Udělala jsem manželovi ostudu

oldvra
4. čer 2017

Ahoj,celý víkend se trápím. V pátek mě vzal manžel na firemní akci,chtěla jsem mu udělat radost,tak jsem šla. Čekáme mimčo a do toho mé babičce v pátek amputovali nohu. V jednu chvíli jsme s manželem debatovali o jedné věci,jemu se to moc nelíbilo a vyštěkl na mě. Já mu říkám,ať na mě není zlej a on ještě něco prohlásila. Mně jak to bylo líto,začli mi téct slzy. Cestou mi pak řekl,že si toho kolegové všimli a že se teď bude akorát stydět v práci. Je mi to líto. Jak to mám vyřešit? Stalo se vám néco podobného?

kristyn.g
4. čer 2017

nemá na tebe štěkat 😀

riakuk
4. čer 2017

Ono je kolikrát lepší se k takovým věcem nevracet a zpětně je nekomentovat.

terinda
4. čer 2017

Přesně, štěkat na těhotnou a rozcitlivělou se nemá. Ta ostuda mu patří 😉

zuzineckah
4. čer 2017

No jejda, si těhotná, kolegové to určitě pochopí. Ať to zbytečně nehrotí 😉

chocolady
4. čer 2017

Jejdamane prosimte.. Kdyz jsem cetla nadpis tak jsem cekala co to nebude za drama a ejhle - nic se nestalo! :D
To ze jste na sebe chvilku stekali na firemni akci neni nic pekneho ale ani tragedie - do tydne se zapomene.. 🙂
Mozna ti to je lito protoze jsi tehotna - taky jsem si strasne brala takove veci. Nicmene - komu to vadi? Manzel si stezoval? - pokud ano, nemel se nechat vyprovokovat a kricet po tobe. Hotovo konec. Muze si za to z pulky sam. 🙂

oldvra
autor
4. čer 2017

No já nevím. Říkal,že mu to nebude příjemný a bůh ví,co si ostatní pomyslí. A že příště půjde radši sám

kristyn.g
4. čer 2017

@oldvra tak to je jeho chyba nemá zvyšovat hlas na těhotnou, mu řekni že hormony neovlivníš 😀

oldvra
autor
4. čer 2017

O hormonech nechce ani slyšet. Takže to mi neprojde

zuzineckah
4. čer 2017

@oldvra to je vůl, promiň. Nevím, co jste probírali tak zavazneho, že ste se kvůli tomu rafli, ale patrně jste to nezvládli oba... manzel z toho vyvodil poněkud sobecký závěr 🤤
Fakt nechápu proč to hroti, po firemních akciích si naprostá většina účastníků stejně nic nepamatuje 😉

terkaz
4. čer 2017

Ja myslim, ze se ti mel na miste rovnou omluvit a nebylo by co resit. Neco ve smyslu, promin to jsem prehnal...Nebo tak neco. 😉

oldvra
autor
4. čer 2017

Tady po té ano. Protože jeho kolegyně nepijou,umí se chovat a sledují koho pak můžou pomluvit. Z toho vyplývá,že to budu v pondělí já. A jemu to nebude příjemný. Takže máme zkažený kvůli mě celý víkend. Takhle mi to bylo řečeno.

caverina
4. čer 2017

Já bych v životě na partneruv firemní večírek nesla stejně jako bych nechtěla aby on šel se mnou na ten můj....ať se nám to líbí nebo ne tak doma se prezentujeme trochu jinak než v práci před kolegy...a tak i situace která by doma v soukromí byla bezvýznamná tak tam může znamenat problém.....

tera87
4. čer 2017

Tak musim říct,že i můj chlap po přečtení řek že je to vůl. Pokud osuda tak jen jeho.

