Švagr má dluhy, lže a nespolupracuje

bbibianca
19. srp 2016

Jsem už z toho na větvi. Doma se s mužem okolo švagra jen hádáme. Už jsem z toho na prášky :(
A jak to začalo.

Švagr se dal k vojákům začal studovat na UNOB, kde si udělal jen Bc. a studuje dál další 3 vysoké školy u vojáků si nyní musí odděla povinné roky. Loni na Vánoce přišel s myšlenkou, že si dá půl roku volno aby mohl jednu školu v klidu dokončit. Vše bylo v pohodě nikdo jsme nic nevěděli a pak tchýně přišla s tím, že mu chodí pořád doporučené dopisy a že u nich zvonil nějaký pojištovák či co.. No a na konci dubna to vyvrcholilo tak daleko, že tchýně mu prolezla pokoj a zjistila, že má pod polštářem smlouvu od notáře ohledně dědictví a v šuplíku našla x pohledávek. K tomu najednou začali mému muži a lidem se stejným příjmení a vesnice volat společnost MBA finance. Milý švagr však se jezdil domů jenom vyspat. Jezdil tak aby nikoho nepotkal doma nebo všichni spali. Pak ještě ukradl brachovi z účtu cca 10.000,- Potom se doma nějakou dobu ani neukázal protože se styděl. Blbec švagr č. 2 měl heslo k účtu napsané na papírku v šuplíku. Potom se všichni nějak domluvili, že si musí promluvit. Přiznal se, že dluží cca 40 tisíc, že začal sázet a že si vzal rychlou půjčku prej 1.000,- a pak to nedokázal splatit. Nevěřím. Tak muj hodný švagr č. 2 mu půjčil ještě 40-50 tisíc na zaplacení všech dluhů s tím, že mu to vrátí. Všichni jsme ho hnali at jde na brigádu, ale brigáda v hypermarketu pro něj nebyla moc dobrá. A v červenci řekl, že to už nemá cenu chodit na brigádu, že v srpnu nastupuje zpátky do armády. Je srpen a v neděli odjížděl zpátky do práce. No a byl tak chytrý. Nikdo zatím neví jak,ale švagrovi č. 2 ukradl z účtu dalších 8 tisíc. Prej nebyl doma a kdyby byl doma tak se ho zeptá jestli mu půjčí. Mimochodem nebyl doma jen v neděli protože jel makat na pole, takže v neděli ráno se ještě viděli. Výmluva. Prostě to je na potlamě. Já jsem z toho na prášky a mému muži zase volají z MBA finance, že dluží nějaké peníze náš chytrý švagr. Jsem z toho na prášky. Tchýně matka ho ještě chrání. Můj se chtěl s ním v sobotu večer potkat doma a promluvit si a máti tchýně mu volala, že ho jeho přítelkyně přihlásila na nějaký běh a že nebude doma, že pojede do Brna. Je to normální?? Aby tohle dovolila vůbec matka? švagr zloděj je nejmladší rozmazlený fracek. Už jsem to i obečela je mi hrozně líto mého švagra dobráka a tchýni úplně nenávidím. Náš malý bude mít příští týden rok a budeme slavit narozky. Já si nepřeji aby přijel ten zloděj ani tupá tchýně. Poradíte mi někdo co dělat?? Jsem z toho na prášky. Tchán je rok a půl po smrti a tak dům si rozdělili na 3 díly. Bojím se, že dojde exekuce.

bbibianca
autor
19. srp 2016

O ten dům jako takový mi nejde, ale bydlí tam tchýně a oba švagři. Nedovedu si představit, co by bylo kdyby o ten dům došli. Kam by šla hlavně tchýně...

prostejina
19. srp 2016

Promluvit s tchyni, at ho furt nekryje. Znova si s nim sednout a vytáhnout z něj cely dluh včetně toho, co dluží brachovi. Pak udělat nějaký splatkovy kalendář. Od AČR at neodchazi, jinak bude platit cely studium, k tomu si brigádu vzít nemůže,armáda to nepovoluje, jen nějakou uměleckou činnost, a tak. Jestli jim seberou barák, tak tchyně bude muset k vám, nebo k druhymu synovi.. To se tam urcite nakybluje. Ze slavite narozeniny bych jim nerikala, když je tam nechcete.

