Švagrová mě šikanuje

lea875
30. dub 2019

Švagrová mě šikanuje. Chová se zcela jinak, když je v domě, příp.v pokoji manžel, to je na mě jako med, chová se jako nejlepší kamarádka ke mně i k dětem. Problém je v tom, že si zvykla k nám chodit zejména, když jsem doma jen s dětmi. Je to snadné, pracuji z domu. Takže mi zavolá, a oznámí mi, že přijde. Dokud jsem s ní dříve chtěla mít dobré vztahy, snažila jsem se jí vyjít vstříc, a souhlasila jsem. Začala jsem si všímat její šikany, např. když jdu na toaletu, zvedne se a jde se mnou, i s dvěmi neteřemi. Když ji na toaletě požádám, aby odešla, že chci být sama, dívá se na mě (je o hlavu vyšší, o 20 kg těžší), a nehne se. Neteře tomu přihlížejí, taky se nehnou. Já mohu svou prosbu opakovat tak dlouho, dokud nepochopím, že s ní nehnu, a jdu na wc o patro níž. Tak to je přibližně se vším, když jsem doma bez manžela, cokoliv řeknu, a jí se nelíbí, nebo nechce, dívá se na mne, ale nepohne se. Takže odchod z našeho domu je pro ni absolutně nepřijatelný, přichází k nám ráno v 6,do domu ji pouští manžel, vždy řekne, že jsem s ní domluvená, no a odváží jí manžel kolem 20 h, sama neodešla nikdy. Prozvoní mne, když okamžitě nezavolám zpět, hned volá manželovi a žaluje, že prý si se mnou domluvila, že mi přijde pomoct, že si vzala volno a já jí teď neberu telefon. Já ji nezvu, snažila jsem se s ní domluvit nějaká pravidla, že se v 6 ráno nechodí na návštěvu, že návštěva nemůže trvat celý den, ale nerespektuje vůbec nic, dělá si, co chce ona. Můj manžel je její bratr, má ho omotaného kolem prstu. Pokud ona řekne, on udělá ihned, co ona chce. S manželem máme dobrý vztah i po letech, vlastně se hádáme jen kvůli jeho sestře. On nechápe, co proti ní mám, že prý mi pomáhá, že ji potřebujeme. Nepotřebujeme ji, nemůžu ji dostat z domu, nesnáším její arogantní chování, její polopravdy a pololži. Zavolá mi, že jde kolem, že se na chvíli staví s holkama, za mými dětmi. No a přijde v půl osmé ráno v pracovní den, kdy mají být její děcka ve škole, zůstanou až do 8 večer. Já musím nachystat jídlo pro všechny, nečekaný oběd pro další 3 lidi, svačiny, kafe atd. Zavolá, že jedou z obchodu, že se zastaví, a zastaví se zase v půl osmé ráno, i když obchody se otevírají později, a zase zůstanou do 8 večer. Přes letní prázdniny tady nechala neteře celý týden, vždy týden byly doma, týden u nás. Vždy řekla, že jen na pár dní, že si je pak odveze. No a v pátek večer odvážel můj manžel. Holky v pubertě, nalepené na mobilu, jen jedly, dělaly binec, hádaly se, řvaly po sobě i po mne. Samozřejmě lžou, zkoušely to na mě, že jim moje děcka urvaly sluchátka, rozbily mobil, polily tričko – zničily si samy a ze mě chtěly vytřískat nové. Pokud jsem je požádala o maličkost, aby se chvíli věnovaly mým malým dětem, když jsem chtěla vařit, postavily se proti mně obě dvě a začly, jak nejsou služky a nenechají se šikanovat. Byla jsem sama proti dvěma uřvaným histerkám, které jsem nemohla dostat z domu, manžel na služební cestě. Nechala jsem to zajít daleko, teď už to vím. Neměla jsem sílu je vyrazit, částečně jsem chtěla mít dobré vztahy v rodině, jiné příbuzné nemáme, částečně jsem si říkala, že když se k nim já chovám pěkně, mohly by se tak chovat i ony ke mne. Byla to chyba, teď už to vím, ale nezměním to. Potřebuji nějakým rozumným způsobem postupovat dále. Manžela má ta bestie švagrová na své straně, nevím proč, strašně jsme se kvůli ní pohádali. Když mi chtěla o jarních prázdninách zase dát na týden neteře, odmítla jsem, byli jsme nemocní. Výsledek? Švagrová začala chodit po městě a po známých rozhlašovat, že se k nám nesmí na návštěvu, že jí bráním ve styku s mými dětmi, se kterými tak pomáhala, no a dále, nenechala na mne nit suchou. Problém je v tom, že já jsem sama, proti nim třem. Takže když chci manželovi něco říct, ona tvrdí opak, a jako špatná vypadám já. Přitom manžel viděl, jak jsem je obskakovala, jak jsem se starala. No ale asi to vnímá jinak, chlap. Má někdo podobnou zkušenost, jak postupovat dále?

