Psychický nátlak matky

geilinka
7. srp 2017

ahoj, jsem teda už objednaná k psychologovi, ale zajímá mě jestli má ještě někdo jiný podobnou zkušenost. Moje vlastní máma hlavně po narození syna začala rýt do mé domácnosti - údajně je tu špína, přestože denně zametám, obden vytírám, jednou týdně vytírám. Ano není tu cítit savo jako u ní doma a prádlo neperu v dezinfekci pouze v pracím prášku a aviváži. Minimálně jednou týdně přijde s tím, že přijede a uklidí tu. Postupně začíná stupňovat, aktuálně mám ,,podvyživené" dítě (dle dr. je váha 9kg při výšce 77cm zcela v pořádku). Do toho permanentně sráží mého partnera, že se o nás nepostará, že máme dluhy (ano máme a řešíme je, bohužel jsme udělali chybu). V současné době čekám druhé dítě a je to zase horší, do takového bordelu nemůžu přivést miminko. Dneska už vytáhla i sociálku, přijde uvidí bordel a dítě mi seberou. Já už nevím co mám víc dělat. Úklidu věnuji hodinu a půl denně, když syn spí a zbytek času se věnuji jemu a psovi - chodíme ven, hrajeme si. Jak ji mám přesvědčit, že je to tu v pořádku. Pořád mě srovnává se sestřenkou, její Lukášek má čistý kočárek (o půlroku mladší, můj syn si do kočárku hodně drobí rohlík nebo sušenku) můj syn nemá hezké věci (na písek mu nedávám nové věcičky, ale tepláčky, nové věci máme na návštěvy,dr apod) Ted si pořídila vlastní kočárek i věcičky a odmítá moje věcičky. Co mám dělat nechci přijít o mámu, ale je toho už moc, dostávám se do stresu ze stresu snadno do agrese, kdy musím něčím hodit (zatim praktikuji na polštáře apod, ale už jsem rozbila i mašinku). Bojím se, aby to nepřerostlo na syna, když křičim vzteky a zoufalstvím hrozně se mě bojí a pláče, pak řvu s nim a mám hrozné výčitky. Mám za sebou tři sezení a zatím nijak zvláštní úspěch. Mám sama na sebe poslat sociálku a matce dát zprávu? Daj mi vůbec zprávu o nějakém šetření? Co mám dělat já už jsem uplně mimo, nechci aby to odnášeli děti. Uplně kontakt zpřetrhat nechci, u našich je ségra, která je na mě velmi fixovaná od narození do pěti let mě brala jako mámu, protože máma se jí nevěnovala. Já už nevim jak jí to vysvětlit.

codal
7. srp 2017

@geilinka takovemu cloveku to nevysvetlis.Stuj si za svym,ze vse je v poradku.Pokud ma mama pocit,ze u tebe neni neco v poradku,at tu socialku posle,vysmejou se ji.Kontakt bych omezila s tim,ze jeji chovani ti ublizuje a ty potrebujes byt pro syna,v klidu a v pohode.Jiny kocarek a obleceni bych v tomto pripade neakceptovala.Tve dite,tva pravidla.Chce-li vidat sve vnouce,bude se muset uklidnit! NENECH SI UBLIZOVAT!

geilinka
autor
7. srp 2017

@codal tak mi řekne že se mstim přes Honzíka. Svolila jsem ke kočárku, ale věcičky sem odmítla, stejně mu je dala, když s ním šla ven (odešla v mých vrátila se v jejích. Stejně tak plenky, používáme Wickies protože na pamperskách se opruzoval neskutečně hodně, a wickies fakt drží dobře....

