Přítel se ze všeho hroutí. Co s tím?

17. kvě 2024

Ahoj holky, jak se smířit resp.prejit to, že mě přítel řekl "že je mu ze mně zle"? Nejsme nejmladší oba máme děti, byli jsme zrovna v zahraničí. Po celodenním řízení (řídili jsme oba,každý svoje auto) a pozdním příjezdu, chtěl svým dětem (13,11) uvařit. Požádala jsem ho zda bysme jen neobjednali pizzu. On že je to zbytečný. Povídám mu, že bych byla i ráda kdyby se na noc nevarilo, že budeme v té místnosti i spát. Nemám ráda pachy v ložnici. Oni spali v jiném pokoji. No dopadlo to tak že se hrozně naštval, poslal mě někam a odešel. Šla jsem za ním omluvou, říkám ok potřebuješ vařit tak to udělej. Trucoval. No nic uvařila jsem jeho dětem, které si 3xzobly a všechno v podstatě zbylo. Když přišel, řekl že je mu ze me zle, zalezl do svého pokoje a celý druhý den se mnou nepromluvil, sesypal se na výletě (musela jsem mu dát léky na zklidnění) já se mezitím starala o jeho děti. Když mu léky zabraly uklidnil se a jako by bylo vše ok. Sice si uvědomil co udělal, jenže u mě se něco stalo. Nejspis tímhle přetekl nejaky pohár. Není to poprvé co se takhle z kraviny zhroutil a já to nejak nedavam. Se vsim ma problém. Stará se v podstatě jen o sebe a i to je občas u nej katastrofa. Tohle se stalo minulý týden a dodnes jsme spolu nemluvili. Nevím, já prostě nejak nemuzu. I kdyz vim ze bych mela. Několikrát jsme na tohle téma už mluvili ale bez vysledku. Nejhorší je že me v podstatě od té doby nějak nechybí. Jen dodávám že spolu nebydlime. A proste nevím co s tim...

zanett
17. kvě 2024

To by nebylo pro me. Na to se mam moc rada, abych sebe upozadovala, abych porad zkousavala jeho nalady a jeste se omlouvala, zatimco milostpan trucuje a drzi te v nejistote ohledne toho, kdy se konecne uraci s tebou promluvit. Sama to citis, ze ti nechybi. Navic spolu (nastesti) nebydlite. Mluvili jste o tom, ale bez vysledku. Poslala bych ho do haje, uz vcera bylo pozde. Mas na vic nez na tohodle nymanda. On ma evidentne nejaky problem, ale je jeho odpovednost to resit, ne tvoje.

jeyre
17. kvě 2024

Uff...tohle bych nedala. Je otázka jestli je opravdu tak psychicky labilní nebo jestli je to nějaký druh manipulace... Každopádně za mě ooooooooobrovská 🚩.

exbordelar
17. kvě 2024

Tim ze spolu nebydlite, nemate spolecne deti, spolecny majetek, neni ti s nim dobre, ani ti nechybi - je to tak jednoduche! Ty se nas nepotrebujes ptat, co mas delat. Ty uz to moc dobre vis, tak se poslechni 😉

autor
17. kvě 2024

@jeyre manipulace rozhodnodne ne i kdyz nevim. On se porad stavi do role, že je někdy jak moje 3 dítě. I tohle jsme probrali ať to nedělá, že je mě to nepříjemné. Je hodně citlivý. Rekla abych až abnormálně hypersenzitivni. Což samozřejmě respektuji. I chlapi jsou citlivé povahy. Ale on se mě tady jednou složil z toho, že zjistil, že jistý člověk pro něj úplně cizí udělal podvod. A když píšu složil tak doslova- hyperventilace, třes, neschopnost pohybu...

autor
17. kvě 2024

@exbordelar musím ale napsat i to B. Když tohle všechno nevidím, je milý, napomocny,,,

exbordelar
17. kvě 2024

No ale ty to vidis 🤷‍♀️ urcite ma i fajn vlastnosti, jinak bys s nim nebyla, ale staci to na vyvazeni toho "A"?

