Prosím o radu, velmi špatné vztahy a zrada matky

arya123456
29. kvě 2016

Ahojky všem
potřebovala bych prosím radu a názor někoho nestranného. Nevím jak začít protože je toho opravdu spoustu a já bych nerada aby to nebylo zase nějaké dlouhé čtení. pokusím se co nejvíce zkráceně nastínit celou situaci.
Trochu minulosti. Moje mamka nikdy nebyla příkladnou ,,mámou,, jednou opustila sestru když jí byli asi dva roky a podruhé nás všechny mě tehdy bylo asi 9 a brácho nejml. 6let.Opustila nás kvůli jinému chlapovi. Vždy ji otec vzal zpět. kdyby nebylo tenkrát naší zlaté BABIČKY nevím co by s námi bylo...byla to maminka našeho otce která s namí bydlela (ať odpočívá v pokoji,před týdnem umřela) to ale vše upadlo v zapomnění,,,život šel dál a kromě vzpomínek na hádky našich rodičů a věčné sledování matky na tv (většinu života nechodila do práce)si z děctví moc nepamatuji,,,na štěstí,,, nebyli zase asi ti nejhorší rodiče ale stejně. Nikdy jsem já ani sourozenci od svých rodičů neslyšeli žádné laskavé slovo. Nikdy jsme ani jeden neslyšeli ,,mám tě rád,, žádné pohlazení nic. Pouze materiální věci pokud to bylo v jejich finanční možnosti. Můj starší bratr už s rodiči nemluví více než 12 let ale to by bylo na dlouhý vyprávění. Moji rodiče nikdy neměli nějak zvlášt zájem o své děti (nás) natož o své vnoučata jak ze strany sestry tak o našeho klučinu. Když se narodil mohli se přetrhnout nebo spíš otec. Matka ne...Ta přijede vidí malého po půl roce a sedne si do obýváku a vnuk je v pokojíčku.no raději nerozebírat. A teď k mému problému...
Se svojí sestrou jsme se hodně pohádali a bude to rok co spolu nemluvíme. Od té doby mi přijde že moje matka na mě prdí víc a víc. Dřív zavolala sama od sebe jednou za týden poslední rok kdybych jí sama od sebe nezavolala nemluvíme spolu. Jednou se náš rozhovor ubral tím směrem že jsem řekla o svém švagrovi že je to debil. Okamžitě mi položila telefon.Proč jsem to o něm řekla?Teď to bude rok a ještě jsem nedokázala překousnout že si na mě a manžela šel stěžovat mým rodičům že jsme na ně udělali podpásovku. Chtěli jsme sestry kluka na prázdniny a oni že jo...ale furt se vymlouvali tak jsme tam přijeli a řekli jsme synovcovi že pokud chce jet dnes námi at se zeptá mamky, No nemá vyprané věci nema ten stan a kde si co si a jelikož byli zahnaní v koutě odpověděli že tedy zítra až poveze mladšího do nemocnice odveze druhého k nám. Ono je to vše složité pochopit nebo napsat protože by jste zase museli vědět jaké jsou vztahy u nich doma...co se u nich děje.Tenhle klučina je doma totiž dost opomíjený,,,Bylo nám ho líto. Otec se s ním tenkrát v hospodě pohádal, že podpásovka je úplně něco jiného. Oni né aby mu jasně řekli že takhle o jejich dceři mluvit nebude matka ještě uklidňuje tatku aby nebyla náhodou ostuda. Byla jsem dost pyšná že se mé táta zastal ale po nějaké době jsem si uvědomila smutnou věc,že nehájil mě ale pouze svůj názor který mu švagr vyvracel. (protože nikdo nemůže mít jiný názor než on)kdyby mi to otec nezavolal a neměl právě jiný názor než švagr nikdy se to nedovím.Kolikrát si říkám co ještě všechno nevím... Asi za tři dny jsem matce volala když už jsem měla chladnou hlavu a ptala se jí znovu, proč to musela hned volat sestře???