bbibianca
autor
19. srp 2016

@prostejina Narozeniny jsou v plánu právě už delší dobu a už o tom ví. A já si tchýni určitě nevezmu k sobě domů já ji nechci!! Je to můj dům, který jsem dostala od rodičů. Kdyby tchýně nebyla taká jaká je tak klidně. Ona právě dělá jen uklizečku na zkrácený úvazek celý život prosím. Dokud žil tchán bylo to v pohodě, ale potom co nedávno umřel, je to těžký doted měla ještě rok vdovský důchod, ale ted si to nedovedu představit jak to chce utáhnout. Ona si svým způsobem nevydělá ani na to inkaso. Stydíme se za ni všichni. Neumí si ani uklidit doma okna neumívala snad rok a bordel je tam nehorázný. Od doby co jsem s mužem neumívala snad ani obklady. Vůbec nechápu jak ona může dělat uklizečku.

zmrz_lina
19. srp 2016

No, pokud má dluhy, tak v armádě dlouho nevydrží, předpokládám, že má minimálně nejnižší stupeň prověrky. Bez té se pracovat nedá a pokud má takové problémy, dost pravděpodobně mu ji seberou (nebo pokud ji ještě nemá, tak mu ji nedají) a dostane výpověď 😉 Jinak co se týče případné exekuce na barák, nikdy nemůže jít do exekuce celý dům, pokud dluhy má jen bratr. Půjde tam jeho část - v exekuci pak tuto část mohou ostatní odkoupit, ale může se také stát, že ji koupí někdo cizí. Ideálně bych promluvila tchýni do duše, ať ho nekryje. S tím, co už si ale nadělal, bohužel nic už nenaděláte. Maximálně to můžete zaplatit za něj (ale ne jemu do ruky, přímo tomu, komu dluží).

prostejina
19. srp 2016

@bbibianca aha :-/ a co na to manzel? Já bych ji zavolala a řekla, ze se to rusi, dokud se ta situace nevyřeší, protože s tím nesouhlasite. Ale musíte jim pomoct to řesit, protoze když ona za měj začne splácet s on bude dal dělat dluhy, tak to ona neutahne a strhne vas taky včetně druhyho švagra. Je to teda zapeklita situace..

bbibianca
autor
19. srp 2016

@zmrz_lina já si to takz říkala. Vůbec nevím, jak to u MBA finance funguje. Asi vymáhají a vymáhají dokud něco nevymožou, ale jak dlouho dávají dlužníkovi čas.... Ach jo, je to hnup. Jako přála bych mu klidně i ten vyhazov, ale chci aby bráchovi ty prachy vrátil co nejdřív. On chudák si chtěl koupit auto a ted si nemůže pomali koupit ani boty. Nemůže začít nový život. Nemůže si najít ani holku protože... :( je mi ho líto. Můj se domluvil se švagrem, tak že jestli dojede domů, tak mu dá hned vědět a můj sedne do auta a promluví si spolu všichni. Prostě tak aby o tom nevěděl aby vůbec dojel dom a nebo nezdrhl zase pryč. Chjo, moc tomu nevěřím. Když se to stalo poprvé na jaře. Tak mu ten "zloděj" navrhl, že mu klidně dá připsat svůj podíl, to můj však hodný švagr nechtěl a tak se domluvili, že mu to splatí až zase půjde k armáddě. No a místo aby mu to splatil, tak mu ukradl dalších 8tisíc a ještě volají z MBA finance...

bbibianca
autor
19. srp 2016

@prostejina no, já to rušit nechci. Už jsem pozvala svoji ségru s rodinou, našich a strýce a taky máme na sobotu objednaný dort. JJo, vím, že je to kolotoč a ten hnup si ještě jezdí s přítelkyní po výletech a žije si na vysoké noze. Mám ho v přátelích na FB. Mám chut mu napsat zprávu a pořádně ho zjebat, ale to by asi nebylo dobré. Můj si nepřeje abych se do toho míchala, ale mně to ubíjí, když tomu jen přihlížím a můj je z toho taky na prášky. Jako kdybysme neměli vlastní starosti. :(

bbibianca
autor
19. srp 2016

@zmrz_lina ted me napadlo co když už tu výpoved dostal ale nerekl nám to?? půl roku byl prej doma kvůli studiu, že si dal nějakou pauzu měl nastoupit prvního srpna a to řekl, že má nařízenou dovolenou 14 dní tak jel v neděli a to ukrad švagrovi těch 8 tisíc.