budouci_maminka
17. kvě 2024

Ale tak ty moc dobre vis co dal, ty uz jsi se rozhodla. Proto to tak boli..

lucinka0000
17. kvě 2024

Tohle je manipulace!!! Rychle pryč, přímo toto jsem zažívala v předchozím vztahu, a nakonec když jsme spolu začali žít, víš jak to vypadalo? Udělal ze mě trosku, nemluvil se mnou několik týdnů, a nakonec jsem se mu musela prosit na zemi v pláči ať mi odpustí, a on do mě strkal ať jdu do pi.. vyhazoval mě s pokoje.. bylo to peklo, díky bohu že je to za mnou a nakonec jsem si uvědomila že nic z toho všeho nebyla má chyba, on byl manipulátor

A proto ti radim.. odejdi dokud to jde, nemáte spolu žádný závazek, dokonce spolu ani nežijete, a už má odvahu se tak k tobě chovat? A víš proč ? Protože zkouší co všechno dokážeš snést, a tím pádem tě dá na místo kam tě chtěl dostat, a bum je z tebe zmanipulovaná troska, a to není všechno… nikdy nebudeš mít svůj názor, když ti něco bude vadit, bude to tva chyba, podvede tě, též ti to bude dávat za vinnu, a nakonec tě začne mlátit, vždy se budeš bát říct svůj názor, protože to budeš mít v mysli nastavené tak, že je to špatně, on z tebe bude dělat hloupou a ze by ses měla jít léčit… a možná v tom nejhorším tě dostane do blazince..

A možná si tedka říkáš ze píšu hlouposti.. a budeš se ho snažit omlouvat.. ale věř že přímo takhle jedná manipulátor. Vše co píšeš mi připomíná začátky s ex.

fyii
17. kvě 2024

sesypal se z ceho? ze pubertaci meli dostat pizzu? asi mi neco unika, ale takovyho chlapa bych s klidnym srdcem prenechala nejaky jiny. Chlap co se hrouti me fakt nebere a jeste kvuli takovy kravine. Ze mu je z tebe zle, tak at se nad sebou zamysli on sam, jak muze byt tobe z nej...

izz76
18. kvě 2024

Co s tím? To je úplně jednoduché, ukončit vztah.

veruuu_kubesovic
18. kvě 2024

Co s ním? Poslat o dům dál...

1pomnenka
18. kvě 2024

Nepotřebuješ další dítě, o které by ses starala a konejšila ho. Potřebuješ chlapa, o kterého se můžeš opřít. Hledej dál!

levandule_k
18. kvě 2024

Za co jsi se mu šla omluvit? Řídila jsi stejnou trasu jako on a on po tobě chtěl, abys stála u plotny?? To je dost sobecké. Navíc ty potřebuješ u spaní čistý vzduch a ne pachy z vaření. Tedy je dost neohleduplný.

Jako mu je zle z tebe, když jsi vařila jídlo pro jeho děti? Nějak si nedovedu představit říkat partnerovi, kterého miluji, že je mi z něho zle. Mu by mělo být zle ze sebe samotnýho, ne z tebe.

Pozor na to, že se dá manipulovat přes oběť. Ty mu nemůžeš nic říct, on se zhroutí, ty mu musíš vyhovět vždycky, i když totálně potlačíš své potřeby, protože on se jinak začne hroutit. Navíc se mu nelze zavděčit, vždycky najde něco, co ho rozhodí a začne se hroutit. Není tvoje povinnost ho zachraňovat.

odula
18. kvě 2024

Manipulace rozhodně jo. Upirat komunikaci, ignorovat, aby si ten druhy uvedomil " svoji chybu", je manipulativni jednani jak vysity. Hypersenzitivni, nebo hysterickej? Hele tohle nechces. Život je tak dost náročnej, ještě bejt s chlapem kterej hyperventiluje protože všechno není jak si představoval? Ja myslim, ze všechno relevantni tu uz padlo ...

