S jedním mužem ve více jak 15letém manželství

madre1
26. únor 2017

Posledních pár let sleduji,že se v mém okolí každý 2.pár rozvádí po 4.-7.letech manželství.Pak si s manželem tak trochu připadáme jako exoti,když spolu vedeme spokojený rodinný život.Neříkám,že máme neustále nebe bez mráčků,ale zatím nenastala situace,kvůli které bychom museli manželství ukončovat rozvodem.Někdy se přistihnu i při tom,jak těm svým kamarádkám závidím-že se nemusí s nikým zbytečně hádat a že si občas spestří život nějakým nezávazným vztahem.Ale pak se naštěstí probudím do reality a jsem ráda za to,co mám 🙂

verunkanatalka
26. únor 2017

Ahoj, my jsme s manželem spolu 18 let.Jsme oddáni v roce 98.Máme spole 18- ti letou dceru a já jsem nyní ve 26 tt.Takže nejste exoti samy😀.Určitě souhlasíš,že to nebylo vždy lehké,ale když chcete oba,tak to jde vše vyřešit.

plksv
26. únor 2017

V létě budeme slavit 20 let od svatby, před tím jsme spolu 6 let chodili. Vzala jsem si svou první lásku... Sex u obou proběhl poprvé o svatební noci, nikdy jsme neměli sex s jiným. Za mě super. Jsme větší exoti🙂?

terinda
26. únor 2017

My jsme spolu 18.rokem, manželé 10 🙂

Z mého okolí se vztahy rozpadají většinou díky nevěře...

madre1
autor
26. únor 2017

@plksv ,my jsme byli oba také amatéři,co se týče sexu,ale jako výhodu to beru jen v tom,že jsme se nemuseli bát pohl. nemocí.Chvíli trvalo,než jsme se sladili,ale poprvé to byla úplná katastrofa 😀

mandala
26. únor 2017

Je pravda, že rozvodovost je dnes šílená, ale není to zase tak, že bych si po 13 -letém manželství přišla jako exot, kolem nás je spoustu manželství, kde to klape, já osobně bych ani jiného nechtěla, protože při představě si zvykat znovu na všechny chlapovi moresy a zlozvyky atd. na mě jdou mrákoty 😀

ohi
26. únor 2017

Já jsem s manželem 15 let,z toho 5,5 roku jako manželé. A zatím jsme se teda také nijak extremně nepohádali🙂

zuzineckah
26. únor 2017

@madre1 já jsem ráda za exota 😀 S manželem jsme 12 let a v květnu to budou 3 roky, co jsme se vzali 👍🏼 Máme vztah, na kterém bych musela opravdu dlouho hledat něco špatného, nebo něco, kvůli čemu bych měla důvod říct, že občas závidím těm "singl"/rozvedeným/nezadaným a pod. A co jsem tak vypozorovala, tak co my máme a v těch rozpadajících se vztazích chybí, je vzájemný respekt (= být si rovni) a ochota ke kompromisu.
Nejvíc mě baví otázky, jestli si máme co říct po těch letech. No já jsem asi UFO, ale ano, máme a pořád. Asi to bude tím, že si hodně nasloucháme 😉 A beze sporu je to i tím, že i když máme 3 děti, tak nezapomínáme být pravidelně jen my dva ❤

madulinka
26. únor 2017

Já si donedávna myslela, že jsme exoti.. spolu jsme byli 16let. Devět let úžasných, pak svatba a šlo to k ledu. Teď se po 7,5letech manželství rozvádíme. Nikdy bych nevěřila, že my dva se budeme vůbec rozvádět. Přemýšlela jsem vnitřně, který třetí z manželského páru (podle statistik) se asi rozvede, a nakonec jsme to my.. Rozešli se společné zájmy, společné cíle,vidina společné budoucnosti, jeden po boku toho druhého jsme přestali být šťastní. Jednomu na druhém přestalo záležet.. Můžu říct, že tak, jak vidím manžela dnes, jsem ho vůbec za celé období zamilovanosti a lásky neviděla. Je to úplně jiný člověk, zrovna tak, jako já pro něj. Vždycky jsme si říkali, jak bude hezké až budeme v důchodu a budeme se stále mít rádi, že spolu zestárneme. My to nezvládli. Přeju vám, ať se vám tedy daří i dál ve společné cestě. Je to hezký, být pro druhého tím důležitým článkem života..

elvira
26. únor 2017

My jsme spolu 19 let, z toho 12 let manželé. Přestáli jsme i nějaké krize, ale nemám si nač stěžovat. Když vidím v okolí, co existuje za individua, tak jsem si vybrala dobře. Zatím je to fajn, mám vizi, jak spolu zestárne, ale člověk nikdy neví. Tak snad se to podaří.

