opravdu nebude týkat - přemýšlet, kdo z nejbližších může či nesmí na pohřeb ...

veronika9595
4. lis 2020

No jak už tu psal někdo předemnou, nejvíc bezohledné mi to přijde vůči malému “oslavenci” a novopečené mamince ... přeci když mám mít doma novorozeně a ženu po porodu, tak nebudu pořádat party o 30ti lidech v době pandemie 🤦🏻‍♀️

merope
4. lis 2020

@cumaceka Jj, to se švagrovou by mě zajímalo asi nejvíc. A pokud ona souhlasí, bych jim do toho nemluvila.

kamino
4. lis 2020

Před měsícem bych to neřešila. Jsem fotografka, fotila jsem svatby , tedy díky tomu, že máme doma i prarodiče, tak 90% v roušce, ale pracovala jsem. Ted jsem celkem za omezení ráda, partner se nakazil v práci a asi by si to zopakovat nechtěl. Já jsem naštěstí negativní, dítě také, nevím, jestli imunitou, nebo tím, že jsme hned poté, co kolega volal že je pozitivní vyklidili pokoj a partner odešel do dobrovolné izolace. Ale po této zkušenosti bych tomu asi naproti nešla..

autor
4. lis 2020

@cumaceka jo souhlasi..ona vlastně souhlasí se vším, co on udělá 🤷‍♀️

misina321
4. lis 2020

Přijde mi to bezohledné k novopečené mamince a miminku. Maminka po porodu bude asi dost vyčerpáná a myslím, že jakýkoliv bacil, ať už korona nebo chřipka, by jí moc neprospěl. Mám na to názor podobný jako ty. V současnosti je to celkem riskantní a zbytečné, lepší pár týdnu počkat než litovat, ale to nikomu z nich tady nevysvětlím 🙄
A jestli takhle dodržuje nařízení většina lidí, tak se nevrátíme do alespoň trochu normálního života nikdy 🤔

autor
4. lis 2020

@ckei
@merope kde to bude mít, to netuším. Detaily nevím, ještě to není narozené. Jen se dnes bavili, že to bude a že je blbá doba, ale že se nenechají odradit.
@merope s tím busem jsi mě pobavila. Máme dvě děti.. Rok a 4.

kupi
4. lis 2020

V pátek si u nás ve vesnici dělal kamarád oslavu narozenin, bylo jich 15, jeden z účastníků se zapomněl zmínit, že je v karanténě a čeká na výsledek testu, výsledek už ví je pozitivní.. a právě proto tě naprosto chápu, taky by mi vadilo, kdyby tam manžel v této situaci šel

autor
4. lis 2020

@ajka198 no to je to, co jsem taky říkala. Že netuším, jak bych se pak o děti starala já, nedej bože ještě o nemocného manžela. To mě děsí nejvíc. Jako klidně se pak separuju doma, to mi neva. Ale kámoška to teď má a není schopna vzít mobil do ruky, jak ji je zle. Naštěstí ona děti nemá. Hned mě první napadlo, jak bych se takhle postarala o děti.

autor
4. lis 2020

@krtcice děkuji za názor. Taky bych si to přála 🙂

autor
4. lis 2020

@misina321 stoprocentní souhlas..
Novopečené mamince to vadit nebude. Je jí jedno skoro všechno 🤷‍♀️

autor
4. lis 2020

@kupi hm, blbec, když jde v karanténě mezi lidi. Jenže je mi jasný, že i mezi těmhle by se našli podobní. Jsou to většinou mladí kluci, kolem 25 let. Manžel je starší.

jajulin
4. lis 2020

@merope můžu říct svoji zkušenost s pohřby, byla jsem na pohřbu včera i dnes, zajišťuji hudbu. Ačkoli měli oba nebožtíci velké rodiny, na pohřbu bylo lidí minimum - víceméně jen děti, sem tam vnouče. Paní ze dneška má vnoučat a vnoučat hrozně moc, počítáno na desítky, dnes tam skoro nikdo z nich nemohl být.
V tomto kontextu mě neskutečně se.e, jak dokážou být lidi bezohlední a pořádat akce typu zapíjení dítěte. Vždyť zrovna tohle se dá řešit x jinými způsoby.

sudylichozrout
4. lis 2020

@jajulin Me v kontextu toho spis sere, ze nekoho vubec napadlo omezovat pohrby. To je kardinalni prasarna.