camelinka
30. dub 2019

@lea875 Noo, ja bych si dala skrytou kamerku,aby manzel videl, jak uzasnou ma sestricku...

treasurka
30. dub 2019

@lea875 To je psycho! já jsem taková povaha, že bych jí z toho domu snad vynesla v zubech, kdyby mi tohle dělala... Co kdybys manželovi jedno ráno řekla, že kdyby náhodou měl dole ségru a tvrdila by mu, že jste domluvené na návštěvě, tak že nejste a že dneska chceš být sama s dětmi? Možná bych si být tebou zašla na nějaký kurz asertivity, ale pokud to takhle máte doma zajeté, tak to bude peklíčko, než se to změní. Určitě budeš potřebovat někoho na své straně, třeba terapeuta, mediátora...

janadora
30. dub 2019

Tak tohle je dost silene. Sice je to asi tezko proveditelne, ale taky bych volila tu kameru. Nebo proste neotevirat a pokud zavola manzelovi, tak mu rovnou rict, ze na nicem nejste domluvene a ze pozvala sama.

darinka84
30. dub 2019

@lea875 skrytou kameru a nebo vynést v zubech 😂😡 a bylo by mě úplně jedno co kde vykládá

malenka3
30. dub 2019

No tak tohle je peklo. Trochu víc bych dupla na manžela, že si nepřeješ to a to a že její pomoc nepotřebuješ. Pokud ti nevěří, ať zůstane doma a vidí, ale jsi snad jeho žena, věří víc tobě nebo sestře?
Každopádně pokud ona je taková, nevyjdeš z toho bez ztráty kytičky, pomluvy šířit bude (což už ale stejně dělá), tak ať má pořádný důvod. Začala bych se zapírat doma, odcházela pryč, když přijde, i kdybys měla jít do krámu, že potřebuješ pracovat a ne se jí věnovat. Když se k vám nasáčkuje, absolutně žádný servis a tím myslím nic. Ani kafe, na rovinu bych jí do ksichtu řekla, že není vítána. A začala si to nahrávat - konkrétní rozmluvy.

Úplně jako první věc bych udělala společné sezení s manželem a sestrou a řekla vše tak, jak nám píšeš - jasně, direktivně, bez náznaku slabosti s jasným ultimátem - jsi tam paní domu a nehodláš se podřizovat, nepřeješ si její návštěvy. Žádné kompromisy, ale ostrý řez. Ale musíš být rázná, nesmíš se před nima sesypat, jinak tě uštěkají. Ale nejsem si jistá, jestli na tenhle krok máš. S vědomím, že to je konec jakékoliv výpomoci od švagrové v budoucnu, prostě šlus. Na kecy ostatních a pomluvy se vys*r, musíš to dát dohromady hlavně doma, jinak zešílíš. Lidi ať si třeba říkají, že jsi marťan se dvěma hlavama.

