Problém s bývalou tchyní. Jak postupovat?

zdenickaf
16. čer 2024

Dobrý den prosím vás o radu jak mám postupovat. Jde o to že tchýně měla mé 2 děti v pěstounské péči. Teď už je mám zpátky ve své péči. A jde o to že mim dětem ubližovala. A teď by je chtěla mít na prázdniny. Jenže mně včas neinformovala a už máme také vše naplánované. A hlavně nechci aby děti zase přišli psychicky narušené. Věčně pije alkohol a děti byli vždy u toho. A teď mi vyhrožuje že si podá návrh na soud že ji braním. A když je měla ona v pěstounské péči tak jsem je mohla mít jen na prázdniny a to ani necelý měsíc. A na vánoce na 5 dní. A mohla jsem volat jen jednou týdně což pěstoun má prohlubovat vztah mezi matkou. V rozsudku nic nebylo nařízeno a když jsem to pak řekla u soudu když jsme měli líčení o svěření do mé péče tak paní soudkyně se ptala kdo mi bránil styk s dětmi. Já že ona už ten den jsem mohla děti odvést domů. Jenže pěstounka řekla že na rychlo balit věci nebude. Že s nima má taky plány a že děti ke mně nechtějí. Tak paní soudkyně řekla že bude nové sezení že si tam pozve děti. Tak děti byli u soudu a hned řekli že chtějí jít ke mně domů. Můžu podat návrh o úpravu styku s pěstounskou je to babička. Chtěla bych aby je mohla navštěvovat jen v blízkosti našeho bydliště. Můžete mi prosím poradit jak by jste postupovali předem děkuji

llluckaaa
16. čer 2024

Já bych chtěla vědět, zda děti k babičce chtějí, mají ji rády a jak přesně jim ubližovala, jestli jim pobyt u ní škodí. Nikdo tu neznáme vaši historii a proč je měla babička v pěstounské péči. Zamyslela bych se nad tím, jestli dělám to nejlepší pro své děti a nebo jen pro své sebe.