Potíže s přítelovou ex

nikodim
2. čer 2016

Asi uz nerozumim nicemu. Pro zacatek.
Pritel byl 8 let zenaty, vzal si bejvalou kvuli tomu ze ji privedl do jineho stavu. Po te sni zil a rikal ze se do ni zamiloval a tak si udelali jeste chlapecka. Ale od porodu to slo z kopce. Pry sni byl jen kvuli detem. A ona ho podvadela. (Tady na dedine verejne tajemstvi) ukoncili to spolu ale zil doma v jine mistnosti nez poznal me. Pak se prestehoval a kdyz to mezi nami vipadalo na vazno nastehovala sem se k nemu. Mezi tim se rozvedli a vyridili vse deti, majetek.
Potize nevznikaji ani tak kvuli minulosti a jeho ex by mi byla ukradena, ale psychycky nezvladam to jaky ona ma pristup k detem, vychove a zodpovednosti. Ted po trech letech s pritelem cekam dite. Mockrat sme ji prosili aby nam dala predem vedet kdyz si mame vzit decka a byly by treba nemocne. Syn ma ve ctvrtek 39 horecku a ona ho v patek posle do skoly a vecer samotneho k nam. Jeste ve dverich omdlel a pozvracel se. Decka chodi ted v teple jeste v zimnich botech protoze letni jim jeste nestihla koupit. Navic jsme zjistili ze kazdy vikend odjizdi pryc se svym ninejsim pritelem a deti zustavaji sami doma, nebo je da k babicce. Nikdy nam nic nerekne. K nam decka chodi v roztrhanych teplacich spinavych trickach ackoliv ji neustale zadame ze maji choditve svatecnim (veci na litacku maji unas). A nejhorsi je ze se zmenilo i chovani deti. Jsou line, odmlouvaji, nic je nezajima.
Vim ze mi asi neporadi nikdo, kazdy takovy vztah je individualni. Jen bych si chtela precist zazitky jinych. Trosku se vyzpovidat. Je mi stoho smutno.
Perlicku dodalo to, ze mel syn svate prijmani (ja i pritel jsme neverici, ale ona je). Jeli jsme tam a ona kdyz nas videla tak zacne psat sms jak se nudi a ze je to dlouhy a pak jeste foceni... Nechapu. Dojeli jsme domu a sotva jsem dala na stul obed ona vola, ze se chce jit s detmi fotit do prirody a at jede (pritel) taky. No at je hlavne odveze. Kvuli klukovi jel. Potomjme sli k pritelovimu bratrovi (jeho dcera mela take prijmani) a tam sme se dozvedeli ze ex po foceni zase odjelaa decka sou doma. Chteli jme aby dosli, ale nikdo se ji nemohl dovolat. Tak si malej uzil svuj den... Je mi jich lito a na soud aby sme deti meli my toto nestaci. ☹
Jak ste na tom vy?
Jeste omluvte muj pravopis ☹

ivular
2. čer 2016

Co na to říká OSPOD?

lv
2. čer 2016

Přítel jako otec dětí nějaké páky má, at zjistí víc, jak děti chodí do školy (oblečené, čisté, se svačinou + promluvit si s učitelkou, jak na tom jsou, co se týká připravenosti do školy, pomůcek, prospěchu, chování..). Kolik mají let? Pokud děti nechává samotné, (+ pokud by jste zjistili něco od té učitelky) tak možná se obrátit na OSPOD, když je dá k babičce, tak s tím nenaděláte nic..

