Tchyně je vůči mně zaujatá. Byl někdo v podobné situaci?

17mia17
6. říj 2020

Už na prvej návšteve to bolo také divné. Mala som predtým dva vzťahy a z oboma mamami mojich bývalých som vychádzala dobre. Keď sa im niečo nepáčilo tak mi to slušne povedali a vyriešili sme to. Teraz mám priateľa s ktorým už spolu rok aj pol bývame a už na prvej návšteve jeho mamy to bolo také divné. Nevedela som o čom sa sňou baviť, ona sa ma pýtala na prácu, na školu atď z prestávkami trápneho ticha. Na vačšine návštev u nej som sa cítila proste nejak navyše, ale furt som si vravela, že možno je tiež tichší typ a nevie o čom sa baviť a že ten zlý pocit si len nahováram. No neskor som s tým prišla za priatelom a nakoniec priznal, že je pravda že ma jeho mama nemusí a že som jej vraj nesympatická a neprídem jej proste ako žena do domácnosti.
Bývame v rodinnom dome, ja, priatel a jeho švagor ktorý si nedávno nasťahoval jeho novú priatelku, ktorú ich mama má rada a nevadí jej že narozdiel odomňa nedokáže udržať prácu, nevarí a ani sa nijak extra nestará o domácnosť. Teda nie som si istá, či o niečom s toho vobec vie. Zo švagrom sme sa párkrát pohádali kvoly veciam okolo domácnosti, viacmenej len také blbosti, ale zistila som, že sa vždy posťažuje jeho mame, čo tiež neprispieva k tomu aby ma mala rada a teraz keď tam chodí aj z priatelkou tak sa tam tiež o mne bavia,čo mi ona sama raz prezradila. Chcela by som aby sme vychádzali spolu dobre a nie len nejaké pretvarovanie sa a falošné úsmevy, ale neviem ako to spraviť keď ona sama nechce a keď sa jej niečo nepáči povie to pred priatelom alebo pred švagrom ale predomnou nie. Priatel už sa sňou párkrát aj pohádal lebo sa mu sťažovala na veci, ktoré sa ani nikdy nestali a ona si pravdepodobne len niečo domyslela alebo prekrútila.
Naposledy mi švagor povedal, že nechcel aby to takto dopadlo a že sa sňou rozprával o tom, žeby ma mala lepšie spoznať a spraviť si názor na základe toho a ona vraj povedala, že nemá záujem ma lepšie spoznať. No napriek tomu sa tvári, že je všetko vpohode keď tam prídem. Trápi ma to, pretože z priatelom plánujeme svadbu a chceme už aj miminko a bojím sa, že s tým bude mať problém a len sa to zhorší. Navyše som človek čo sa snaží riešiť veci mierovou cestou a keď sa mi na niekom niečo nepáči proste sa sním úprimne porozprávam a snažím sa toho človeka pochopiť. Ste niekto v podobnej situácii, alebo boli ste? Vyriešilo sa to nejak či už pozitívne alebo negatívne ? Ja som na tom stále tak že oficiálne akože o ničom neviem a ona sa zas tvári že somnou nemá žiadny problém.

koordinatorka_odboje
6. říj 2020

Nesmysl chtít řešit cizí problémy. Tvůj problém to není, ale tchyně. Jak se s tím popasuje po svatbě a po miminku, je také její problém, ne tvůj. Jak bys to chtěla jako řešit? Přemluvit ji?

irmamala
6. říj 2020

Je tady skupinka "moje báječná tchýně", zde najdeš tunu příběhů, jak tchýně dokáže ničit život. Já bych byla na chování tchýně velmi ostražitá a nastavila hned zezačátku hranice, za které nemůže jít. A především je důležité, jak se k tomu staví přítel, jestli bude v případě sporu na tvé straně, nebo bude věřit mamince. Pokud se ukáže jako mamanék, hodně bych zvažovala jestli jít do nějakého vážnějšího vztahu.