crejzy
30. dub 2019

Tak to zní šíleně. Mě napadá, krom nahrávání rozhovorů pro manzela nebo vážného rodinného rozhovoru, se vůbec nestarat ( nevarit jim, nechovat se k nim jako k návštěvě, naopak - začít je trochu prudit, aby jí to přestalo vyhovovat), nebo naopak si naplánovat nějaké výlety ke kamarádkám ( kamkoli, ona ať si mysli že to jsou kamaradky, jestli je možné pracovat třeba z kavárny s dětským koutkem?) a proste nebýt furt doma/k dispozici.

pipi_puncocha
30. dub 2019

Tak asi nejhorší na tom je, že se tě manžel nezastane. Kdyby normálně fungoval a věřil ti, tak to nikdy nezajde do takového extrému. Normálně nemám ráda nějaká ultimáta, ale tuhle madam bych normálně vyprovodila na tvrdo a jednou pro vždy a pak ať se manžel rozhodne kdo mu je bližší. Přece se nenecháš takhle ponižovat a zasahovat si do soukromí!

meganx
30. dub 2019

Já bych ji zcela ignorovala. Dělala si svoje a dělala, ze tam neni

kusanagi87
30. dub 2019

No tak tohle mi zvedlo mandle! 😠 Ja jsem cholerik, takze u me by to bylo v duchu "jsem cholerik a NElecim se"! Problém je, ze ji ustupujes. Ona neceka, ze by ses ji postavila, tak si na tebe dovoluje a ponižuje te 😒 Musis ji jasne rict A DOST! KONČÍŠ!
1) Koupit skrytou kameru. Divala jsem se a je v podobe hodin, pera, lamp. A ukazat zabednenemu manzelovi, jak to je!!
2) Nebo nahravat pres appku v mobilu aspon zvuk. Jak te sikanuje, diskuze o tom, ze ji tam od slunka do slunka nechces! A vlastně vubec ji tam nechces!
3) Prestat ji / jim slouzit. Zadne jidlo, kava. Nezvala si je !!!, tak at se zbali a vypadnou! Kdyz je budes porad obskakovat, tak budou furt chodit.
4) Vypadnout s detmi pryc, at nejsi porad k dispozici.
5) Nahlásit na policii za obtezovani?! Nebo za omezování osobní svobody nebo co ja vim. Proste at vidi, ze s tebou nemuze zametat a ze se budes AKTIVNĚ branit! A at ma z ostudy kabat!
6) Poridit baseballovou palku ???

Neříkej mi, ze o tom vsem, jak si vysse napsala, manzel vi a stejne to ignoruje?! 😲😡😠
Musi prece vedet, ze si ji / je NEZVALA a nema je poustet dovnitr! Jako proc je automaticky pusti? A proc tam cumi tak dlouho?! Bych je ignorovala......zadne pohoštění, nic. Jasne bych pred manzelem davala najevo, ze tam nemaji co delat! On si mozna mysli, ze přeháníš, kdyz se jim ve finale stejne venujes 😶

Zacala bych tou kamerou, policii a nasledne vaznou reci s manželem.

kusanagi87
30. dub 2019

Ze stranek policie čr:

* Slovní agrese a zastrašování - agresor oběti vyhrožuje fyzickým útokem, zastrašuje, nadává jí, vysmívá se nebo jí zastrašuje.
* Krádeže, ničení a manipulace s věcmi - agresor oběti ničí a odcizuje věci nebo si věci půjčuje a vrací je znehodnocené.
* Násilné a manipulativní příkazy - agresor nutí oběť k různým nepříjemným činnostem a úkolům.

Šikana může naplňovat skutkovou podstatu trestných činů (omezování osobní svobody, krádeže, ublížení na zdraví, poškozování cizí věci, vydírání, loupeže, rasově motivované skutky, znásilnění, pohlavní zneužívání).

sudylichozrout
30. dub 2019

@lea875 Málokdy tvrdím, že je něco na rozvod, ale tohle je. Pokud nemáš ve svém manželovi oporu a zastání, on ti nevěří a stojí vyloženě v tomto proti tobě, tak si tě prostě jako partnerky dostatečně neváží. Důvěra je v partnerství naprosto klíčová. Když není, těžko ji budovat, to by museli oba hodně chtít. Tvůj muž moc nechce, protože pokud je pravda to, co píšeš, tak to je fakt donebevolající.

