Péče o dítě. Musí otec dítěte vědět, kde bydlíme?

adela1399
26. kvě 2021

Ahoj holky,chci se zeptat jestli některá z vás ví a má třeba zkušenost. Dceru mám v péči a po domluvě d tchýni ji jim vozim 1x týdne na skoro cely den...Otec dcery ale pořád chce navštěvovat u mně doma. Já si nepřeji aby věděl kde bydlíme a už vůbec nechci aby chodil ke mně domů. Dceři je 10m. Myslim že 1x týdne na celý den je odeme velkorysé. Tak se chci zeptat,zda otec musí vědět kde bydlíme nebo stačí když to bude vědět OSPOD? Když si nepřeji aby byl u nás doma,tak se s ním a s dcerou mohu scházet jinde že ano? Nemáme spolu dobré vztahy...je to na dlouhé povídání. Nemá zájem třeba 3 měsíce a pak najednou zase ano a háže na mně že mu ji nechci dávat,přitom když jsem mu říkala kdy ji teda chce vidět tak se vždy odmlčel...Zajímá mně jen,jestli musí vědět kde bydlíme a že ho nemusím pouštět k nám domu když nechci. Díky

leniczka23
26. kvě 2021

Nemusí to vědět, nejsi povinná. Pokud je problémový, jedině dobře, že nebude vědět kde bydlíte.

codal
26. kvě 2021

Určitě ho nemusíš pouštět k sobě domů a ani nemusí vědět, kde bydlíš. Varianta s tchýní je fajn, má s dcerou kde být.

treasurka
26. kvě 2021

Fakt nemusi otec znat trvale bydliste sveho ditete?

andelka
26. kvě 2021

@treasurka no to se mi nezdá. Náhodou se něco stane,když bude u něj, pojedou do nemocnice nebo na pohotovost a on nebude vědět kde dítě bydlí? Měl by mít i aspoň okopírovanou průkazku pojišťovny.

@adela1399 Domů ho pouštět nemusíš. Dítě se obvykle předává v bydlišti matky. Takže podle mě by oba rodiče měli vědět adresu.

treasurka
26. kvě 2021

@andelka Taky si myslim...

treasurka
26. kvě 2021

Navíc je tedy taky dobré dát prarodičům plnou moc k ošetření dítěte, protože pokud by bylo potřeba s ní někam jet např. na tu pohotovost, tak ji nemusí přijmout. A tam se adresa uvádí... Viz noveloa zákona 372/2011 Sb. o zdravotních službách, já nemám problematické příbuzné, takže mám jeden podepsaný, nevyplněný, a dávám ho s kartičkou, když děti jedou k prarodičům a pod, ale doporučuju si zjistit, co musíš a nemusíš...

adela1399
autor
26. kvě 2021

Já jsem vždy poblíž,takže by nikdy nejeli bezeme na pohotovost nebo někam...tchýni je 67 a otci malé je 43,on absolutně neví co a jak s malou(nevi co jí,jak se přebaluje,krmí,že má pít) atd...to bych tu mohla do nekonečna vypisovat...proto jsem to udelala s tou tchýni on ji vidí 1x týdne a má vždy dopředu datum,takže výmluvy že neměl čas atd by byly kecy...Tchýni jsem vše naucila..ale oni by bezeme nejeli s malou nikam,kdyby se cokoliv stalo,tak já jsem opravdu většinou do 10min u nich.. takže jsem se i vyhnula otázce kde bydlíme...ví že v jakem okrese ale adresu přímo ne...Kdyby se zeptal nevím co bych řekla...zeptám se na OSPODU 🙂

andelka
26. kvě 2021

@adela1399 a v budoucnu? To jim snad malou necháš samotnou a na dýl ne? Jako já už jednou valila na pohotovost rovnou z výletu, se 4 letym. S tříletým v noci. Nikdy nevíš.

tulikiss
26. kvě 2021

@adela1399 a tobe by se libilo, kdyby si otec vyzvedl dceru a rekl ti ,ze tobe je prd po tom kde on bydli a kam ji na ten svuj tebou stanoveny cas odvede. Musim rict, ze pri cteni toho, ze jeden den s otcem je od tebe velkoryse, jsem nevedela jestli se smat, ze to jako ma byt vtip.

luciksima
26. kvě 2021

Nemusí vědět kde bydlíte a rozhodně ho nepouštět domu...a scházet se můžete mimo bydliště úplně v pohodě .a že jim dceru dáváš jednou týdně na skoro celý den mi přijde ok

rencinka87
26. kvě 2021

@tulikiss
@andelka
Nevíte pozadí - pokud by autorka napsala, že je otec dítěte soudně trestaný třeba za krádeže nebo má problémy se závislostí na drogách, automatech a podobně, případně jestli ve vztahu docházelo k domácímu násilí, měly byste stejný názor? Vy byste chtěly, aby váš problémový bývalý vám mohl po nocích bouchat na dveře, čekat na vás před domem a nadávat vám a podobně?
Pokud autorka píše, že holčička má 10m a otec se ozve co tři měsíce, tak to zjevně otec roku nebude, pokud vozí dceru jednou týdně babičce, kde ji kdykoli může otec navštívit, je to naprosto férová nabídka obzvlášť když otec dítě neumí ani přebalit - vy byste mu bez dozoru svěřily 10m dítě??