17mia17
autor
6. říj 2020

@irmamala on sa na zastáva aj vravel že jej povedal že sa stym má zmieriť že so mnou bude, skôr má to trápi lebo moja rodina býva ďaleko a keď budeme mať dieťa tak neviem ako sa k nemu bude správať. Nechcem aby bola k nemu nejak chladna. Aj keď ona mí príde všeobecne chladna ku všetkým.

nita1984
6. říj 2020

@17mia17 Tchán vnuka ještě neviděl a to měl syn nedávno rok. Nikdy mě neakceptoval jako manželku svého syna. Jsme spolu skoro 8 let. Některé věci prostě neovlivníš

krista25
6. říj 2020

@17mia17 přítele rodina mě taky nemá ráda, naučila jsem se s tím žít. S tím prostě nic dělat nejde, když obě strany chtějí 😉. Máme spolu 18 měsíčního syna, vnouce zbožňuji. 🤷‍♀️🙂Takže to že nemá ráda tebe neznamená že bude zlá na vnoučata. 🤷‍♀️🙂Kontakt s ní bych omezila na minimu, jen nějaké důležité události. 🤦‍♀️A dej tomu čas, třeba se to časem srovná samo. 🙂

zmrzlinka
6. říj 2020

Dobře jsem to pochopila,že bydlíte v jednom baráku?Asi první co by jsem řešila je odstěhovat se a určitě to chce nastavit nějaké hranice.

17mia17
autor
6. říj 2020

@zmrzlinka v jednom baraku bývame len zo švagrom a jeho priateľkou čo tiež veľmi ne prospieva

17mia17
autor
6. říj 2020

@irmamala a ďakujem za tip na skupinu 😊

mariegroth
7. říj 2020

Takove proste nekdy tchyne jsou. Ona si vysnila nejaky typ snachy a to ty nejsi. “Zena do domacnosti” mi asi rika to, ze chce pro syna nekoho, kdo bude rodit deti, varit, uklizet a prat. Tchyne obcas absolutne nechapou, ze jejich syn je uz dospel. Nicmene, asi bych ti poradila nasledujici.

1) nevyvolavej hadky a snaz se byt neutralni
2) Kdyz uz s ni musis mluvit, tak se vyvaruj osobnich temat a mluv o “pocasi”
3) Prijmi to, ze tchyne se pravdepodobne nezmeni
4) Pokud za tebou stoji muz, tak to je vsechno co potrebujes

Sama mam s tchyni vlazny vztah. To co predvadi, ani ne tak me, ale me svagrove, je opravdu vysilujici. Muj muz za mnou stoji a on vidi jaka je. Ale je to proces. Taky jsem nechapala proc si tak vymysli a pridava na historkach. Tvuj pritel ji pravdepodobne umi uklidnit. Nenech si tchyni zkazit vztah.

la_amanita
7. říj 2020

@17mia17 dočetla jsem jen je té "ženě nevhodné do domácnosti" a už jsem vytocena do vrtule! Haló, máme rok 2020, ne 1880! Předpokládám, že tvůj přítel chce partnerku, ne druhou matku. A ty na tuhle hru nepřistupuj a nehaň "švagrovou", abys nahnala domnělé body.

zmrzlinka
7. říj 2020

@17mia17 podle mne je nejlepší samostatné bydlení.Neuvazovali ste o tom,že se odstěhujete?

17mia17
autor
7. říj 2020

@zmrzlinka chceme ale až v lete. Ja už som každopádne na nervy aj s toho spoločného bývania. Neviem či to dovtedy zvladnem.

17mia17
autor
7. říj 2020

@la_amanita no zo začiatku keď som sa nasťahovala k priateľovi tak jeho brat tam furt varil, bol dlhodobo doma, ja na rozdiel od neho veľmi variť neviem, len vezmem recept a snažim sa aby to bolo jedle. No keď som sa párkrát chystala variť tak prišiel s tým, že on už má niečo pripravené a nechce aby sa to zkazilo, stále som sa snažila aspoň občas variť ja, ale párkrát sa stalo že jemu sa nechcelo a my s priateľom sme proste neboli hladný a on miesto toho aby niečo povedal, chodil naštvaný po byte a potom sa šiel sťažovať jeho máme že som nič nenavarila. Raz tak ona prišla na návštevu a pomaly prvé čo na mňa doslova vybafla bola otázka že čo som varila. Tiež keď varim tak švagor príde a začne s tým že prečo to nerobím inak a že to sa tak nerobí atd a to ozaj varim podľa overených receptov. No týmto má tiež odraďuje.