Hodně rozmysli, jak a s kým chceš strávit zbytek svého života.

diewcatqoo
30. dub 2019

@lea875 ahoj, prepac, ze ti to takto napisem, ale ty si nesvojpravna? Trochu asertivity by neuskodilo. Ved ked ti vola, tak neber telefon. Ked vyzvana rano o siestej pri dverach, tvar sa, ze nie ste doma. Pripadne jej neskor povedz, ze ste rano spali a nepoculi ste/nefunguje vam zvoncek na dverach.
Neviem si ani len predstavit to, ze niekto v mojom dome mi nedovoli mat sukromie ani na wc. Nenechaj so sebou takto zametat!

kusanagi87
30. dub 2019

Jeste me napadlo, muzes si zvát někoho jiného?! Aby si proste mela jinou navstevu a ona musela dat pokoj.

malinkaelinka
30. dub 2019

Absolutně nechápu, proč tohle dopustíš. Nechápu, nechápu, nechápu. Prostě přijde, nehodí se ti to - sorry odcházíme, nazdar. Nechápu, proč někomu, koho jsi nezvala, vaříš, děláš svačinky atd. Že tě pomluví? No a co? Půjde na tebe celé město se zapálenýma loučema? Jestli tě to štve, musíš to začít aktivně řešit. V první řadě si důkladně promluvit s manželem. I kdyby ti nevěřil, že se k tobě chová hrozně, mohl by minimálně pochopit, že tě její neustálá přítomnost obtěžuje. Takže nevpouštět do domu. Když se nakýbluje, obléct děti a jít pryč - k doktorovi, nakoupit, ke kámošce, kamkoliv. Klidně bych jí tam nechala, nezvala jsi jí, tak ať si políbí šos. S takovou osobou bych se vůbec nesnažila jednat diplomaticky, prostě vypoklonkovat i za cenu hádky. Pokud ti manžel vůbec nevěří a nechápe to, tak je to s prominutím debil. Může si žít se svou milovanou sestřičkou a ty si najdi někoho lepšího. Tady si myslím, že nějaká cesta domluv fakt nemá cenu.

kusanagi87
30. dub 2019

Dělej tak, at se za sebe na konci zivota nemusis stydet!

hanka_12345
30. dub 2019

Ja bych rano vyprovodila manzela,zamkla a nepoustela ji a vecer bych ji napsala at k nam neleze a pokud by i tak dojela tak smolik

ah1234
30. dub 2019

Toto snad sni nemoze byt pravda. Ved autorka prispevku sa chova ako nesvojpravna..

hankaviki
30. dub 2019

Já jsem hlavně nepochopila to s tím záchodem. Čeho tam chce jako docílit.. vidět ji čurat?

pavlinar
30. dub 2019

Tohle je tak silene, az si rikam, ze to nemuze byt pravda. A zajimala by me i jeji verze. A v cem vam tedy udajne pomaha a potrebujete ji?
Muzes na rovinu rict, ze o navstevu nestojis. NE takovouhle... a pak jednat, jako neotvirat, jit pryc, nebrat telefon..atd. Viz holky.
Pokud fakt nechybi nejaka zasadni informace, byla bych tvrda. A navstevy kdyz tak jen za pritomnosti manzela