karlajasmine
7. srp 2017

@geilinka Ja jine reseni nez zpretrhat kontakty nevidim.. matka te psychicky tyra. Kdybys videla jak to vypada u me.. pisku plna predsin... uklizim 3x tydne, rozhodne ne kazdy den.. pradlo nezehlim, kocarek myju jak kdy, rozhodne ho nebudu umyvat kazdy den, kdyz kazdy den chodime na pisek.. jsi normalni zenska a tvoje matka je posedla. seber ji klice od bytu a syna ji nepujcuj, a pokud s tim bude mit problem rekni ji, ze dokud se k tobe nebude chovat slusne a s respektem, nemas duvod s ni udrzovat nejaky vztah. A socialku at na tebe klidne posle, socialka se ji vysmeje.

vvercatkoo
7. srp 2017

Souhlasím s @codal . Však s vámi nebydlí, ne? I kdybys tam měla bůhví co, jí by po tom mělo být h.... řekni ji, pokud nezmění chování, ať k vám nechodí. Je to tvůj život. A možná si uvědomí, jak se chová a změní se. Už kvůli vnukovi. Nenech si do života kecat, už máš svůj. Přeji hodně štěstí

luciebx
7. srp 2017

Bych přerušila kontakt. Neotvirala dveře když kde k vám a dítě ji ne půjčím. Je mi líto čím si prochazis ale tady adi krom dramatické změny moc neudělas

35_a_budu_mamka
7. srp 2017

@geilinka Souhlasim s ostatnimi, jsi uplne normalni! A mama je posedla uklidem, proto se mozna nestihla Tve sestre venovat. To je taky diagnoza. Kamoska ma takoveho manzela, ten je pres tyden pryc a vraci se domu v patek. Ona ma sutecne cisto stale, ale v patek musi rozprasit jemne savo do vzduchu, aby "citil" cistotu, jinak ma zle, ze neuklidila, no zvlastni... Jakmile citi savo je spokojen. Drz se a hlavne se neboj socialky, i kdyby je mama poslala, nic nezjisti, i na takova udani jsou jiste zvykli. Das jim kavu a reknes, jak se veci maji, bud v klidu. Tve deti potrebuji milujici maminku, tak se nenech manipulovat, na to nema pravo nikdo na svete!❤

geilinka
autor
7. srp 2017

nemá klíče, ale jde mi taky o tu ségru ona je tam hrozně sama, máma se věnuje počítači a nevlastní táta se věnuje hlavně bráchovi ....

vvercatkoo
7. srp 2017

@geilinka a kolik je sestře? Ať chodí k tobě sama na návštěvu, nebo myslíš, že ji to zakáže? Ty tu radikalni změnu potřebuješ pokud chceš být šťastná

geilinka
autor
7. srp 2017

@vvercatkoo bydlíme každá v jinym městě, měla u nás spát a nesmí je jí 13 let

vanea
7. srp 2017

Lidé si k nám dovolí to, co jim dovolíme my ;) jak už psaly holky, prostě bych ji nepouštěla dovnitř, když bych ji sama nepozvala, dítě bych jí nedávala a hotovo...neumí se chovat slušně? no tak ty se chovej tak, aby tě to neotravovalo a neomezovalo...není to tvůj manžel, aby si mohla dovolit takhle vám zasahovat a kecat do domácnosti. Navíc i kdyby pozvala sociálku, tak se nic neděje , pokud je skutečně vše tak jak píšeš🙂 prostě bys je pohostila, ukázala domov, a řekla že máš šílenou matku posedlou čistotou...Ségru můžeš zvát k vám (přespávat přece nemusí), nebo s ní být venku a chodit s ní na procházky, nemusíš nutně chodit k vašim domů.