že jsem o něm řekla že je debil. Ten rozhovor mam nahraný. Přesvědčuje mě že to co si řekneme nikomu neříká. Že to sestře nevolala a kde si co si,,,Neměla jsem žádný důkaz jen jsem si to myslela protože ten večer mi přišla zpráva od sestry...ty jedeš!! Tak jsem jí věřila říkala jsem si třeba si to jen namlouvám. 19.5. mi umřela moje milovaná babička tak jsem se chtěla usmířit se sestrou a zapomenout co bylo. Vím že by to babička takhle chtěla. Ale sestra mě slušně poslala do háje a mimo to právě bylo ve zprávě ,,a to co si řekla o mým manželovi byl vrchol,, v tu chvíli jsem si myslela že špatně čtu. Zradila a lhala mi moje vlastní máma!! Je mi z ní špatně od žaludku. Jaká mámá může lhát svému dítěti a ještě sourozence štvát proti sobě?? je mi z toho smutno!! Matka je člověk který manipuluje s ostatními. Překrucuje pravdu a tomu druhému vždy řekla svojí verzi ve které nebylo nikdy nic pravda a aby ve finále byla ona ta chudinka. Udělala tátovi jen samé dluhy!Přišel dokonce exekutor nebýt moji a setry rodiny vše by jim vzali!Nejsem svatý člověk mám své chyby ale taková faleš,intriky a zrada je mi od vlastní matky velkým soustem...vzhledem k úmrtí babičky jsem to nechtěla řešit. Ale největší hnus od nich přišel po pohřbu! Můj manžel měl být v práci ale na štěstí ho uvolnili s tím že až skončí musí se vrátit zpět. Květinu co jsme nechali dělat jsme tedy ještě chtěli odvést po obřadu na hřbitov který je od rodičů asi pul kilometru daleko. A hlavně jsem se s babičkou chtěla rozloučit o samotě.Pak jsme měli jet ještě pro syna k tchánovcům a manžel rychle zpět do práce kterou má 50km daleko a pohřeb byl 30km daleko. Večer jsem mluvila s otcem přes mobil a když jsem mu řekla že si v úterý pojedeme pro stuhu z té kytky řekl stavíte se? nebo budeš dělat ,,zase,, zagorku. Bohužel mi to nevysvětlil a ještě byl na mě jedovatý. V sobotu byl u nich můj mladší bratr na obědě a ptal se kdy pojedou za námi?matka odpověděla?až se uklidní! (po pohřbu se ptala na našeho syna a jsem jí totiž odpověděla že by ho ani nepoznali!!To se jí nelíbilo.byli u nás totiž naposled o Vánoce. Syn měl narozeniny v lednu ještě mu ani nepopřáli)A prej ta půl hodina by nás nezabila.A i když jsem jim celý týden před pohřbem říkala že nebudeme mít na víc čas že manžel pospíchá do práce byli schopni vyčíst i takovou věc, že čas na hřbitov máme a na ně ne!!!Sakra co to je za lidi? Na moji otázku vy nepojedete na hřbitov?co by jsme tam asi tak dělali?!!No mám z ní husí kůži☹ A moje otázka. Jeli by jste k ním na návštěvu v to úterý nebo ne? mám dělat že se nic neděje? Pořád přemýšlím jestli matce říct, že vím o její zradě! Jsem totiž člověk který se nedovede přetvařovat...Ani manžel mi nedokázal poradit co udělat...nechci zase aby si matka myslela že nevím jak mě zradila...je mi z nich zle...a opravdu nevím co dělat...děkuji všem co si najdou čas si to přečíst a poradit mi!!