lea875
autor
30. dub 2019

holky, moc díky za odpovědi a příspěvky. Taky bych ji nejraději vynesla ven v zubech, ale já jsem o hlavu menší a o 20 kg lehčí, takže tohle prakticky nedám. Nedávat jim jídlo a pití? Teď už si berou samy, obslouží se děvenky dost dobře. Nad kamerou jsem uvažovala, ale takové ty levné, zaznamenají dobře zvuk a obraz?
S manželem jsem dala párkrát řeč, naposledy když je o prázdninách odvážel, a výsledek? Za dva dny volala švagrová, že přijde na 3 dny, když jsme my měli odjet pryč. Tak se u nás zase mluvilo zvýšeným hlasem, až se děcka rozbrečely.
Nápad, jako určit pravidla je naprosto zbytečný, tohle na ni nezabere. Na ni zabere nepustit ji do baráku, což já teď už nedělám. Manželovi jsem řekla jasně, že už ji v domě nechci, pokud ji pustí on, ať se jí věnuje. Dále to, že mi ji pustí do domu, a já jí řeknu, že chci odejít, bude zřejmě znamenat to, že já vyklidím pole a půjdu a ona bude v mém domě hospodařit. Protože když jsem ji našla v 6 ráno v obýváku a řekla jsem jí, že měla přijít v 10, vysmála se mi, že nepřišla za mnou, ale za mými dětmi! Diskuze s manželem a s ní současně taky asi neklapne, za prvé ona děsně lže, za druhé mám dvě malé děti, které nás nenechají ani dvě minuty mluvit a pořád vyrušují, něco chtějí. A manžel se vyhýbá této diskuzi, jako čert kříži. Když jsem mu řekla, že si sedneme a řekneme si co a jak, tak se bránil. Asi ví, že by byla děsná hádka.
Spíš mi jde o to, že ona nebojuje čestně, takže když jí řeknu, ať nechodí, může se mi stát, že se mi zjeví před domem, když bude hezké počasí, a my budeme rožnit nebo s dětmi na zahradě. A děcka ji budou vítat, a ona se bude tvářit jako milá tetinka, a já budu jediná, která ji nebude chtít pustit do baráku, sousedi se budou dívat,... no a pak budu dětem vysvětlovat, proč jsem hodnou tetu nepustila dále. Takže spíše radu na tuto situaci. No asi nepustit ji a vyhnat z kotce psa.

pipi_puncocha
30. dub 2019

A máš ke komu jít? K rodičům nebo nějakým sourozencům? Normálně bych sbalila děcka a šla, pokud manžel není ochoten to řešit. Vždyť se z toho zblázníš.

ai30
30. dub 2019

@lea875 Nemas nejake kamaradky, ke kterym bys mohla zajet na navstevu, nebo ktere bys mohla pozvat k vam? Uprimne, ja bych s ni normalne zacala vyjebavat. Doslova.
Domluvila bych se na navsteve u kamaradky, rano bych sbalila vsechno jidlo z lednicky do tasky, nebo tam uz rovnou zadne nemela, rekla ji, ze jenom pro neco s detma zaskocis a hned si zpatky a vratila se az v 8 vecer. A potom delat nechapavou, zes ji prece rikala, ze jedete na vylet a cely den nebudete doma.
Nebo si pozvat kamaradky a kdyz prijde, nahlas ji pomlouvat, proste prevykladat ten pribeh, cos nam napsala tady. Kdyz si bude ztezovat, tak to zase uplne nechapave poprit.
Jde s tebou na zachod? Dala bych tam kameru. A potom, kdyz bude stat ve dverich, normalne si sundala gate a zacala konat potrebu. Muzes to potom ukazat manzelovi, jestli mu to prijde normalni.
Proste zacit hrat s jejimi kartami. Ale nedelat ze sebe chudinku, normalne ji lhat a potom delat nechapavou. Dokud ji to neprestane bavit.

malenka3
30. dub 2019

@lea875 já chápu, že to je těžký, když to zašlo tak daleko. Začni u muže, radikální krok, jasná direktiva, v tvém případě už žádné diskuze, pohár trpělivosti přetekl. Od něj se musíš odpíchnout i za cenu tiché domácnosti. Společná rozmluva - děti dát pryč na hlídání a diskuze nebude o možnostech jejích lží, ty sdělíš, že si nepřeješ to a to, tady jsou její lži bezpředmětné. Chybí ti asertivita, chce to na tom zapracovat a zabojovat, ježíš, já bych jí to vytmavila, úplně mám rudo před očima.
S dětmi, tady fakt nevím, to by chtělo víc promyslet. Nějaký čas se skrývat, než to vzdá.