geilinka
autor
7. srp 2017

ted má složitý období nemůže o mě přijít...naposled se řešila neslušná videa v jejím telefonu s matkou o tom nekomunikuje....já jsem z ní dostala, že jí vydírala nějaká holka....jestli o mě přijde bude to s ní hodně zlé ☹ nemá vhodné kamarádky na svůj věk je lehce pozadu takže stejně staré holky s ní nechtějí kamarádit a na mladší už zase převyšuje výškou a vadí to rodičům

vvercatkoo
7. srp 2017

@geilinka a co takhle poslat socialku na matku a zazadat si o sestru do sve péče? Pokud ty neudělaš ten prvni krok, ať už bude jakýkoliv, tak tě matka bude pořád buzerovat

geilinka
autor
7. srp 2017

@vvercatkoo já se bojim, že na to ségra doplatí, sociálka jí ségru nevezme jen proto že je na počítači

vvercatkoo
7. srp 2017

@geilinka sama jsi teď napsala, že je trošičku zaostalá. Vím je to těžké, ale myslí i na sebe a na to malé, co čekáš.
My ti tady radíme skončí s matkou. Ukaž mi, že ji nepotřebuješ a uvidíš, že sama přileze i s produktem a vše dobře dopadne

geilinka
autor
7. srp 2017

@vvercatkoo já se bojim no ☹ ségra je zpátky protože kdyžse narodil Tom všichni se mu začali věnovat a ona ve snaze získat pozornost šla prostě zpátky místo, aby ho táhla dopředu ☹

vvercatkoo
7. srp 2017

Určitě je to těžké, tvou situaci ti nezavidim, ale je jen na tobě, jaké si to uděláš

fallingstars
7. srp 2017

@geilinka Psychologa potřebuje spíš Tvá matka. Obávám se, že jí nic nevysvětlíš, tohle je podle mě už patologie, co předvádí. Pozvi ji k nám, tady teprve uvidí bordel 😄 Nicméně bez radikálního řešení se to neobejde, takže souhlasím s ostatními, matce dát ještě šanci - pohrozit ji zpřetrháním kontaktů, a pokud nebude akceptovat Tvá pravidla, tak to dodržet. Sestru ve 13 asi nemá 24 hodin u sebe, můžete se scházet, i kdybys ji měla za tím účelem pořídit jiný, "tajný" mobil 😉

guinea
7. srp 2017

@geilinka Souhlasím s ostatními. Matce nic nedokazuj, je to nesmysl. Buď bude hrát podle tvých pravidel, nebo holt dítě hlídat nebude. Nelíbí se jí, jak máš doma uklizeno? Fajn, ať nechodí. Šmytec. Holt jsou lidi, se kterýma jinak jednat nejde.

A proboha, ten nápad že bys ty sama na sebe zavolala sociálku, aby tvojí matince potvrdila, že máš doma uklizeno? No to snad ne! Seber se trochu, jsi dospělá, jistě s dítětem nežiješ ve squatu, takže nemusíš nikomu obhajovat co a jak děláš a kdy zametáš! Ani matce.

karlajasmine
7. srp 2017

Tak pokud ti zalezi na sestricce nemusis s matkou utnout veskere kontakty, ale spis s ni uplne zmenit styl komunikace.
Kdyz k tobe prijde a bude te hubovat za bordel, rict ji ''Mami, ja to mam doma nastavene tak, jak mi to vyhovuje. Ne, uklizet mi tu nebudes. Jestli se ti to nezda, klidne si socialku zavolej, ale obavam se, ze se ti vysmejou. Jestli nebudes respektovat moje pravidla a mou domacnost, tak sem laskave nechod. Jestli mi jeste jednou vratis syna v jinem obleceni nez v tom, co jsem mu dala ja, tak ti ho uz nepujcim - ja jsem matka, plati moje pravidla.''' atd.
Zadny ze ona te vyhubuje za bordel a ty pobezis pro mop. Stejne se ji nezavdecis. Je potreba hlavne zapracovat na vlastnim sebevedomi, abys byla schopna ji slusne poslat do prislusnych mist. A az bude sestricka dospela, pokud se to do te doby nezlepsi, opravdu bych s ni utnula kontakty.