madre1
autor
26. únor 2017

@zuzineckah ,řekla bych,že dokud je v manželství co řešit,není důvod ke zbytečným hádkám.Vcelku se děsím toho,co s námi bude,až se od nás kluci odstěhují 😝
@madulinka ,my jsme nikdy společné zájmy neměli(pokud nepočítám čas strávený s dětmi,výlet a fotografování).Vyjímečně se shodneme na včerním filmu,který budeme sledovat,ale většinou to dopadá tak,že si jeden sedne k TV a druhý k PC.Jediné,co nedáváme,jsou prodloužené víkendy nebo dovolené-občas si lezeme na nervy.Nedovedu si představit,že bysme spolu chodli ještě do práce 😀

lucinka58
26. únor 2017

my jsme spolu s manželem 14 let a z toho 3 roky manželé a čekáme druhé dítě. Dali jsme se dohromady když mi bylo 22. A neříkám, že si někdy nelezeme na nervy, ale já bych neměnila 🙂

madulinka
26. únor 2017

@madre1 jo, jasný, ale když pak manžel tráví čas celou dobu někde mimo domov, a vrací se ze svých zájmů až když spím nebo téměř spím (o tom, že nevidí své dítě ani nemluvím), tak tím jsem myslela rozdíl v těch zájmech.. nebyl totiž zájem trávit ani ten čas společně, a díky tomu to (nejen díky tomu) ztroskotalo.. nemuseli jsme být spolu pořád, ale netravit společně cas je taky důležité, a základ vztahu..

zuzineckah
26. únor 2017

@madre1 to je právě to, co máme na paměti - jsme jeden pro druhého prioritou (a pro nás oba naše děti), protože víme, že děti máme jen "dočasně" 😀 A pokud chceme stáří prožít v partnerské pohodě, tak si ten vztah prostě musíme hýčkat a budovat👍🏼 my ale máme hodně společného, pokud se neshodneme na filmu, tak si otevřeme víno a prostě ten večer strávíme jinak 😜 jen zcela výjimečně to je skončí tak, že manžel si jde zahrát a já kapruju třeba tady, to už musí být😁 Hádky nevedeme skoro vůbec, spíš si někdy vyměníme názory, což je ve finále docela osvěžující 😂

apacheee
AMBASADORKA
26. únor 2017

My letos oslavíme 15 let spolu, jsme spolu od 15.Manzele jsme přes 3 roky 🙂

oplatecka
26. únor 2017

My jsme s manželem spolu 13 let, svoji jsme 5 let. A já jsem naprosto spokojená, protože lepšího muže a tatínka pro našeho syna bych nikde nenašla. Teď prožívám docela těžké období a manžel je mi neskutečnou oporou. Jsem hrozně ráda, že ho mám 🙂

riannonn
26. únor 2017

Letos to bude 12 spolu a třetí rok jako manželé, uvidíme co s náma udělá ten mrnousek co se tu za dva měsíce objeví, ale myslím že to bude jen lepší. Pár krizí bylo, ale to tak hold je když je to úplně první láska. Je fajn že je ještě dost lidí, kteří si umí vztah udržet tak dlouhodobě. Ale je pravda, že jsme ve svém okolí taky hodně za exoty 😀

plksv
26. únor 2017

Holky, mám takový možná hloupý dotaz, ale opravdu mě to zajímá: vy, co jste s mužem dlouho ale manželé jen chvíli, co vás přimělo ke svatbě? Děti?

riannonn
26. únor 2017

@plksv chtěli jsme se vzít už dlouho, ale nebyli peníze, pak se nám konečně podařilo našetřit tak jsme se vzali. 🙂

falcony
26. únor 2017

Děvčata a přestály jste v rámci těch krizí někdo nevěru? Pro mě je to veliký strašák, protože mi přijde jako hlavní důvod většiny rozchodů v okolí.. A do toho mám hodně známých a kamarádek lehce přes třicet, co jsou zadané s ženatým mužem, protože tvrdí, že ti nezadaní už v tomhle věku nejsou a ženáči tvrdí že se rozvedou a opustí rodinu.. a není jim zvláštní, že to tvrdí třeba dva roky stále dokola a nic.. Přijde mi to nešťastné pro všechny zúčastněné a vůbec nevím, jak by se pak taková situace dala přestát ze strany manželky :-O i když můj plachý chlap by na to asi neměl žaludek, trávíme drtivou většinu volného času spolu ve dvou nebo s přáteli (zatím, kdoví jak po prckovi co už se chystá narodit) a jinak má koníčky doma v dílně a v počítači, takže osobně mě to teď akutně neděsí, spíš mě zasáhne když se to stane přátelům, což zrovna se nedávno stalo.. A moc nevím jak by z toho člověk dokázal vybruslit a v manželství pokračovat do toho společného klidného stáří, které si taky spolu plánujeme 😕

zuzineckah
26. únor 2017

@plksv my jsme to měli jako třešničku na dortu 😀 brali jsme se v exotice kam jsme původně měli namířeno oddechnout si po náročném období stěhování, těhotenství, porodu atd... Ale řekli jsme si, že by tam byla úžasná svatba, která by splňovala naše představy - žádná okázala veselka, ani suché konstatování na úřadě 😂 a tak jsme to zrealizovali a byla to pecka👍🏼
@falcony nad tímhle je nejlepší nepřemýšlet. Jednak se to nemusí nikdy stát - opravdu nejsou všichni muži stejná prasata a jednak je to jeden z těch prožitků, které člověk musí zažít, aby věděl jak se zachová...

