Tchýně nemá zájem o vnoučka.

11. kvě 2020

Mame 4 mesicni mimco a tchyne si ho ani jednou nepochovala. Jako babicka uplny nezajem, vyklada jak se strasne doma nudi, ale nenapadne ji malou prijet povozit ani s ni stravit cas. Kdyz ji poslem fotky, tak vetsinou na ne nijak nereaguje. Tak nevim, zda jsem z tech hormonu precitlivela, uz nemam chut tam s malou ani jezdit. Akorat me to vzdycky mrzi a premyslim nad tim jak to zmenit.

autor
11. kvě 2020

Omluva za preklep v nazvu

marcicek84
11. kvě 2020

Pockej az dite povyroste,ono se vsrchno zmeni,male deti patri hlavne k mame a ne kazdy ma hlidaci a vozici babicky,zas takova traga to neni...

calvac
11. kvě 2020

Asi te neuklidnim, ale nejsi v tom sama. Pred par lety se muj manzel rozhadal se svymi rodici a utli kontakt. V te dobe jsme byli svobodni a bezdetni. Nebyli nam na svatbe, i kdyz jsme je zvali. Manzelovi na ulici neodpovi ani na pozdrav. Podotykam, ze bydli od nas tak daleko, ze si vidime do oken a nase deti (9 a 2 roky) nevideli a videt nechteji!!! Od zname jsem slysela, ze pro ne jsou nase deti smradi jejich syna. Tchanovce potkavam a vzdy, kdyz jdu se svymi detmi, odvraceji hlavu. Nektere lidi nezmenis, trapis jen sebe. Kasli na to, nema zajem, tak nema. Mimochodem tchyne je v podruci sveho manzela. Muj muz mi vykladal, jak byla bita, musela mit stejny nazor jako jeji manzel, nesmela sama vyjit ven atd. Tchan je despota. Nakonec jsem rada, ze moje deti takove prarodice neznaji.

puhelin
11. kvě 2020

A nabidla jsi ji tu moznost? Treba se nechce vnucovat, nechce, aby sis myslela, ze si chce maleho odlakat.

puhelin
11. kvě 2020

Jeste jedna moznost tu je. Moje babicky mi rikaly, ze driv zasadne prarodice sve deti a vnoucata nenavstevovali, ze pouze deti jezdily za prarodici. Ze to bylo samozrejme pravidlo. Treba to same zna i ona a vubec ji nenapadlo, ze by to mohlo byt i jinak.

kristyn.g
11. kvě 2020

Mám to podobně. Moje tchýně dlouho všem brečela jak od ní vnouče odstrkavame ale když tam přijedeme tak ho pozdraví jednou na pět minut pochová a pak naladuje s to je vše.. nevšímá si ho... Moje mamka je do něj blázen jako já. Ale taky ji rychle unaví.

mariegroth
12. kvě 2020

No a proc se tchyne nejak setrne nezaptas? Rozumim, ze te to mrzi. Ale z vlastni zkusenosti vim, ze ne kazdy clovek rozumi miminkum. Jsou lide, co proste nevedi, co s mimcem delat. Treba se malou boji pochovat. Pokud je treba starsi, tak muze mit pocit, ze miminku muze ublizit. I kdyz sama byla mamou, mozna ji uz to neprijde prirozene. Tech duvodu muze byt spousta. Zase na druhou stranu nemyslim si, ze by ses mela timto problemem extremne trapit. Ted se soustred na miminko, na vas spolecny cas a ostatni nech plavat. A treba si rekni, co by jine mamky daly za to, kdyby jim nektere tchyne prestaly stat za zadkem 🙂

kwk
12. kvě 2020

Ahojky, ja budu mit asi obraceny problem s tchyni 🙈
Minuly ctvrtek jsme oznamili ze jsem ve 14tt a cekame mimco. Tchyne uz vcera hlasila, jak si poridi postylku, ze dite nebude lezt po zemi a bude celou dobu jenom v ni. Jak musim delat tohle a tohle ne... Jeste jsem neporodila a uz mi zacina do vseho kecat. Byla bych radsi kdyby mela mensi zajem 🙏
Proste vychovatelka 🤷‍♀️
Zacinam od pritele poslouchat, ze jeho mama vychovala dve deti a tak tomu rozumi 🙈
Chapu, ze te mrzi ze nema vubec zajem. Myslim, ze se to s vekem ditete zmeni. Nas si brala mamky tchyne az v pozdejsim veku a to jsem potom byla u babicky porad. Jako miminko me hlidat nechtela.