pulecp
29. kvě 2016

@arya123456 V tomto stavu (vystresovaná ze situace) bych nejezdil - stresovala by ses ještě víc a následně i syna a případně i manžela. A vztahům se zbytkem rodiny by to tak jako tak neprospělo, spíš naopak.

arya123456
autor
29. kvě 2016

@pulecp ano máte pravdu... Ale nedovedu si představit, jak by reagovali kdyby zjistili že jsme na ten hřbitov jeli a u nich jsme si dovolili se nezastavit 😞celá tato situace už mi leze na mozek...

pulecp
29. kvě 2016

@arya123456 Většinou Ti lidi "dobře" poradí: "Nestresuj se tím. Nemá cenu se tím zabývat..." Ale jaksi zapomenou uvést recept na to, jak to udělat. A taky to, jak často se to daří jim samotným, že?

zanri
29. kvě 2016

Těžko radit, jste nyní plná emocí. Asi bych se jela "rozloučit" s babičkou, a pak za vším udělala jednu velkou tlustou čáru a snažila se být nad věcí a už se k tomu nevracet a jít dál. Na křivdu nikdy nezapomenete, ale proč se pořád "rýpat nožem v ráně", tak se nikdy nezahojí. Zkuste být silná a myslete na sebe a svou rodinu, zkuste to prostě spolknout. Určitě to nebude lehké, ale pokud se k tomu budete pořád vracet, jen Vám to ublíží, Vám i Vašim nejbližším. Přeji hodně sil a nadhledu, posílám modráska, třeba Vám pomůže🙂

lv
30. kvě 2016

Je to samé ona.řekla, že ona řekla..sestře se nelíbí, že tituluješ jejího muže debil (to, jestli si to zaslouží, že pro ni vedlejší), matka se zastane jedné, druhé, jak s kterou mluví a vy jste v tom zamotaná..nehlídejte, kolikrát se ozve matka, volejte vy, když víte jaká je.. tu návštěvu bych domluvila na jindy, blízký termín, jinak se budete hádat ještě o pohřbu.

drex951
30. kvě 2016

Přináší ti kontakt s nimi také nějaké pozitivum? Já bych se od nich distancovala, z toho co jsi napsala mi přijde, že tě jenom deptají, stresují a vycucávají. Ať si pak melou co chtějí. Máš právo být šťastná. Já bych odmítla dál hrát jejich žabomyší války a zaměřila bych se na sebe a svou rodinu (manžel, dítě) a kdyby se ozvali, komunikovala bych v rámci slušnosti, ale pouze do té doby než by začali mlít něco co by mi ubližovalo. Je (rodiče) nezměníš. Se sestrou bych to nechala vyšumět, třeba jednoho krásného dne přijde sama na to, že má doma debila...

micaella23
30. kvě 2016

Nikam nejezdi, nech to plavat, sama je jim trochu vnucujes a podivej jak se chovaj na oplatku hnusne, kdyz mas zajem, pritom je chces jenom vidat.. Ted bych za nima nejezdila, nebyla vubec v kontaktu a uvidis, treba zvednou telefon a budou se k tobe chovat normalne pokud tam dlouho nepojedes a dlouho nezavolas. Rozhodne mit takovou rodinu tak se s nima vidam jen na vanoce a at mi daji pokoj, pro dobrotu na zebrotu v tvem pripade.

eldrag
30. kvě 2016

ja bych taky vztahy nijak z tve strany nezachranovala stoji te to akorat sily, nervy a trapis se, uzivej si sve rodiny bud stastna s temi nejblizsimi, prestan se trapit minulosti a zij budoucnosti. ikdyby ses na hlavu stavela naturu lidi nezmenis ani kvuli svym detem... spousta deti babicky nema a taky tim vyrazne netrpi, tvoje dite ma babicku takovou ktera si vnoucka nezaslouzi. Bud stastna ! 😉

micaella23
30. kvě 2016

@arya123456 s tim hrbitovem - kdyz se budou ptat zda na hrbitov jedete, tak rekni na rovinu Ano! A ze k nim nepojedete, nemate uz cas, at se zastavi nekdy oni k vam.. A klidne jim oznam, ze babicka se o tebe starala a milovala jsi ji, takze radeji svuj volny den pobudete prave s ni na tom hrbitove nez u nich na kafi... Byla bych v tomhle pripade raznejsi a trochu hnusna aby pochopili