zuzineckah
4. čer 2017

@oldvra tomu se říká opora😒 já teda nevím jak moc si brečela, jestli tvůj výstup hraničil s hysterii nebo něco podobného. Ale na druhé straně ani nevím, na základě čeho si pláč spustila, jak moc po tobě manžel "štěkal"... ale ať to bylo jakkoliv, tak bych řekla, že manžel reaguje naprosto přehnaně. Asi nemá moc vysoké sebevědomí. Kdyby měl, bylo by mu naprosto jedno, co si o něm/tobě myslí nějaká kolegyně a uhrál by to elegantně do outu jak s nimi, tak s tebou (třeba tím, že by ti řekl, ať se tím netrápíš a příště by se zamyslel i nad svých chováním).

maggys
4. čer 2017

@oldvra promin ale to je strasnej blb. Stekat na tehotnou a jeste ji to davat za vinu? To svet nevidel. Nic si z toho nedelej, za tohle by si zaslouzil ostudu jeste vetsi 🙂

panickatlamicka
4. čer 2017

@oldvra takze podle vseho se mas ty citit jeste provinile? Jestli chtel v ocich kolegu zustat i nadale panem dokonalym, nemel po tobe stekat.

zuzineckah
4. čer 2017

@caverina proč se chováte jinak? To nechápu... Já byla na x manželových večírcích při různých příležitostech. Teda nejen já, bylo tam více poloviček. Je to u nich naprosto normální. Stejně tak byl on na našem. Nevidím na tom nic divného. Nechováme se jinak doma a jinak v práci, resp. určitě ne v zásadních věcech, kvůli kterým by bylo vzájemné večírkování tabu.

blahova_andrea
4. čer 2017

@maggys souhlasím. je mi zakladatelky líto, protože očividně čeká dítě se sobeckým a neempatickým člověkem. bohužel to vidím u nás i okolo...růžové vyhlídky to teda nejsou😔

caverina
4. čer 2017

@zuzineckah nepochopila jsi mě....ono doopravdy stačí maličkost a může vzniknout problém...a tahle diskuze je toho důkazem....zakladatelka pocitam že neřekla nic strašného a presto vznikl problem. ..a na tehotenstvi a hormony bych to fakt nesvadela...

blahova_andrea
4. čer 2017

@zuzineckah hodně lidí působí navenek jinak než jací v reálu doma jsou. to není jen o tom jestli v práci před kolegy. když to vezmu do extrému, tak na kolika despotech, tyranů, úchylech je to znát? většinou to jsou to báječní herci. okolí je miluje, vystupují jako zhmotněná ctnost a co se pak odehrává doma...to pak obětem nikdo nechce věřit. a v menším měřítku, v maličkostech to tak má asi většina lidí. stačí v práci vystupovat prostě sebevědomě a doma být submisivní a hne je milion příležitostí, u kterých to bude vidět a není to žádoucí 😉

maggys
4. čer 2017

@blahova_andrea to teda :(

mruk
4. čer 2017

Být tebou, tak se tím zbytečně netrápím. Jsi těhotná a kdo má trochu mozku v hlavě, tak pochopí, že jsi začala plakat (já začnu brečet teď v různých situacích) a během těhotenství jsem dokonce křičela na manžela, na veřejnosti - u něj v práci před kolegyní (je to moje kamarádka, ale to je jedno) ... vypadala jsem v tu chvíli jako hysterka, ale vůbec nikdo to neřešil 😀

mruk
4. čer 2017

A pokud tě někdo bude pomlouvat, tak ti to může být jedno, co je tio po nějakých slepicích, které jen někoho pomlouvají... kdyby tě nepomlouvali kvůli pláči, mohli by tě pomlouvat třeba kvůli tomu, že ses na večírku moc potila, že jsi měla nepadnoucí oblečení, nebo cokoliv ;) Jooo, ostudu bych brala, kdyby ses na firemním večírku třeba počůrala, ale tohle bych být tebou fakt pustila z hlavy ;)