irmamala
18. kvě 2024

Pises, ze nemuzes, ale ze vis, ze bys mela. A proc bys mela? Jste oba svobodni, bez zavazku, nemusis vubec nic a uz vubec ne inevstovat cas a energii do chlapa, o kterem pochybujes.

console
18. kvě 2024

Utiiiiikej! Az potkas nekoho normalniho, uvidis, jak jsi byla hloupa, zes zustavala v tomto vztahu. Vlastni zkusenost a ted jen lituju tech let

lenkule
18. kvě 2024

Myslím, že časem by se to jenom zhoršovalo a nedej bože abys na něm byla někdy závislá. Takový člověk si myslí, že on má pravdu a proto tak reaguje. Není schopný kompromisu. A nikdy se to nezmění

brunetka11
18. kvě 2024

@anonym Promiň, ale už v jeho manipulativní vlně jedeš. Omlouvat se za to, že chceš rodině objednat pizzu?
A když obsloužíš jeho rodinu, tak místo “děkuji” se dozvědět, že mu je z tebe zle?

Co bys na takový “vztah” řekla své sestře nebo kamarádce?

lucinka0000
18. kvě 2024

A ty se Diviš ze ti říká ze mu je z tebe zle? Podívej se co tu píšeš za nesmysli, jsi opravdu hloupá.

autor
18. kvě 2024

@lucinka0000 promluvila paní dokonalá. Hele kdyby nám bylo 20 tak to asi přejdu. Ale u 45letyho chlapa tohle fakt nedávám. Aby někde za rohem fnukal a já se starala v mezičase o jeho děti. Sama mam jeste prtata 5 a 7 let. Jsme spolu 3 roky. Pořád říká ať jsme jako rodina, ale na druhou stranu když někde jsme společně nejsme jako rodina, všechno dělá odděleně. Hele kdybych byla mrcha nechám ho tam ať se třeba na hlavu postaví, ale těch děti mě je líto. K tátovi se moc nemají, má je 1x14dni na 2 dny. Na dovolenou se těšili, ale když ho viděli báli se říct si i o zmrzlinu.

jeyre
18. kvě 2024

Manipulace nebo ne, každý potřebuje partnera, o kterého se může opřít a ne okolo něj chodit po špičkách. Jasně, kdyby se stalo něco fakt špatného, tak je potřeba zas být tou oporou....ale hroutit se kvůli pizze? Dospělý chlap a otec? To fakt ne....

lucinka0000
18. kvě 2024

Nejsou to tvoje děti ty lítostivko, ano raději buď s chlapem který s tebou bude mávat jak s hadrem, protože paní milostivá nechce odejít kvůli cizím dětem 😀😀😀 pravě ze kdyby ti bylo 20 tak pochopim tvé jednání a myšlení ale to že ti je přes 40 a omlouváš ho, a lezeš za nim jak ubožačka, tak to jsi opravdu hloupá.

tereza0111
18. kvě 2024

no, myslim, ze lucinka tim spis myslela, ze si mas precist co jsi nam tady napsala a k tomu se snazis sama sebe presvedcit, ze to co pritel dela neni manipulace. Je a obrovska. Jeho deti ti je lito? Ok, ale ty mas zodpovednost predevsim za svoje deti a svuj zivot, ne za "cizi" byt ti prisli docasne do zivota. Urcite na tebe maji telefon, ujisti je, ze te mohou navstivit i kdyz uz s tatinkem spolu nebudete, ale byt s takovym clovekem? Proc? Snazis se nam namluvit, ze je "jinak" mily, napomocny...
ehm, mily clovek sve partnerce nikdy nerekne, ze je mu z ni zle. Napomocny clovek nikdy nepredvede scenu, jak je psychicky zhrouceny z niceho, aby se misto uzivani si dovolene musela o nej starat. Bez pryc a vubec nevahej, tohle je hrozne

te_reza
18. kvě 2024

To má ale nějakou poruchu duševní ne? To bych asi nedala, kdybych k němu neměla nějaké závazky.