arya123456
autor
30. kvě 2016

@drex951 děkuji mooc za příspěvek. Napsala jsi to přesně. a když nad tím přemýšlím, nic moc nepřináší. Možná že vůbec nic. Nejhorší na tom všem je ta věc, že když se já neozvu matka ta to neudělá. A otec? Ten zavolá treba po měsíci s tim že se ani ne ozvu a ze dělám zagorku, jestli jsem urazena atd. Oni jsou tip lidí který nikdy nedokážou uznat svou chybu! Oni k nikomu nejedou, ani k sestře která bydlí ve stejné vesnici ani k bráchovi natož k nám. Ale od vsech VYŽADUJÍ aby tam jezdili! Pokud bych si dovolila říct že nemáme už čas jako jsem to jednou udělala bylo zle... Stále přemýšlím jestli to me drahé mamince říct nebo mlčet...

evulina77
30. kvě 2016

@arya123456 osobně bych se přestala s nimi bavit o podstatných věcech a o věcech, které by mi mohly ublížit, nic osobního a to už asi nikdy. Snažila bych se udržovat nějaké alespoň základní vztahy v rodině, kvůli vašemu malýmu. Dál bych je zvala na oslavy narozenin a na na Vánoce. K hádkám typu ty jsi řekla, že ona řekla bych se nevyjadřovala, udělej za tím tlustou čáru. Zkus je brát takové jaký jsou, oni si žijou svůj život a ty zase svůj. Bylo by škoda malýmu brát dědu, babičku nebo tetu se strejdou. Nenech si sr*t na hlavu, ale v rámci možnosti se snaž udržovat alespoň nějaký vztah. Pokud oni nevolají, zkus to ty, jednou za 14 dní těch pár minut zvládneš. Jednou za měsíc zvládnete i návštěvu u nich. Zase to ber tak, že se vám do ničeho nepletou a nemusíš řešit neplánované návštěvy. Rodina se dá úplně odstřihnout a přestat se stýkat se jednoduché, ale podle mě, je to špatně...

evulina77
30. kvě 2016

jo a ještě si myslím, že je lepší se vídat a být se živejma lidma, než trávit čas na hřbitově...

arya123456
autor
30. kvě 2016

@micaella23 moc děkuji za reakci! Bohužel máte pravdu! Také mam ten pocit že se jen vnucuji!Jak jsem odpovídala drex951 naší jsou lidi kteří nemají srdce, svědomí a uznat chybu? Neexistuje... Zvednou telefon a zavolají? Matka ta ne a tata po nějaké době ano a ještě me bude vyčítat že se neozvu a že jsem uražená! Když k nam jeli naposled, o Vánoce zazněla pry v aute,, vtipna,, hláška od táty!,, kdyby nebyli Vánoce tak sem ani nejedeme,, a druha sprcha kterou řekl už přede mnou mezu dveřmi,, aby nas vůbec poznal Martínek teda Lukášek dej nam nějaký visačky,, spletk si dokonce jméno našeho syna se sestrinym nejmladším 😞Kdybych jik toto řekla s hřbitovem nedovedu si představit jak budou na nás naštvaný a jak budou nadávat! 😞Ne jednou jsem jik říkala kdy se zastavíte... Pry nemají čas tatka pořád v práci! A realita? Matka sedi celý den u tv a táta pro změnu u pc. Ani se psem nejdou ven...