guinea
4. čer 2017

@caverina Těhotenství každý snáší jinak, já jsem si třeba připadala jak zfetovaná, vůbec jsem se nedokázala na nic soustředit - třeba napsat obchodní e-mail mi trvalo půl hodiny, když normálně ho mám za 5 min hotový. Spoustu kamarádek to mělo podobně, jedna dokonce nemohla ani řídit, jak byla nesoustředěná. Jiná známá, ředitelka úseku v bance, zase tvrdí, že těhotenství netěhotenství, ona je pořád stejná a žádné psychické změny na sobě nepozorovala.
A proč to takhle sáhodlouze píšu? Protože myslím, že v tomhle případě to s těhotenstvím souvisí. Já nejsem žádná cíťa (normálně), ale když jsem byla těhotná, někam jsme s manželem jeli a on byl nervózní z provozU, taky po mně štěknul. Normálně bych to přešla, ale jak jsem byla těhotná, tak jsem začala brečet a nešlo to vůbec zastavit. Byla jsem jak vodopád, dojeli jsme na to místo, já pořád brečela, tak jsme počkali půl hodiny, nešlo to zastavit, nikam jsme nešli a jeli jsme domů. Přestala jsem brečet až v noci. Teď se tomu směju, samozřejmě...

@oldvra Já moc nechápu, že píšeš že svést to na hormony ti "neprojde". Jak projde - neprojde? Jsi těhotná! To neznamená, že se člověku jen trochu zvětší břicho! Na to, co si myslí manžel a nějaký slepice na večírku bych se opravdu vykašlala. Jediný, co je teď důležitý je, aby manžel pochopil, že těhotenství je opravdu jiný stav, a že to musí respektovat.

caverina
4. čer 2017

@guinea já netvrdím že těhotenství nezpůsobí ze má žena jiné reakce na cokoliv než když těhotná není....sama to znám moc dobře...😂

mruk
4. čer 2017

... mimochodem, mě minule manžel vezl na nádraží na vlak a já mu začala líčit, jak si připadám na nic, když neřídím auto a že mě to štve, ale že si na to netroufám obvzlášť v dnešním provozu... manžel mě jen poslouchal a byl absolutně v pohodě, chápavý a ještě mi říkal, že když se na to necítím tak ať se tím netrápím... no a já zničeho nic začala brečet...manžel na mě kouká a říká... můžeš mi říct, proč právě brečíš? A já se začala smát, zároveň stále hodně brečela a prohlásila, že vlastně nevím.... Já osobně začnu brečet skoro bez důvodu a okolí to chápe ;)

ruzenkas
4. čer 2017

@oldvra naprosto Tě chápu, dovedu si něco takového​ představit. Z toho důvodu už na akce,kde je manžel s kolegama nechodím. Dovedu si představit,jak se cítíš a jak to partner ještě přiživuje. U nás je to podobné,ale většinou se to manželovi rozleží v hlavě a pak se třeba omluví. Ale řeči o hormonech a změně nálad je pro něj červený šátek. Jen u nás je to tím, že jsem měla podobné stavy už dřív, mám hodně zdravotních problémů. Asi bych mu řekla, že to chápeš,ale že je to pro tebe teď těžké, že sama nevíš,jak s tím zacházet a pak bych se už k tomu nevracela.

kacenka1111
4. čer 2017

@oldvra proc mu víc záleží na kolegynich (ženách), než na tobě, jako jeho tehotne manželce?? On s nima něco má?

caverina
4. čer 2017

@kacenka1111 tak přesně tohle teď potřebovala slyšet.....

pincola
4. čer 2017

Žádné drama! Ženské pláčou,není to nic novéo na světě. Kolegyně taky někdy brečí. Chlapi neradi dělají divadlo pro okolí. Podle mne muna tom vadí, že okolí vidělo, že těhotná manželka kvůli němu brečela. Že to hází špatné světlo na něj. Buď v klidu. Tohle není žádná ostuda, která by stála za řeč. Vypusť to z hlavy. S klidem.