sweet81
26. únor 2017

My budem spolu 14 let a skoro 5 let manželé. Okolo sebe mám dost přátel co jsou spolu taky dlouho.

monika9916
26. únor 2017

S manželem letos budem 21 let, máme 18ti letou a roční dceru. Neměnila bych a snad i manžel né🙂 občas se i nad našim vztahem mráček přežene,ale potom už je zad všechno v pohodě. S narozením naší roční dcery se náš vztah víc utmelil a vlil do žil víc síly. 🙂

alcar
26. únor 2017

Ja jsem s manzelem celkem 15 let, z toho 12 let manzele a po tom vsem, co uz jsme spolu zazili a prezili, verim, ze uz spolu budeme asi naveky. 😀 Postavili jsme svepomoci dva domy, prodej toho prvniho nas velmi tezce poznamenal na dusi, stehovali se snad 8x, prestali jsme krizi s jeho rodinou, kvuli ktere jsme se malem rozvadeli, pak jsem nemohla dva roky otehotnet, to byla taky ohromna zkouska manzelstvi a ted cekame dvojcata. Takze ja myslim, ze pokud nas nerozdeli krize, ktera jistojiste po porodu dvojcat prijde, tak uz fakt ustojime vsechno. 😀 Nase manzelstvi neni uplne ruzove, obcas Italie (oba jsme povahove vybusne typy), obcas se spolu nebavime, je to jako na houpacce. Ale do nevery bych ja osobne nikdy nesla, pro me to je neco nepredstavitelneho a tak to ma myslim nastavene i muj muz. A uznavam hodnotu manzelstvi v dobrem i ve zlem, v nemoci i ve zdravi, takze ja bych se rozvadela opravdu asi jen tehdy, kdyby u nas vypukla valka Roseovych. 😀

Ja osobne spis nechapu pary, ktere maji se svym druhem dve decka a nechteji se brat a ohani se tim, ze jim to takhle vyhovuje, kor kdyz jeste ta zenska se jmenuje uplne jinak nez ti tri ostatni. No ale to je na jine tema.
Ja manzelstvi fandim a preji vsem vdanym a zenatym, aby jim manzelstvi vydrzela co nejdyl. 🙂

1772
26. únor 2017

Proč exoti, my 30 let a nepřijde mi to nijak zvláštní.

budilinka
26. únor 2017

Co bych za to dala!!!! Žádné zrno mezi plevami jsem nenašla a dítě jsem si pod tlakem - zvoněním biologickeho orloje pořídila sama. Teprve teď na prahu 40 to vypadá, že jsem snad konečně partnera pro život našla. Važte si toho co máte; -)

blahova_andrea
26. únor 2017

rozvod po 4-7 letech? ajaj...my jsme spolu sedm a ještě jsme se nevzali. možná tak do dvou let to změníme a pak se mám teda začít třást? 😀

zuzineckah
26. únor 2017

@blahova_andrea byla bych v klidu, to už budete za kritickou hranicí 😀 😀 Mně manžel po 7 letech (taky jsem často slyšela, že je to kritický rok!) požádal o ruku 🤘🏼 prostě rebel 😂

blahova_andrea
26. únor 2017

@plksv u nás je svatba velmi neromanticky v plánu kvůli majetku a dětem. podmínky u nás byly poněkud nešťastné, takže to bereme z druhé konce než většina lidí. vzít se, nashromáždit majetek a pak mít děti u nás nebylo reálné. takže jsme si pořídili děti, teď dáváme do kupy ten majetek a pak možná přijde ta svatba 😅 😀

blahova_andrea
26. únor 2017

@zuzineckah no my jsme v krizi prakticky co se známe. ale tak nějak ne přímo vztahově v krizi, ale prostě furt něco řešíme a překonáváme. žádná idylka. snad si to vybíráme na začátku a tím, že vše překonáme, tak nás pak čeká to klidné stáří 😅

nada3
26. únor 2017

@plksv My spolu letos budeme 15let, 9let jako manzele. Mne zacalo vadit rikat muj pritel, kdyz uz jsem nebyla zadna pubertacka🙂 Ale dnes se to bere jinak🙂 Prvne deti, potom mozna svatba. Ja bych nechtela mit dite za svobodna.