Už o mě nestojí

12. črc 2022

Dobrý den,
Omlouvám se, že píši anonymně, ale mám zde přátelé, kteří nemusí o mé situaci vědět..

S partnerem máme dvě děti 7 let a 3 roky. Poslední dobou je přítel jako vyměněný.. Poslední asi 2 měsíce se ke mně chová úplně odtažitě. Nespíme spolu v jedné posteli. Já spím v ložnici a on v obýváku. Když přijde z práce pomalu si nás ani nevšimne, nedá mi pusu, neobejme mně prostě nic. Když mu chci dát pusu já tak uhne.. nevím co si o tom mám myslet. Sex už taky není jako dřív, dříve to bylo každý den nebo ob den, teď je to velmi velmi málo.

Včera mi řekl, přímo narovinu že potřebuje za dva dny volný byt, ptala jsem se ho proč. Na to mi odpověděl že mě to nemusí zajímat. Co mě co mě asi tak může napadnout že? Vpodstatě jsem se dozvěděla že už od prvního porodu ho nepřitahuju, a jsme spolu jen kvůli dětem. Cítím se už fakt podvedená a na dně. Už nevím co si mám myslet.. upozorňuji že jednu chvíli je to dobrý to spolu normálně i spíme ale pak mu někdo, nevím kdo, zavolá a už nic. Nespí se mnou. Je naladovy, nevím co mám dělat. Místo toho aby byl s námi, tak si raději jede za kamarády, kdy přijde až na druhý den,a když se zeptám jako proč není s námi tak mi odpoví že jim hodně dluží. Když se zeptám co my? Co já? Tak to jen a co s tebou? Nevím už ani jak se mám cítit..

autor
12. črc 2022

Ještě doplním, že jsem normální pracující ženská, v práci mám čistě ženský kolektiv (školka) dle partnera já nemám nárok na to abych si odpočinula, když jsem byla skoro 3 roky na mateřské.. máme v nájmu byt 3+1 kde si představuje že z mé výplaty (18 tisíc) budu nakupovat, platit dětem školu, školku a ještě mu dávat 10 tisíc měsíčně na ruku na nájem. Dle jeho slov nejsme partneři pouze spolubydlící.. tím mé odrovnal úplně. ...

gbp
12. črc 2022

nevim jak zni dotaz, ale podle me je tohle na jasny odchod od nej 🤷🏼‍♀️ takhle se partner ani otec deti proste nechova 🤷🏼‍♀️

levandule_k
12. črc 2022

To je debil. Od prvního porodu ho nepřitahuješ a proto si pár let později pořídíte druhé dítě.

Co dělat? Poslat ho tam, kam slunce nesvítí. Máš nárok na lepšího, někoho, kdo tě bude milovat, pro koho nebude problém, že si potřebuješ odpočinout.

Jestli potřebuje byt na šu*ání, tak ať jde do hotelu.

kelerub
12. črc 2022

Obávám se, že někoho má. Na rovinu bych se ho zeptala jak to vidí dále. Ale pomalu bych začala zvažovat odchod.

camelinka
12. črc 2022

Je to debil a myslim, ze nekoho ma...pryc od takovyho😒

bereni
12. črc 2022

Achjo :( ten si te nevazi. Tak si s nim sedni, rekni mu, ze jsi myslela, ze jste partneri, nikoliv spolubydlici a pokud to vidi takhle, tak se rozhodni co dal. Jakoze ty mu mas dat desitku na najem a on jako deti nezivi mebo co? Snad jsou to i jeho deti.

helen_h
12. črc 2022

Je to zvláštní, ale jak kdyby se psychicky odstřihoval a ujišťoval, že mu na tobě nezáleží. Je možné, že je za tím jiná žena a ruplo mu tedy v bedně...
A před těmi 2 měsíci a dříve se k choval dobře? Partnersky?)

suzanna123
12. črc 2022

Já Ti řeknu, jak se máš cítit - nasraně. A dát mu to pocítit. Vůbec nechápu, proč ho necháš, aby s Tebou takhle jednal.

autor
12. črc 2022

Dříve se choval normálně jako táta i tu pusu mi dal ale teď prostě nic.. s jeho platem 40 tisíc ano mám mu dávat 10 tisíc na nájem jelikož platíme 20 tak prý napůl a když říkám ať jde nakoupit tak proč by nakupoval? Od toho jsem přece já.. to jsme si právě sedli včera si promluvit a spíš se ani na mně nepodíval pořádně to spíš se věnoval počítači a hraní her na něm...

treasurka
12. črc 2022

Na tohle je nejlepší přestat ho řešit a začít řešit sebe. Tím myslím fakt se ve svý hlavě vysrat na to, co dělá a říká, ale vyboxovat si čas pro sebe a věnovat se sobě, tak, aby ses SAMA A BEZ NĚJ cítila dobře. Třeba mu oznámit, že odjíždíš na týden. Ne ve zlým, mile, vlídně, ale necouvnout. Nech ho, ať on přemýšlí, co děláš a s kým. Takhle má plný servis, tak co by se snažil. Ani nemá evidentně pocit, že by se měl chovat slušně...