hesstia
7. srp 2017

tohle je teda drsná šikana ze strany matky... ☹ domů bych si ji vůbec nepouštěla, pokud ji nechceš ztratit jak píšeš, hlavně kvůli ségry, tak jezděte k nim domů, ale do bytu bych si mamu už po tomhle tedy nepustila... a když bude vyhrožovat sociálkou i tak, tak ji řekni, ať je pošle, že se akorát sama ztrapní a hotovo... nenech si to líbit, já za sebe bych s ní vyběhla a už by nás neviděla

netopejr
8. srp 2017

Uklid a cistota jsou tu spis jako záminka k manipulaci,.myslim, za tim matka posedla neni.
Tvujj život a Tvoje zodpovědnost je za Tebe, Tvou rodinu, Tvého muze, Tvoje deti. Ostatní, včetně Tvé sestry, az POTOM. Neobetujes přece svoji rodinu a sve deti Tvoji sestře - tam je to primárně zodpvednost někoho jiného, ze?
A přesně - matka Te bude manipulovat, protože vi/citi, ze se bojíš, aby.... ....se s Tebou nepřestala bavit, možná i tu sestru... Ale jedinej ucinnej zpusob je poslat ji do pr...e (možno i zdvorile, postojem), nemusíš byr hrubá. Člověk je dospěly, když umi zit bez rodičů. Někdo se osamostatni v pubertě (hlavne vnitřně), někdo později... Ale tenhle krok je nutne udělat! Bude se Ti volně dýchat, dobře zit a casem možná matka pochopí, ze s Tebou musi jednat jinak. Nebo taky ne, ale Ty a Tvoje deti budete zit normálně. Nenech se ovládat a kazit vám život.

latkovkybrno
8. srp 2017

Přestala bych s matkou ihned komunikovat. Jsi dospělá žena a vedeš svůj život. Jí to asi evidentně ještě nedošlo, psychicky tě deptá. Ale to chce odvahu..

geilinka
autor
8. srp 2017

@fallingstars scházet se moc nemůžeme , bydlí ve zcela jiném městě, tajnosti by neprošli ona neumí lhát

@guinea ve squatu nežijeme, jen byt není po rekonstrukci takže první dojem není wau efekt, nábytek máme kupovaný od někoho a ne nový, já nenosím značkové oblečení, protože na něj prostě nemám, radši koupím malému jídlo, ale i tohle mi vytýká

@hesstia jenže mě jí je líto, vím že s náma neměla lehký život a pořád je to moje máma a pak je tam sestra, který se nikdo nijak zásadně nevěnuje a ona je na mě hrozně upnutá
@netopejr jenže já to zkusila, vymazání z kontaktů na fb (aby to bylo viditelné) a druhý den jako by vůbec žádný hovor neproběhl, nějakou dobu už začínám mít podezření, že se u ní rozjíždí nemoc něco jako alzheimer, otčím mi potvrdil, že už jí to asi někdo řekl protože si několikrát psala co musí udělat - seznam základních věcí - čištění zubů atd...takže si nejsem jistá jestli je schopná pochopit co jí vlastně říkám
@latkovkybrno jenže ona si to nějak neuvědomuje nebo nevim zapomene že nějaký hovor vubec proběhne, je schopná zapomenout věc, kterou jí někdo řekne po deseti minutách

nikolatje
8. srp 2017

prostě je to tvoje domácnost a tvoje dítě. Máma asi nemá do čeho píchnout, že má takového prostoru prudit. Tvoje domácnost = Tvoje pravidla, nechce je tolerovat, fajn, tak ať nechodí. Držím palce, hlavně nezcvoknout! Děti mají být v klidu a vynervovaná máma je na nic. To bude dobré!

denny27
8. srp 2017

Jasně bych jí řekla, že bude mít zakázáno k Vám chodit, pokud se takhle chce pořád chovat..

latkovkybrno
8. srp 2017

@geilinka Tak je možná psychicky nemocná...? Nevím. Nepřijde mi její chování v normě.