nikodim
autor
2. čer 2016

Oni uz jsou velci. (12 a 9 let) ono by nebylo nic na tom ze sou obcas sami. Spis ze se jim nikdo nevenuje. Mame strach aby to nebyly takovy samorosti. Sou chytri takze nastesti maji znamky dobry. Do skoly tam uz byl pritel volan, potom to s ex resil a zlepsilo se to. Zacala je koupat a obleceni uz maji ciste. Skola pohrozila socialkou to udelalo trochu napravu. I kdyz ted si myslim ze se spis decka staraji sami a taky bejvala tchyne ma volny pristup do domu a chodi deti kontrolovat. Rikala nam to. Nastesti stohodle pohledu se vse zlepsilo, horsi je spis takovy to ze se jim nevenuje. Myslim ze deti potrebuju rodice vedle sebe a dohled, vychovu atd... Jenze toto je tezko prokazatelne, jedine kdybychom je odvedli na socialku aby to tam rekli sami. Ale to pritel nechce boji se aby je to netraumatizovalo.
Musime deti stale kontrolovat napriklad jejich zdravotni stav a jakmile se zda neco v neporadku pritel ji hned vola. Myslim ze ma strach aby nemela tahanice tak to pak nejak vyresi ale nikdy sama od sebe.
Priklad syn prisel a mel asi 20 bradavic na slapkach knucel ze ho to boli a pak sme zjistily ze ma i hroznou vyrazku v trislech. Volal ji, pry si doma nestezoval takze jak to ma vedet, ale k doktorum uz snim sla.
Po druhy zase dosla sama ze se ji syn nezda ze ho vezme k psychologovi. Pak dosla stim ze ma syn silnou hiperaktivitu (LMD) a ze musi brat leky a pry beda jestli zapomenem. Zjistila jsem ze to byl ryby tuk, ale budis davali sme mu ho. Vybral krabicku a dalsi uz mu nekoupila pry se stoho dostal ale chtela aby ji pritel na to dal penize.
Holka ted je v puberte, musela sem ji vysvetlit veci jako menzes pac ji to nikdo nerekl. A ji ted nezajima nic nez litat po venku a za klukama. Syn ten travi vsechen cas u PC.
Na jednu stranu to nutny decka maj, jidlo, saty atd ale nemaj tu matku vedle sebe. A u nas sou jen vykend jednou za 14 dni. Maji chodit ji ve vsedni dny ale ona je neposle a oni sami na to nemysli a sedi doma. Telefony maj vecne nekde strceny tak se jim ani nedovolas.

nikodim
autor
2. čer 2016

Dva roky zpet na stedry den, decka byly u ni a vecer chteli k nam tak je poslala. Rozbalili si darky a ze zase pujdou domu. Volali sme ji, ona behem ty hodiny stihla dojit do hospody a byla nastvana ze musi zase dom. Pritel deti vedl aby nesli sami a potkali se sni u domu. Zacla deckam strasne nadavat ze co vymejsli za nesmysli, ale domu snima sla. (Bydlime na stejne dedine kousek od sebe). Dalsi vanoce byly zase u ni a vecer je poslala k nam stim ze u nas budou spat. Vecer se koupali, kdyby ste nekdo videl co po nich zbylo ve vane neuverite mi. Jako bych venku umyla dlazbu a pak tu spinavou vodu lila do vany. Pritel to nechapal pry bylo vzdy zvykem ze pred veceri se cela rodina vykoupala a ustrojila. Pry ted co uz tam neni tak to nedelaji...

terka33pol
2. čer 2016

Je to smutné, taky mám muže jak já říkám ze sekáče, ale naštěstí tohle řešit nemusím 🙂

lv
2. čer 2016

teď mě jen zarazilo, když bydlíte kousek od sebe, proč se nevídáte s dětmi častěji, i několikrát za týden? Aby jste měli nad dětmi trošku větší dohled - a také muž může jít s dětmi k lékaři stejně jako ona, nemusí jí k tomu nabádat, má stejná práva a povinnosti k dětem - tedy podle mě - i když ona je má svěřené do péče. A pokud už i ze školy vyhrožovali sociálkou, zašla bych si na ten OSPOD určitě. A nález z té psychologie? Asi bral Eye-Q, to je jen podpůrný prostředek..hyperaktivitu na něm by jste snad viděli i vy. LMD označení se už příliš nepoužívá.