bbibianca
autor
19. srp 2016

Musím podotkout že ten náš "zloděj" je Bc. na ekonomické fakultě na UNOB, studuje práva na MUNI a další dva ekonomické obory taktéž na MUNI. Je toto vůbec možné, aby někdo dělal?

gracinka7
19. srp 2016

Hele, vy žádné dluhy nemáte, tak se tím netrap. Je to sice smutné, ale tohle by si měla vyřešit hlavně strana manžela. I když chápu, že manžel to asi blbě nese. Napadá mě, proč si švagr č.2 nezměnil heslo k účtu, když už mu ho jednou vykradl? Na to, že mu půjčil peníze má nějaký papír? Jestli ne, už peníze nejspíš neuvidí. Nevěřím tomu, že se lidé mění a jak se jednou dostali do těchhle problémů, už se z nich většinou nevyhrabou. Hlavně s tímhle přístupem.
MBA finance neřeš, je to jen firma, která volá a straší. (Tchán má dluhy a právnička říkala, ať se s nima vůbec nebavíme)

somalicats
19. srp 2016

@bbibianca Asi takhle: rodinu svého muže nepředěláš. Jediné, co můžeš Ty sama udělat, je promluvit si se svým mužem, že rozhodně nebudete půjčovat peníze ani švagrovi, ani nikomu dalšímu z rodiny, že nikomu nebudete ručit za půjčku. Nemají vás jak stáhnout dolů, Tvůj muž není zodpovědný za dluhy svého bratra (pokud si teda nevzal nějakou půjčku na sebe nebo mu neručí). V jeho přítomnosti nenechávejte volně doklady, peníze, platební karty.
Jinak si to musí vyřešit bratři a tchýně spolu.

zmrz_lina
19. srp 2016

@bbibianca no tak to se klidně mohlo stát, těžko říct.

bbibianca
autor
19. srp 2016

@gracinka7 no heslo si zmenil ale kdo vi jak... prej mu nechodi ani nejake potvrzovaci zpravy o platbe. Nejak nechapu... a papir, zadny nema pujcil mu ty prachy na hubu.

bbibianca
autor
19. srp 2016

@somalicats ja rikala ze ode me neuvidi ani korunu. Jinak to ze nemame pujcovat ostatnim clenum. Me nenapadlo, aleate pravdu. To bude jeste krute.

kolibricek36
19. srp 2016

@bbibianca no počkej polovinu domu má stejně tvá tchýně - druhá polovina se rozdělila va 4 díly nebo ne? pokud vím dálá se to tak - aspon teta to tan měla, když zemřel strýc .... tedy pokud by někdo chtěl od někoho tu jeho část koupit či prodat, nebude to třetina, ale vlastně osmina ...
nevím jak to májí ti vaši - jestli opravdu mají tu třetinu - tak bych radila - bud jí někomu z dalších prodat - i když když se to vezme kolem a kolem, tak exekutoři se nebudou ptát čí to je ale zabaví vše co se jim postaví do cesty - a vy ani ten druhý bratr nebudete mít nic .... navíc se budete muset postarat o tchýni - sice pro ní by bylo řešení - domov důchodců - ale tam se taky platí a nemálo
hlavně už mu nikdo nic nepučujte

somalicats
19. srp 2016

@kolibricek36 Co se domu týče, podstatné je to, co je napsané na katastru. Jestliže je dlužník majitelem pouze části domu, tak po té části exekutoři primárně nepůjdou, protože prodat osminu, čtvrtinu či třetinu domu není zas tak jednoduchý.

bbibianca
autor
19. srp 2016

@kolibricek36 no, on totiz cely barak byl na tchana tak se dohodli ze pujdou na tretiny. Spravne by to melo byt na ctvrtiny. Ja se do toho michat prej uz nemam tak radeji to manzelovi o te prodeji ani rikat nebudu. Ja doufam ze ho dotlaci k tomu aby ten zlodej dal tretinu tomu hodnemu svagrovi. Ale to asi nejde jen tak papirem na koleni napsanem. To musi asi notar, ze?