Když přijde a ty řekneš, jdu pryč, to jako jak je možné, že tam zůstává? Neexistuje - běž pryč, nechci, aby mi tu někdo hospodařil, to už je za hranicí, ani s tímhle muž nic neudělá?

sudylichozrout
30. dub 2019

@lea875 To je úplně zvrácené. Já mám fakt problém s tím ti věřit, protože to je něco tak absurdního... moc se za to omlouvám. Nicméně přistupme na to, že to, co píšeš, je vážně pravda. Tak:
a) Instalovat po domě kamery, které nahrávají zvuk.
b) Několikadenní záznam uložit, dělat si na papír časové poznámky v průběhu dne a následně nejvýživnější pasáže pustit manželovi.
c) Manželovi zakázat vpouštění švagrové do vašeho domu.
d) Klidně se s manželem dohádat do krve, pokud bude proti.

Když to nepomůže, tak:
a) sbalit se a odjet někam pryč i s dětmi
b) podat žádost o rozvod

Čí je ten dům? Kdo ho kupoval, kdo na něj má morální nárok?

billythekid
30. dub 2019

@sudylichozrout já taky nemůžu uvěřit tomu, že by to měla být pravda. A úplně s tebou souhlasím....

merope
30. dub 2019

Říkáš, jak ji doma nechceš. Manželovi říká, jak ti doma pomáhá... co to udělat obráceně:

"Hele, počítám, že dneska zase přijde ségra, mám důležitý termín v práci, potřebuji, aby mi přišla pomoct." "To je super, že už jsi tady, já jdu pracovat, tady máš děti, k obědu by bylo fajn kuře, je už vytažené z mrazáku."

"Zítra by zase mohla přijít ségra, mám toho v práci moc a potřebovala bych umýt okna..."

Prostě na každý den, co dorazí, jí vymyslet práci. A pokud pracuješ z domu a ona tvrdí, že a jak ti pomáhá, tak opravdu těch 8 hodin denně pracovat a vyžadovat od ní, aby se ti v té době starala o děti, vařila, uklízela. Když tam je od 6 od rána do 8 do večera - to už je práce, co může udělat.

Nevěřím, že pokud ji budeš dobře zásobovat prací a říkat to i manželovi, že když ti takto pomáhá, že to je super, že je potřeba to či ono udělat - že ji to bude bavit dýl jak týden.

Jo a samozřejmě pokud tu práci neudělá, tak manželovi říkat, co všechno udělala a co je škoda, že nestihla.

Ale opravdu klíčové je ono: "Je super, že mi švagrová pomáhá, mám práci z domu, což znamená, že musím pracovat."

merope
30. dub 2019

A ještě mě napadlo jí opravdu doma nechat děti, ať se o ně stará a odejít pracovat někam ven. Prostě ať u tebe musí fakt těch 8 hodin makat.

mandala
30. dub 2019

To jako nemá doma co dělat ? A ty holky nechodí do školy? Přece i manželovi musí být jasné, že návštěvy nechodí v šest ráno a neodchází v osm večer každý den. Pokud to nechápe, odešla bych na čas, dokud nebude schopen trochu přemýšlet...

sudylichozrout
30. dub 2019

@merope Bezva nápad! To by mohlo zabrat. Pořádně ji zapřáhnout 🙂 A mimochodem vše stále nahrávat 🙂

sonaxoxo
30. dub 2019

Silene..jako tvemu manzelovi prijde normalni kazdodenni navsteva od 6 do 8 do vecera?promin,ale u vas je vsechno spatne..nevim kolik ti je,ale takhle srat si na hlavu to je sila!!takze ja bych to resila razantne s manzelem.Svagrovou bych vyhodila,servala..nechapu ze to nedokazes,furt manzel,,manzel,..jezisi tak si take svepravna,neee??kdyby manzel me neposlouchal a furt uprednosnoval svoji sestricku,tak jako sorry,ale to je na rozvod..s takovou rodinou radsi nic spolecneho!!!nechapu stejne ze se nechas takhle ovladat!