Přítel bere drogy. Máte zkušenost?

kacka245
4. srp 2024

Ahoj,mam problem s pritelem,ktery je zavisly na drogach(konkretne pervitin a marihuana).Mame spolu 2 leteho syna a mam 8 letou dceru z predesleho vztahu. Ten vztah je velice narocny a nema to dobry vliv na psychiku.Navic jsem se mu snazila pomoct,ale sam tvrdi,ze nic nebere,ale neni to pravda...Chci od nej odejit a vlastne i musim ,i kvůli detem,protoze nechci,aby vtom zili,ale nedokazu se rozhoupat v hledani noveho bydleni.Mu na me moc nezalezi,jde mu hl.o syna a casto mi vyhrozuje,ze mi ho vezme atd..i pres to,ze se o deti staram dobre.Bojim se od nej odejit...navic jsem uz zila sama s dcerou dlouho ,ale vim,ze proste musim.Je tu nekdo s podobnou zkusenosti?Dekuji za reakce

barulina
4. srp 2024

@kacka245 nějak nechápu, že se musíš nutit k tomu hledat bydlení. Obrat se na rodinu, pokud máš. Já nemám a i tak jsem. Zvládla sama miminko a dceru v druhé třídě tenkrát. Zajdi zítra na Ospod, zazadej o svěření do péče a výši alimentů. A hledej být

michaela666
4. srp 2024

Chlapi rádi vyhrožují, že seberou dítě protože to ti může ublížit nejvíc. Reálné si myslíš, že by mu ho úřady dali do péče, když se prokážou drogy? Do teď se asi ukázkově nestaral, takže pochybuju že by zvládal sám celodenní péči o syna.
Rozhodla jsi se nejlépe jak můžeš - kvůli sobě i dětem, tak se obrať na někoho, kdo ti pomůže ( rodina, přátelé, charita,...) a jdi do toho.🍀

1pomnenka
4. srp 2024

Tak o tom nepiš a zítra odejdi, vždyť je to balvan na noze. Nepostará se ani sám o sebe, natož o dítě. Musel by projít ústavní léčbou a být čistý, aby mu soud svěřil dítě. Nechápu, jak můžeš věřit tomu, že ti vezme dítě.

marketa1218
4. srp 2024

@kacka245 Dítě ti nesebere, to je blbost. Kdo by dal dite feťakovi? Zapoj ze začátku rodinu nebo kamarády jestli máš. Jinak azylový dům pro matky z dětmi, než se sebereš a už vás nevystavuj nebezpečí. Kdyby si nechal pomoci je to věc jiná, ale takhle.. odejdi

kacka245
autor
4. srp 2024

@barulina No rodinu mam,ale bydlet u nich nejde.S hledanim bydleni mi muze pomocz charita,uz jsemse ptala,jen to porad odkladam,protoze vim,co me ceka za tezkosti.Ale musim,cim driv,tim lip....

nat
4. srp 2024

@kacka245 Prominte ale pokud by VAm na detech tak zalezelo a v tomto pripadeby melo skara dost tak by jste davno odesla... Sama dobre dobre vite ze fetakovi nikdo dite neda a nesveri.Nechapu jak vubec muzete v takovem vztahu byt a premyslet o tom,ze se Vam nechce hledat jine bydleni a lepsi budoucnost pro sve deti...JAk jim pak chcet byt dobrym prikladem ,aby ve VAs videly cloveka,ktery chce pro ne jen to nejlepsi???

anniej
4. srp 2024

Že tě čekaj těžkosti… takže když to blbě řeknu, radši bejt s feťákem pod jednou střechou i s malými dětmi, než vyjít z komfortní zóny? Nebo já to asi nechápu.

karina101
4. srp 2024

Ahoj 🙂, netrap se. Bude zase dobre. Je tezky udelat ten prvni krok- o to vic kdyz nechces, ale musis.. Je to opravdu nejlepsi volba a nejen kvuli detem, ale i sobe. Ja se odhodlavala moc dlouho, porad davala sance a porad verila v dobry konec..
V tehle situaci je spoustu zen, nejsi na to sama a ja ti radim ze svy zkusenosti, cim driv, tim lip. Dnes uz bylo pozde🙂.
Ja jsem na zacatku, je to tezky, ale pro tebe nebude. Silu ti davaj tvoje deti a ty to zvladnes a vse pujde samo.Taky jsem se mu snazila pomoct, moc dlouho. Ted musim pomoct sama sobe, lituju toho, ze jsem to nechala zajit tak daleko. Nepomuzes mu, znicis jen sama sebe.
Drzim ti palce!! Utikej jak nejrychleji muzes a bez vycitek..!!!

kacka245
autor
6. srp 2024

@karina101 Dekuji za podporu🙂,bohuzel on o pomoc nestoji a uz jsem si zacala hledat bydleni...Verim,ze vse dobre dopadne...

kacka245
autor
6. srp 2024

@anniej No nechapete,ale vysvetlovat to nebudu...

kacka245
autor
6. srp 2024

@nat Ano,mate pravdu,deti musi ve me videt vzor....diky za radu😉

karina101
7. srp 2024

@kacka245 Drzim palecky🫶🏽! Urcite Vas bude nahanet, premlouvat, slibovat, ze Vas miluje, at se vratite. Bombardovat volanim, sms. Tohle je nejtezsi faze( aspon pro me je ). Tezko rict, pokud by se neco zmenilo..., to nevime. Tady si musime pripominat, co ve svem zivote nechceme a drzet se toho. Radim nevracet se, ale bude to boj. Srdce- rozum. V tomto pripade se drzet toho rozumu a nepolevit.