exbordelar
18. kvě 2024

Ja ctu asi jinou diskuzi 😀 Vzdyt autorka nic nepise o tom, ze s nim planuje zustat.
"Hele kdyby nám bylo 20 tak to asi přejdu. Ale u 45letyho chlapa tohle fakt nedávám. Aby někde za rohem fnukal a já se starala v mezičase o jeho děti."
Z toho jsem pochopila, ze uz pretekl pohar. A ze "uz to nedava".
"Hele kdybych byla mrcha nechám ho tam ať se třeba na hlavu postaví, ale těch děti mě je líto." Tuhle vetu chapu jako souvislost s tou scenkou kvuli pizze na dovolene.
Kde ctete, ze ho nakonec i presto vsechno vezme na milost?

tereza0111
18. kvě 2024

@exbordelar no, z posledni vety "nevim co s tim" mi plyne, ze si neni ani jista, ze uz to s nim skonci, ze ted je fakt nastvana, ale ma porad pocit, ze by se mela vic snazit,

Je tam i klasicka obhajoba, ze je jinak super a odmita, ze je manipulator, na me to pusobi,ze by to rada skoncila, ale ma z toho vycitky, jestli nedat jeste dalsi sanci. Ale to nam musi objasnit sama autorka 🙂

exbordelar
18. kvě 2024

Ja myslim, ze ty vycitky - kdyz se s nekym rozchazis - jsou asi beznou soucasti rozchodu... Mne teda ten chlap jako manipulator neprijde, spis je to podle me labilni clovek, krery v kritickych situacich nevi, co sam se sebou. Coz je pro autorku samozrejme otravne a ted rekapituluje a rozhoduje se, "co s tim". Kdyz s nekym chodis tri roky, tak rozhodnuti neni ze dne na den. Nejdriv ti to teprve musi zacit dochazet, ze toho spatneho a nesnesitelneho je vlastne vic nez tech pohodovych chvil. A v tehlete fazi, si myslim, ze se autorka zrovna nachazi. Asi to nebude zas uplny debil, kdyz s nim je tri roky a jezdi spolu na dovolene.
A to, ze prohlasil v hadce "Je mi z tebe zle" , tak to me teda uprimne vubec nepohorsuje 😅 Ale asi mam jine meritko 😀
Kazdopadne drzim palce, at jsi stastna!

rwk
18. kvě 2024

Ahoj,
Na takovéto "chlapske" projekty - O Bože, moje nervy!
Pošli ho dál do oběhu, ať zas dělá radost někomu jinému.
Nesnáším tyhle přizdisráče, co neumí komunikovat, ze všeho se sesypou a manipuluji druhými
(Samozřejmě jsou situace, v kterých to je přirozené nebo pochopitelné se zhroutit)- je jedno jestli je to chlap nebo ženská.

Chudáci jeho děti.
Omlouvám se za ostřejší názor, ale pamatuj, že "SVĚT PATŘÍ TĚM, CO SE NEPOSEROU"

A Ty, holka, máš zdravý rozum, život před sebou a je na Tobě, jaký si ho uděláš.
❤️

autor
18. kvě 2024

@tereza0111
@exbordelar holky máte obě pravdu. Jsou tady výčitky. Nechci působit jako necitlivy člověk. Ale tohle je každou dovolenou, výjezd. Mě to stojí dost úsilí pak být před dětmi vesela a nekazit jim zazitky. Nemá cenu to dale rozebírat, vím že rozhodnutí je na mě. Po těžkém rozchodu s ex kdy mě zavrhla celá jeho rodina a šla jsem s igelitkou tohle fakt nemám opět zapotřebí. Dekuji všem za názory!!

kkryplikk
19. kvě 2024

@lucinka0000 Možná by to chtělo napsat slušnější formou, nemyslíš?