adela1399
autor
26. kvě 2021

Nejsem nějaká svině,co by mu nechtěla malou dávat...jen ji nesvěřím člověku,který o ní neví vůbec nic...Když jsem byla těhotná tak jsem od nej odešla a dělal mi takové scény že jsem se divila že jsem neskončila někde na psychiatrii...je to manipulátor...Vymýšlí si a ano může být vůbec rád,že tam malou muže mít celý den a věnovat se ji,když tedy o ni zrovna stojí. Tchyně se skvěle stará,tqm ta laska vidět opravdu je...z jeho strany o lásce pochybuji...když to vezmu z mého pohledu,nedokážu si představit ji nevidět par dni,natož měsíc a pak si nalrácet a určovat si. Už to bude řešit někdo jiný. Ale zrovna dcera není tak velká aby ji mohl mít přes noc,a ani bych mu ji a ani tchýni(ne protože by to nezvládla) nedala na noc. V tomhle věku je určení poměrů takové: Otec styk s dítětem 1x za 14dní na pár hodin s přítomností matky. A ano je to odeme velkoryse. Nechci ji otce zakazovat a ani bych to nedelala...jen jak píše @rencinka87 nikdo nevidí to co je za tím a jak se ten člověk chová...to ani vědět nemůžete...mně zajímalo jediné a to jestli musí otec vědět adresu kde bydlí dítě a jestli jsem povinna ho pustit k sobě domu.🙂

tulikiss
26. kvě 2021

@adela1399 kde si vzala takovou blbost, ze v tomto veku soud urci styk jen 1x za 14 dni na par hodin. naopak vetsinou v tomto veku jsou navstevy kratsi, ale nekolikrat do tydne. od jednoho roku pokud dite neni kojene soud klidne urci, ze ma byt dite pres noc.

andelka
26. kvě 2021

@rencinka87 já bych se snažila,aby se to naučil. Nebo bych aspoň babičce řekla,kde bydlíme, když se stará spíše ona.
10 měsíční dítě je malé,moje bývaly ještě kojené,takže by to ani na celý den nešlo, natož noc. A ex taky nic neuměl. Naučil se až po rozchodu.

@adela1399 takhle to teď máte? Protože obvykle je to tak jak píše tulikiss, u malých dětí bývá četnost větší na kratší dobu. Týden,14 dní je dlouho. Běžně bývá několik dní, odpolední,v týdnu, potom víkend a den dva v druhém týdnu,i se spaním. Samozřejmě záleží i na možnostech druhého rodiče. Ale kratší častější styk bývá vhodnější. Každopádně je fajn,že se umíte domluvit aspoň s babičkou.

eshly28
27. kvě 2021

@adela1399 tady je psane, ze se sdělovat místo pobytu nemusi https://www.boskovice.cz/casto-kladene-dotazy/m... možná tam najdeš i jiné pro tebe užitečné info

rencinka87
27. kvě 2021

@andelka to je hezky, ze ty by ses snazila, problem je, ze pokud se tatinek ozve jednou za tri mesice, asi ani snaha maminky by k nicemu nevedla. V 10m ditete jsou tri mesice dost - tatinek je pro dceru absolutne cizi, protoze po trech mesicich zapomene, ze ho nekdy videla.
A pokud rekne babicce, kde bydli, tak to babicka rekne synovi.

adela1399
autor
28. kvě 2021

@eshly28 Moc děkuji,mrknu se🙂
@rencinka87 Ano, tchyně se snaží ale stejně vše děla jen proto,aby malou takhle mohla mít,jak ji ji dávám. Přetvářka atd jen proto,ale to je mi jedno...chováme se k sobě slušně a respektuje má pravidla. S otcem se domluvit nijak nelze...už jsem s nim omezila kontakt pouze na zprávy..ať mám vše černé na bílém. Když občas zavolal tak lhal pořád a pak mi vyhrožoval po zprávách že to bude řešit když mu zakazuju malou a že ji neviděl protože jsem mu ji nechtěla dávat. Přitom se za ty 3měsíce ozval vždy kdy ji muže vidět a když jsem se ho zeptala kdy teda tak vždy nějak vycouval. Hlavně to není moje povinnost mu nabízet a vnucovat malou...má mít zájem sám,pokud nemá tak jeho chyba a malou neuvidí. Neumí se ten člověk chovat,lze,lze,a lze. Ale po tom už jsem se to rozhodla řešit jinak.🙂

andelka
28. kvě 2021

@adela1399 je fakt,že pokud ji pravidelně a bez problémů vida jeho matka,tak to,že on ne, není tvoje vina. Myslím,že vstřícná jsi. A dokud to není nutné ( nemají ji bez tebe a na delší dobu, s čímž bych ale v budoucnu počítala) tak adresu nesděluj.

adela1399
autor
28. kvě 2021

@andelka Oni ji mají bezemě...většinou kolem 9-10 ráno přivezu,předám věci,chvíli povidame a pak jedu na brigádu a kolem 17 si zase pro ni přijedu...1x týdně to je si myslim opravdu fajn....na obě strany,já chci aby malá měla babičku a tatu,ale musí chtít i oni a když dela on naschvaly a chová se jako idiot tak se pak nemůže divit že podle toho budu jednat...🙂Jsě vstřícná ale nenechám si srat na hlavu 👍🏼