bajana
30. kvě 2016

@arya123456 chces nestranny nazor, tak ti ho dam:
Ste celkom "podarena" rodinka a ty do nej, nehnevaj sa, zapadas. Nahravas si telefonat s mamou. Dobiedzas, aby ti sestra dala na prazdniny syna, aj ked oni o to zjavne nestoja. Si malicherna a urazas sa pre blbosti ("Teď to bude rok a ještě jsem nedokázala překousnout že si na mě a manžela šel stěžovat mým rodičům že jsme na ně udělali podpásovku"). Ak taka nie si, tak sa nad tieto hluposti prenesies, ako ti tu uz radili, kontakt budes dodrziavat vramci slusnosti, nebudes mat ziadne ocakavania od nikoho, nikomu nebudes nic vycitat, nenechas sa zatahovat do sporov, nebudes ohovarat ani vyzvedat, kto o tebe co a komu povedal...a budes mat pohodu. Len neviem, ci to dokazes, sudiac podla toho, co si tu popisala. Ono keby sme si mohli precitat aj nazor sestry, otca, tak by to mozno cele vrhlo svetlo niekde uplne inde....

Uz len citat ten prispevok, ktory nemal byt "dlouhe cteni" bolo nesmierne unavne a byt sucastou toho prispevku by bolo pre mna este unavnejsie. Zivot je prilis kratky na to, aby ho clovek premarnil takymito "spormi".

arya123456
autor
30. kvě 2016

@evulina77 děkuji zw příspěvek. Ano je lepší se stýkat s živými než s mrtvými, ale... Ja mam ale ze svých rodičů pocit, že se jim pouze vnucuji... Co ji mám vyprávět s říkat si když vim jaká je? Když jeem se ted snažila mluvit,, normálně,, nema zájem. Jen na vše řekne hm... No vidíš... Kdyz ji řeknu například byli jsme u veterináře asi 3h ani se nezepta a stalo se něco? Jak dopadl malej u zápisu? Vzali ho?apod nevím asi jsem jina ale nedokážu se někomu takto vnucovat když o mě evidentně nemá zájem... Nes*rou jen před námi... Jinak mají plnou pusinku řeči všude okolo! Hlavně na to jak vychovavame maleho. Ze má drahé boty, nechoďi na nočník, že jsme ho neposazovali nedrzeli za ruce aby,, chodil,, atd atd. Vše co není podle nich je špatné!

arya123456
autor
30. kvě 2016

@bajana děkuji za názor... Ano bohužel je to dlouhé a spoustu věcí tam chybí ale nikdo tě to přeci nenutil číst... I když mě neznáš dokážeš z toho,, románu,, říct jaká jsem? Bohužel to co jsem napsala by napsali snad všichni včetně mého bratra i sestry. Moje babička s matkou nemluvila xlet protože ji nemohla odpustit že nás jako děti nechala a odešla si pryč. To je podle tebe taky špatné? Nemyslím si! Naši rodiče bohužel takový jsou... Když sestra měla maturovat otec ji řekl,, ty jestli uděláš maturitu tak se budeš moci,, vys*t v obýváku,, to je podpora od otce? A ejhle udělala na samé jedničky.. To je jen malý příklad. Ano mám ten rozhovor nahraný a víš proč?protože jsem věděla že moje matka je intrikanka a ze prekrucuje pravdu a že mi vše zapre! A kdybych se nechtěla přes to vše přenést nepsala bych sestře... Kdybych byla opravdu taková podla mrcha, už jsem je dávno poslala do háje... Ja mám čisté svědomí , ja nic rodičům ani moje rodina neudělala! A ano jsme povedená rodinka ale jak řekl muj brácha ,, my už nejsme rodina,,

japona
30. kvě 2016

@arya123456 Chtělo by to pohled druhé strany. Proc si nahráváte telefonáty s vaši rodinou? Proc máte potřebu starat se o synovce, když o to nikdo nestojí? Dle vás rodiče neumí uznat svou chybu.. a vy to umíte? Podle vašeho popisu vy vše děláte dobře a všichni okolo jsou na vás jen zli.. to budí podezření..

arya123456
autor
30. kvě 2016

@bajana navíc kdyby si slyšela jak moje matka než vystrnadila mou babičku z,, domova,, jak na ni byla zlá a sprostá!! A vždy říkala že ji nevadí jak o mě mluvila ani co dělala taťkovi, ale nikdy ji neodpustím jak vas nechala a odešla si za chlapem... Otec ma 3sestry a ani jedna s matkou nikdy nemluvila... Věděli proč...