jjasmina
12. kvě 2020

Moje tchýně si sice malou pochovala, ale nikdo mi ji v kočárku taky nevozi, moje máma bydlí 90 km daleko a zatím je to stejně ve stavu , kdy malá potřebuje jen mámu 🙂 upřímně mě by to líto nebylo, kdo chce pochova si, kdo nechce tak ne, vykasli se na to, pridelavas si jen starosti 🙂

zmrzlinka
12. kvě 2020

Moje tchýně a tchán ( jsou rozvedený) taky zájem 0.Deti im vysloveně lezou na nervy.Uz mne to nijak netrápí.Ze začátku mne to mrzelo...Teď mne víc štve,že nemáme žádné hlídání a že by se někdy hodilo 🙈

kacinda
12. kvě 2020

Tak moje tchýně naopak zájem měla o syna tak do jeho 1,5 roku, kdy měla ještě přítele. Když se s ním rozešla, tak přestala mít zájem i o vnoučka a ten už má teď 6 let. Vidí ho tak 2x ročně a mi stejně příjde, že je to úplně hraný úsměv z její strany. Občas manželovi napíše, ať jí pošle nějkou fotku a to už jsem manželovi říkala, že ho obdivuju, že já bych jí odpověděla, že kdyby přišla třeba někdy na návštěvu, mohla by si tu fotku udělat sama. Nejdřív mě to trápilo, ale teď už si to tak neberu. Říkám si, že je to její blbost, děti roustou před očima a ona ho ani pořádně nezná.

ckei
12. kvě 2020

To přeci není žádná povinnost, aby se tchýně takto zajímala. Někdo to tak holt prostě má.

klea81
12. kvě 2020

Moje tchyně taky nevozila. Když jsem kočár za 2,5 roku prodávala, tak se ohradila, proč tak brzo, že si ještě nepovozila. 😇

sigyn
12. kvě 2020

Vidím to z opačné strany - mně třeba švagrové zase neustále cpali dítko k pochování, přestože jsem o to vůbec zájem neměla. Ne že by to bylo osobní, ale prostě mi ty mi miminka přišla moc křehká a bála jsem se, že jim nějakou neopatrností ublížím. Navíc můj názor je, že dítě není plyšák, aby kolovalo z náruče do náruče. Od toho má své rodiče. I když teď mám své vlastní dítko, tak můj názor to nezměnilo. Holt každý to má nastavený jinak. 🙂

ivis_b
12. kvě 2020

Taky to tak u nás bylo. Přišlo mi to zvláštní, když na FB dávala synovy fotky, ale pochovat si ho nikdy nechtěla. Ale nemá smysl to řešit, přeci nebudeš babičce vnucovat vlastní vnouče. Buď zájem má, nebo ne. Je pravda, že mě to překvapilo, když jsem byla dítě, byla jsem u babiček pořád, všechny se mohly přetrhnout, snažily se, pro vnoučata prostě všechno, byly to všechno takové ty rozmazlovací a milující babičky. Tak mě do doby, než jsem sama měla dítě, ani nenapadlo, že to může být jinak. Ale teď vím, že někdo to tak prostě má. Doporučuju brát to tak, jak to je.

adinka19
12. kvě 2020

Take to tak mame. Od Vanoc, kdy u nas byla naposledy se ozvala prer tydnem, prijela na navstevu, sedla si, koukala na tv, pak z ni vypadlo, ze potrebuje neco pomoct od manzela a odjela. Mala ma 15mesicu, lita jak drak, ani jednou se k ni z gauce nezvedla, aby si s ni sla hrat, pochovala ji nebo ji snad vzala na prochazku, nic. Predpokladam, ze do doby, kdy bude neco opet potrebovat o ni zase neuslysime. Je mi to kvuli male moc lito, ale vnucovat se nebudeme. Dodavam, ze je to jeji prvni vnouce ☹.

jako_mala_holka
12. kvě 2020

Moje tchyne zase prohlasuje, ze chce byt i u porodu misto manzela, ze jako zenska tomu rozumi lip... no jen pres mou mrtvolu 😅 si nevyberes

izz76
12. kvě 2020

Tchyně se nikdy nezavdeci, některé se zajímají až moc, jiné zase málo 😆 já bych to neresila, být babičkou není povinnost, ať si dělá co chce, maximálně bych ji nabídla, že kdyby chtěla může se přijít podívat za malou, nebo vozit kočárek atd. Jinak bych nic nenutila ani nevycitala.

rnika
12. kvě 2020

Mám druhý extrém... a jak píšou ostatní, ani jedno není výhra. Nenutila bych, maximálně občas nabídla 😉

inkheart
12. kvě 2020

Spousta lidí tady píše hodně empatické komentáře, což nechápu, mně by to taky velice vadilo. Ale nic s tím nenaděláš, to je bohužel pravda. :(