bereni
12. črc 2022

Ok, tak kdyz najem 50:50 tak snad i nakupy a vse kolem deti 50:50. Na to ti rika co? Proc ty mas platit pulku najmu a nakupy vsechny?

superkousky
12. črc 2022

Řekla bych mu , že mu těch 10tis. začnu dávat, až začne platit výživné na děti. S jeho platem je to tak 10-12tis.
Kupovala bych jídlo jen pro sebe a děti. Když by si nenakoupil a neuvařil, nažral by. Přestala bych mu prát atd.

autor
12. črc 2022

Spíš mě to trápí hodně jak tohle se mohlo stát? Nechci ho řešit ale trápí a mrzí mě to. Dělám všechno pro děti jsou můj život ale nechci aby přišly o tátu ..

amazienka
12. črc 2022

Hele, ale takhle tátu mají? Rozvodem se o tátu rozhodně nepřichází. To ale záleží na něm, jak se bude snažit, aby byl s dětmi.
Jinak souhlas - je to debil, takhle se rozumný člověk nechová.
Za desítku si pronajmi 2+1, s alimentama krásně vyjdeš a ještě ušetříš. Nebudeš se trápit a máš šanci, že potkáš chlapíka, co si tě bude vážit.

levandule_k
12. črc 2022

To je otázka do pranice, někoho potkal a splašily se mu hormony. Něco ho štvalo, ale nekomunikoval to a jako únik si pořídil milenku. On asi někde hluboko uvnitř ví, že tě podvádět není to morálně správné, proto se to snaží hodit vinu na tebe a vylhat si, že to stálo za prd už předtím, aby před sebou vydržel, proto ti říká, že ho od 1. porodu nepřitahuješ, chová se odtažitě.

Za mě se nenech psychicky vydeptat, najdi si dobrého právníka, co ti pomůže s alimenty.

autor
12. črc 2022

Žijeme v Praze, takže za tu cenu tady neseženu ani garsonku.. chtěla jsem vždycky abychom byly celá rodina kompletní ale tohle jak se chová ke mně.. já už opravdu nevím nemůžu... nejvíc mě ničí že to odnesou děti

autor
12. črc 2022

@superkousky to jsem mu říkala také, na to jsem dostala odpověď že on vařit nebude, to si raději najde jinou

superkousky
12. črc 2022

Tak ať najde. Beztak s tebou nespí, prachy po tobě chce, tak na co ho máš? Na parádu? Je to chlap k ničemu a ty jsi hloupá, když s ním chceš zůstat. Zavíráš si dveře třeba před něčím lepším. Děti opravdu neocení, že budou vyrůstat v nefunkčním vztahu.

emamaira
12. črc 2022

Já myslím, že pro něj uz váš vztah skončil, jen nemá koule ti to férově přiznat a postavit se k tomu čelem. Být tebou, tak si pomalu začnu zajišťovat život pro sebe a děti, řešit bydlení, péči o děti, rozvod ( nevím, zda jste manželé).
Drž se, ať to zvládneš ✊

kakamila12
12. črc 2022

Děti to odnáší už teď, přeci není normální, aby se chlap takhle choval, přeci nechceš, aby si takový vzorec chování odnášeli jako normu. A děti si všímají, vidí, jak se k tobě chová, jak s tebou mluví. Nejsem zastáncem toho, každý problém hned řešit rozchodem, ale tohle si nemůžeš nechat líbit. A k tomu placení - holky navrhují platit vše napůl, nájem i jídlo. Ale když on vydělává víc, tak by měl i víc přispívat, měly by vám oběma zůstat stejné peníze, jako manželé hospodaříte společně 🙂 . Radím manželskou poradnu, když by manžel nechtěl, jdi někam alespoň ty, uslyšíš nezaujatý názor. Drž se.

prostenika85
12. črc 2022

Ahoj, je mi líto, co prožíváš. Víc mne ale za Tebe mrzí, jak se sebou necháš zacházet... Řekla bych, že Tvůj partner si našel bokovku a teď Tě schválně deptá, aby ses s ním rozešla Ty a odstěhovala se. Na Tvém místě bych přešla do mírného protiútoku. Chce, abys uvolnila na noc byt? Ok, ukliď se na noc do wellness, k rodičům... a děti nech doma. Jsou přece i jeho, ne? 🤔 Když je partner 2 dny pryč "s kamarády", taky bych se na 2 dny ztratila (samozřejmě taky bez dětí) a ohlásila mu to před odchodem. Navíc se před tím odchodem za přáteli náležitě vyfikla! Do utrápené ženské si takový mameluk akorát otře podrážky, při sledování nezávislé a sebevědomé ženy se bude drbat na bradě, jak je to možné. A samozřejmě žárlit. Každopádně bych se začala srovnávat s koncem vztahu a pracovat na osamostatnění. Skonč s jeho sponzorováním a postav se na vlastní nohy už bez něj.
Držím pěsti!