bajana
30. kvě 2016

@arya123456 tak ked su tvoji rodicia taki, ako su, tak preco sa na nich nevykasles? preco furt riesis aj uplne hluposti? preco sa vracias k veciam spred X rokov? ano, vsetko, co pises, dava obraz aj o tebe...a nepisala som, ze si rovnaka mrcha ako oni, ale to, ze do rodiny zapadas....hras ich hru

arya123456
autor
30. kvě 2016

@japona nahrála jsem si pouze jeden jediný! A ten ve kterém mi moje máma říká že co si řekneme spolu nikomu neříká! A skutečnost je jinde... Napsala jsem to v uvodnim románu že nejsem svatá mak své chyby a neni jich málo... Ale mi rodiče jsou takový. Od brachy dostal tata lístky ns hokej. Šli s matkou a parkovali skoro bráchovi po oknem a zavolali? Hele jsi doma jdeme te pozdravit? Ne nic takového... Každý tyden vozí bráchu na sobotu na oběd... A byli u něj doma pouze jednou když se stěhoval... Kdyz je pozve nemají čas, když nepozve jsou řeči že by šli ale nic neřekne... Starat se o synovce když o to nikdo nestojí? Nechápu...synovec pořád teto a kdy pojedeme atd co jsem mu měla říct? Sama sestra byla pro chtěla aby bsl u nás... Ale když přišlo na věc dopadlo to takhle. Pokud nechtěli měli říct... Nemám vesteckou kouli... A určitě nedělám vše správně... Můžu říct že od te doby co mi umřela babička mam v hlavě samé výčitky svědomí... Ale rodičů se bohužel netýkají...

arya123456
autor
30. kvě 2016

@bajana ne to co bylo kdysi neřeším jen jsem to napsala protože jsem si myslela že to bude lepší k pochopení celé tehle situace... Proč jsem se na ne už davno nevykaslala? Dobrá otázka... Možná že mi je líto že nemám normální rodinu a porad jsem si myslela že se to třeba změní... Nevím..

bajana
30. kvě 2016

@arya123456 no nezmeni...ak to nikdy nefungovalo, uz ani nezacne...a rodinu mas - muza a dieta, na tu sa sustred

odula
30. kvě 2016

@arya123456 hele - mě tak napadlo - omluvila ses svojí sestře za to, žes nazvala jejího manžela za jejími a jeho zády debilem? ať už si to označení zasloužil nebo ne, je to dost nefér a druhým lidem bys neměla říkat o dotyčném nic, co bys mu nebyla schopná říct do očí. Tvoje matka sice možná manipuluje a štve sourozence proti sobě, ale ty jí tím, že pomlouváš svého švagra, dosti nahráváš. bez ohledu na to, že ti "slíbila že to nikomu nepoví". Tohle mi připomíná spory co jsme měli s kámoškama v mateřince. :o život je fakt krátkej na to, aby ho člověk plejtval takovýma sporama, a jedna malá omluva udělá se vztahama často zázraky. když nejsou schopni oni uznat chybu a omluvit se,začni ty (což samozřejmě neznamená, že ze sebe budeš dělat obětního beránka - ale v tomhle případě je třeba tvoje chyba evidentní) - a uvidíš, že se třeba ve vztahu s tvojí sestrou situace zlepší. Máte se rádi, tak se sebou nenechte manipulovat a kašlete na spory - každej přece dělá chyby, důležitý je odpustit. No ne?

zmrzlinka
30. kvě 2016

Pripominas mi moji matku.Mela podobne vztahy v rodine jako Ty.Resila to porad dokola.Nic nevyresila a nic se nezměnilo.S rodinou se nestyka asj tak deset let.Ale porad to resi....kto co rekl a co udelal atd. Nema zadnu kamaratku,protoze to nikto nedokazal poslouchat.
Moje rada je....odriznout se od rodiny pokud Ti to neprinasi nic pozitivního.Venuj se detem a chlapovi.Najdi si nejaky konicek a hlavne pratele.Z vlastní zkušenosti vím,ze přátelé kolikrát pomuzou vic nez rodina.