kolibricek36
19. srp 2016

@somalicats aha, ale pokud tam má trvalé bydliště tak asi po tom půjdou - tedy aspon si myslím že jo - společné bydlení - společný mějetek

zmrz_lina
19. srp 2016

@kolibricek36 to není pravda. Pokud už by exekutor šel po nemovitosti (což je nepravděpodobné, jak píše @somalicats), tak NIKDY nemůže zabavit celý dům, vždy jen dlužníkovu část 😉

lv
19. srp 2016

@bbibianca jestůipak už mu maminka svoji třetinu nepřenechala..uf, je to jeho matka, pro ni i když dělá chyby /já bych to nazvala jinak/ je pořád jejím synáčkem, jako když u prsu ležel..nevíme, jak se budeme chovat k našim dospělým dětem..jistě vím, že jim budu chci vždy pomáhat a jestli ji něco nabalamutil..

bbibianca
autor
19. srp 2016

@kolibricek36 ach jo hlavne hodny svagr je moc duverivy. O nej mam strak ostatni je mi sumak..

somalicats
19. srp 2016

@kolibricek36 Ani trvalý pobyt dneska není pro exekuce tím hlavním, podstatné je, kde se dlužník skutečně zdržuje, a to oni si zvládnou zjistit. Nicméně je fajn pro ostatní obyvatele domu mít v ruce buď účtenky, nebo notářsky ověřený soupis majetku jako důkaz, že případný zabavovaný majetek dlužníkovi nepatří.

kolibricek36
19. srp 2016

@bbibianca jo, pokud mu ten zloděj tu část daruje - jako splacení jeho dluhu vůči tomu švagrovi - tak to udělejte přes notaře - aby pak náhodou po čase neobrátil, že mu nic nedal ....

brunetka11
19. srp 2016

@bbibianca Tvůj muž at´ MBA oznámí, ať jej okamžitě přestanou obtěžovat, nebo na ně podá trestní oznámení. To by mohlo zabrat. Nesmí vám volat.
Ty je neřeš, je to sice o z ostudy kabát, ale jde to za švagrem.
S mužem si promluv v klidu - upozorni jej, že odmítáš z vašeho rozpočtu cokoliv přispívat, když se z jeho bratra očividně stal zloděj.
At´ si to rodina vyřeší, ale neangažuje v tom tu vaši.
Dál se nenervuj, jen ochraň svou rodinu.

kolibricek36
19. srp 2016

@zmrz_lina asi máš pravdu tím pádem je to dobrý pro tchýni

lv
19. srp 2016

oh, třetiny, takže ne tchyně? už mi to nemyslí..co zavolat na nějaký jeho odd v práci, Novotná, sháním pana XY, to by asi řekli, je nám líto, dotyčný tu už nepracuje.. pokud hrál a hraje, ať se jde léčit, než projede celej svůj život

bbibianca
autor
19. srp 2016

Achjo jsem zvedava jak toto dopadne. Dnes v noci jestli dojede dom tak muj okamzite seda do auta a jede to resit. Kez by to bylo uz brzy jsem zvedava co se dozvi.. mne se uz ani nechce vubec nic delat. Jen hledim na net a snazim se uklidnit. Dite na md mava rohlikem a tancuje.

bbibianca
autor
19. srp 2016

@lv my vime jen v kterem meste dela a ze je to u armady. Myslite ze to mame zkusit?

kolibricek36
19. srp 2016

ale pokud to mají na třetiny - tak jsou snad 3 bratři - takže tchýně nemá jako nic. mimochodem v tom baráku bydlí kdo? jeden z bratří nebo oba a tchýně, nebo jen tchýně?

kolibricek36
19. srp 2016

@bbibianca já bych to zkusila, ono těch pracovišt u armády není až tolik, že by se člověk nedoptal - přeji hodně štěstí ...
ale v klidu si o tom promluv s manželem - protože sice rodina si má pomáhat, ale ne těm kdo jí vlastně okrádají