emillyhk
12. črc 2022

Je mi líto, čím procházíš 😟 Až přejde ten první šok, tak si sedni, spočítej veškeré náklady na děti (včetně bot, kroužků, léků, mimořádných výdajů, atd.). Plus spočítej náklady na domácnost (hygienické a úklidové prostředky, pojistky, potraviny). A manželovi to předlož jako hotovou věc. Že ti každý měsíc pošle polovinu a ty mu pošleš polovinu nájmu. Pokud se nechce podílet na nákupu potravin, tak prostě jíst doma nebude, ale děti živit sama nebudeš. Výhrůžky, že si najde jinou jsou zbytečné - myslím, že už se stalo. Proto chce uvolnit na víkend byt, aby si zadarmo zaš...l. Ono totiž hotely lezou do peněz (proto chce, abys mu přispěla na nájem), dárky pro milenku taky něco stojí. Chce se tvářit, že jste jen spolubydlící? OK, tak všechno platit na půl, ty si šetři, protože rozvod něco stojí a budeš potřebovat něco do začátku. Dětí je mi líto, myslím že manžel bude stupňovat psychický nátlak, aby ti ruply nervy a vyklidila jsi pole, zatímco on si bude užívat. Nedej se, pár měsíců vydrž, vytvoř si rezervu a zázemí. A neboj se někomu svěřit, budeš potřebovat veškerou podporu. Ale zvládneš to 😘

daisymaminka
12. črc 2022

Prej "potřebuju na 2 dny volný byt". 🙈 Řekne partner a otec 2 dětí. 🤦‍♀️🤦‍♀️ Toto mi říct můj chlap, tak si ani nestihne sbalit igelitku (a to nedělám žádnou hrdinku). Ten chlap někoho má a neví z které do které. Pustit k vodě. 💪

ckocka
12. črc 2022

Svým jednáním přece dává jednoznačně najevo že šťastnou rodinou nebudete, že o to nestojí. Jasněji to ani nejde. To že se o něj staráš lásku automaticky nevyvoláva.

20190418
12. črc 2022

Taky moc nechápu, na co se vlastně ptáš a co nechápeš? 1) někoho má 2)je srab a neumí se s tebou rozejít na rovinu 3)je to picus sobeckej když po tobě chce z polovicniho platu prispivat na najem stejnym dilem a jiné veci neplatí. Co máš dělat? Pripravit se na odchod. Začít si tvořit finanční rezervu a plán. Byt bych mu klidně na dva dny dala, už je to jedno. Ať tobě a dětem zaplatí víkend někde v penzionu namísto toho, budeš mít čas na přemýšlení.
Taky nechápu ten komentář - nechci brát dětem tátu. Jednak jim přeci tátu neberes, jednak je otázka, zda se vůbec jako táta chová, když si vás nevšímá a v neposlední řadě, ty děti už nyní žijí v toxickem prostředí a to je pro ne mnohem škodlivejsi než kdybyste byli úplně od sebe a tátu vidaly mimo vaší domacnost.

patypresdevaty
12. črc 2022

Jako tady nevidím jediný důvod, proč s ním dál být. I s financema na tom podle mě bez něj budeš líp. A zůstávat kvůi dětem? Jako proč? Aby v tom, jak žijete, měli do budoucna vzor?

exbordelar
12. črc 2022

Presne tak. Druhe nezmenis, jedine, co muzes udelat je zmena sebe sama a svuj postoj k teto situaci. Zacala bych premyslet nad tim, jak se co nejvice osamostatnit, jak najit lepe placene zamestnani, abys pripadne utahla vlastni bydleni, pripadne s kamoskou apod. Kdyby slo do tuheho, myslim, ze se tady na koniku najde spousta maminek z Prahy s podobnym osudem, co by bydleni napul braly vsemi deseti. Zkratka uvazuj jako hrda zena, ktera si zachovava svoji dustojnost a nenecha sebou takto orat.
Kazdopadne zajimal by me pravy duvod zmeny chovani tveho muze. Jestli se to casem ozrejmi, budu rada, kdyz nam das jeste vedet 🙂 Drzim palce, at se vse ubira tim spravnym smerem ❤️

monyscerna
12. črc 2022

Poloz si otázku sama sobě... A to chceš a takovým člověkem zit celý život? Chápu, že máte děti ale promiň odpoved tipu už mě nepritahujes bych do poslala někam. Podle toho co píšeš je jasný že někoho má, tak si ulehci trápení a řekni mu že nejsi žádná jeho hej a pošli ho víš kam... Tohle Bena cenu

zmrzlinka
13. črc 2022

Váš vztah podle všeho skončil a Tobě nezbývá nic jiného než řešit vlastní bydlení a rozvod.K rodičům by si jít bydlet nemohla?Než si něco najdeš jiné bydlení?A musíte si domluvit jestli bude chtít střídavou péči nebo ne.Drž se 💙 Hlavně se nesnaž to zachraňovat.

zmrzlinka
13. črc 2022

Jo a ještě mne napadla jedna věc,že by si mohla fesakovi nechat přes víkendy děti a najít si nějakou brigádu,aby si měla peníze na osamostatnění....ať se chlapec taky stará ...