lv
2. čer 2016

tím nechci rýt do vás, už vůbec ne do tebe, těhotné, jen bych čekala, že se otec víc bude angažovat, když je má blízko, víš. Pokud se ona o ně nedobře stará - teplé oblečení, jako trhani, s vyrážkami, špínou - to normální není a měl by tedy zasáhnout.

nikodim
autor
2. čer 2016

No ale do domu ji vtrhnout nemuzem a co delat kdyz volas detem a ty nezvedaj telefon ani na sms neodpovi a ona je nekde. Maji knam chodit celej tyden ale dojdou po skole dom a uz znej nevyjdou. Ona je neposle. Obleceni aspon na verejnosti jako skola nebo tak se zlepsilo. To byvalo i ta spina.
Ted spis strada ta vychova a deni dohled nad detmi. Sou to samorosti. U lekare jsme byly tolikrat, za posledni rok sme dvakrat braly syna do nemocnice.hiperaktivitu sem nezaznamenala muj mladsi bratr ji ma a chova se uplne jinak. Syn je klidnej, podle me uplne normalni. Bral omega 3. To sem si zjistila.
Sice pritel s detmi nekolikrat byl u doktora ale kdyz je potreba tim ze je nema v peci tak si na ne nemuze vzit paragraf a byt snimi doma kdyz jsou nemocni. A to uz tu taky bylo ze dcera volala ze zvraci a je ji zle a ze mamka neni doma co ma delat. To pritel vtrhl i do domu. Pak sme to poslouchali dlouho. Mala mela chripku a ona odjela se svym pritelem na romanticky vecer...

somalicats
2. čer 2016

@nikodim Vzala sis chlapa se závazky, takže v tomhle směru se musíš smířit s tím, že má už jednu rodinu, respektive děti, a jejich výchova je věcí jeho a jeho ex. Ty můžeš v tomhle mít tak maximálně poradní hlas.
Upřímně - pokud ty děti žijí tak, jak popisuješ, tak já být na místě Tvého muže, tak už je mám dávno ve své péči. Tohle vše si má Tvůj muž dokumentovat a co nejdřív to začít řešit. To, že vlítne tu a tam na svou ex a vynadá jí, to nic neřeší. Takhle z popisu se mi Tvůj muž v tomhle směru jeví celkem laxní a trochu mi to připomíná ten kameňák - "Rozvádíme se, soudíme se o děti. On je taky nechce". Jenže s tím Ty nic nenaděláš, jsou to jeho děti, ne Tvoje. Pokud mu situace taky vadí, tak jak tu už některé psaly, dokumentovat a jít s tím na OSPOD.

martinal08
2. čer 2016

Každá mince má 2 strany.Ten tvůj strašně podváděný chudák to má fakt těžké.Ať si je vezme do péče a je klid,ne?A nemusíte tady na diskuzi řešit jak vy strašně se staráte a jejich příšerná matka na ně kašle.Můžeš jen doufat,že on ti neudělá to samé,co udělal jí.

lv
2. čer 2016

aha, tak to je dobře, že se o péči o zdraví, návštěvy lékařů starají oba rodiče..a děti k vám chodit častěji nechtějí proč, má to nějaký důvod? V jejich věku mě napadá jen ta pohodlnost toho, že nemají dohled, že toho vlastně mohou využít (co já vím, jen vymýšlím, být dlouho na pc, koukat na telku, poflakovat se..). Co prarodiče z obou stran, fungují?
Omega 3, no to bych se jí vysmála..

anatanka
3. čer 2016

@nikodim Je to od tebe hezke, ze by ses dobrovolne nastalo chtěla starat ještě i o pritelovy deti. Ale aby sis toho na sebe nakonec nenaložila moc, když sama cekas mimco....

hankasva
14. srp 2022

Já bych to neviděla u ex tvého partnera tak černě. Kdyby to bylo tak strašné tak by jistě dávno dal návrh na předběžné opatření a chtěl děti do péče.

moudivlacek
14. srp 2022

@hankasva 6 let stare ;)

hankasva
15. srp 2022

@moudivlacek 😆😆😆 to sem tele