odula
30. kvě 2016

@zmrzlinka a není lepší než odříznout se od rodiny spíš přestat řešit co kdo řekl?

monikagurthova
30. kvě 2016

@arya123456 jak uz tady zaznělo, mela by jsi si užívat svoji rodinu a na ne se opravdu vyprdnout. Jejich náturu nezmenis a akorát se stresujes, život mame jen jeden tak si ho výplň lidmi, kteří ti přinášejí radost. Ja bych s nimi udržovala jen slušný kontakt a když ti otec zavolá s tim ze se ani neozves a jestli nedelas zagorku, tak bych mu na to nic neřekla a mlela bych o všedních věcech. Pokud budou hucet ze neprijedete slušně bych jim řekla, ze nemáte čas a pokud chtějí vás videt není přeci problem aby přijeli oni. Na hřbitov jed a pokud budou mít řeči tak bych jim řekla, ze ano raději strávim čas na hřbitově kvůli babičce co me milovala než s lidmi, kteří pro me nemají vlidneho slova.

everunka
30. kvě 2016

Taky se mi honí hlavou otázky, proč se nechávás zatáhnout do bludného kruhu malichernych hadek, navíc mnohokrát zmiňujes, že rodiče nemají zájem, ale přesto se bojíš jim říct ne, neprijedeme, protože budou naštvaní (proč ti na tom vlastně záleží?). Přijde mi, že se snažíš získat stále jejich uznání a zájem, ačkoliv oni toho očividně schopni nejsou. Až se nad tohle povzneses a zjistíš, že mužes mít naplněný život i bez jejich konsenzu, tak budeš mnohem spokojenější. Asi by pomohlo udělat krok zpátky, prostě se trochu odpoutat od nich, aby jsi získala lepší nadhled na situaci..

zborilova1989
30. kvě 2016

myslím, že tady ty vztahy zachránit, ani vyřešit nejdou. mě moje matka taky hodně zklamala, taky nás opustila a udělala spoustu dalších podrazů a já s ní už asi 6 let nemluvím. nechtěla se dohodnout, nechtěla mě ani vidět a já se jí nemívím vnucovat.
@arya123456 chápu že je to těžké, že to bolí, ale od těch příbuzných, hlavně od matky bych se asi odloučila. není to lehké, ale jde to. kdyby jsi chtěla klidně mi napiš a můžeme si "pokecat"

madinina
30. kvě 2016

Cela situace je velmi smutna... V kazde rodine je neco, ale pripada mi, ze to opravdu moc resite. Vykaslete se na ne, kdyz o vas nestoji. Vas to stoji jen nervy...
Ja nemam dokonale rodice, otce uz vubec ne, ale jako dite jsem o oba skoro prisla, byli vazne nemocni a neumim si zivot bez nich predstavit ani ted. Vhani mi to slzy do oci. Pokud to takto nemate Vy a ani oni, venujte se sve rodine, at jednou nemusi i vase děti resit kdo co rekl... Budte v pohode, zijte jen svuj zivot 🙂 mnoho spatneho jsme museli prekonat kvuli bratrovi, zilo se tezko.. Neustale jsem ho resila. Ted? Je mi to jedno, mam svuj zivot, manzela, cekame dite a temto lidem je dulezite dat energii, kterou mam a ne tem, kteri za to nestoji a plytvala bych ji zbytecne. Zkuste byt stastna ze sveho zivota bez nich, vemte deti, manzela a jdete na prochazku. Povídejte si o Vás a at se stalo cokoli, povzneste se nad to 🙂 bude Vam lepe 🙂

hadroslava
30. kvě 2016

Nauc se poslat matku do pr.dele.