Partnerovy děti. Jak se s tím vypořádat?

axl100
4. led 2023

Dobrý den, už nějakou dobu se snažím vypořádat s jistým problémem. 4 měsíce jsem ve vztahu s o 13 let starším partnerem. Mně je 19, jemu 32. I přes velký věkový rozdíl si rozumíme. Větším problémem jsou spíš jeho děti. První věc je to, že mi o nich vůbec neřekl a dozvěděla jsem se to úplně náhodou. Když jsem s ním pak o tom mluvila, tak mi řekl, že mi o nich měl v plánu říct, až by si byl jistý, že náš vztah vydrží. Snažím se vypořádat se skutečností, že má dvě děti, ale moc mi to nejde. Občas jsem taková, že jsem s tím smířená a beru to v pohodě. Ale jsou chvíle, kdy nad tím přemýšlím a jsem z toho úplně mimo. Jeho děti jsem ještě neviděla a mám strach, že až je uvidím, tak to psychicky nezvládnu. Zároveň mi to i "narušilo" mou představu o životě. Vidina toho, že budu mít s partnerem dvě vlastní děti se rozplynula. Teď mám pocit, že když s ním budu mít děti, tak budou navíc. To jsem mu také řekla, on mi to však vyvrátil. Máte prosím vás nějakou radu, jak se s tím vypořádat? Předem všem děkuji za odpověď

klokanka31
4. led 2023

@axl100 No dneska je normální že jsou ve vztahu vlastní i nevlastní děti. Ale jsi strašně mladá, nežeň se do toho. Já si v mládí taky zažila vztah s chlapem co měl děti, a nebylo to opravdu nic pro mě.

lv
4. led 2023

V 19..nevim, zda budes mít na to, být macecha. Děti vždy jsou a budou na prvním místě, budou součástí běžného života (o společném víkendu pujdete do zoo, místo ta zábavou), dovolených, vánoc.. Ač jsem hrdá macecha vyvdané úžasné dcery, kterou miluju jako vlastní, setkat se s tou situací v 19, nevím, zda bych to zvládla.

kokoska29
4. led 2023

@axl100 vypořádat se s tím dá..najdi si bezdětného... Já naprosto chápu že ti to vadí. Je ti 19, si dost mladá na to aby si měla na krku staršího chlapa a dvě děti.. Když poznáš někoho svého věku můžete vše budovat od začátku společně a ne za sebou táhnout minulost.

xxx3d
4. led 2023

rozumíte si v posteli?
hele, narovinu, když to čtu, tak ty máš nějakou svoji představu o životě, kterou chceš realizovat s chlapem, co je o víc něž 10 let starší, takže je jasný, že on už nějakým vztahem prošel a to, že má děti, se dalo předpokládat.
že ti o nich neřekl je taky pochopitelný, jste spolu krátce, takže...
a jak by případný vaše děti mohly být navíc?
tvoje romantická představa se dá uskutečnit jen s někým, kdo je plus mínus stejně starý jako ty a nemusí to vyjít.
já bych na tvém místě tomu vašemu vztahu dala čas. klid, pohoda a ukáže se, jestli ti sedí ve všem, a ty jemu pochopitelně.
na seznamování s jeho dětma je tedy moře času.

axl100
autor
4. led 2023

@kokoska29 jsem toho názoru, že kluci v mém věku jsou strašné děcka nebo aspoň pro mě a zvládnu se s nimi bavit pouze na úrovni kamarádství

axl100
autor
4. led 2023

@xxx3d v posteli si rozumíme, rozumíme si naprosto ve všem. Po mém minulém vztahu, kdy jsem zažila psychické týrání skoro dva roky, je to něco úplně jiného

zmrzlinka
4. led 2023

@axl100 jestli před Tebou tajil své děti a Ti 19 let,tak bych se s ním hned rozešla.
Najdi si chlapa v Tvým věku a bez děti.Maš celý život před sebou.Nebyl k tomu upřímný hned na začátku ,tak co by bylo za 5 let.....

me_druhe_ja
4. led 2023

V 19 bych to určitě nezvládla, to bych nedala.....Partner má tři děti s ex, ale my spolu začali až když mi bylo 32. To je úplně jiná situace a i tak s tím nějak bojuju (a to už dva z těch tří jsou fakt dospělí, skoro dospělí).
Pokud jsi na starší chlapi v pohodě: v dnešní době je spousta chlapů kolem 30 bez děti takže bych se fakt nebála,.že bys narážela jen na detny. 🙂

vineta
4. led 2023

@axl100 Taky bych jako hlavní problém viděla v tom, že ti to tajil. Je to dost manipulativní, schovat si takovou informaci na dobu, až tě bude mít “jistější”. Od chlapa 30+ bych rozhodne čekala dospělejší jednání a tohle by mi rozblikalo kontrolku. Obzvlášť pokud jsi zažila psychický týrání.

zrzinda
4. led 2023

Zcela uprimne bych si položila otazku, zda jsem schopna to zvládnout. Pokud ne, pelasila bych pryč. I kvůli sobě i kvůli dětem. Žádné dite na světě si nezaslouží macechu, která ho nebude mít rada.
Vím, ze je to možná “drsne” napsaný, ale máme tento případ v rodině. Teta se nikdy nesrovnalo se strejdovo dcerou z prvního manželství a je to peklo pro všechny.

mimi1004
4. led 2023

Ty děti tady jsou a budou, i když si jednou snad spolu pořídíte vlastní. A budou okamžiky, kdy budou u něj na 1. místě, navíc si s nimi nemusíš sednout. Taky způsob, jak ses o nich dozvěděla, je dost na pováženou. Takže bych se poohlédla jinde. Nebudeš šťastná.

axl100
autor
4. led 2023

@vineta Když jsem se dozvěděla, že mi o dětech neřekl, přemýšlela jsem nad rozchodem. Nakonec jsem se rozhodla zůstat ve vztahu. Ovšem jeho reakce taky nebyla nijak přívětivá. Řekl mi, že jsem se na to neptqlala,jestli má děti. Tak nevím, jestli se mám ptát hned každého chlapa, se kterým si budu rozumět, jestli je bezdetny nebo ne.

jajulin
4. led 2023

@axl100 úplně první, co mě napadlo: když ty ses tak náhodou dozvěděla o jeho dětech, jestli naopak ví o tobě jeho partnerka, tzn. jestli nežije dva paralelní vztahy. Na to už ses ho ptala? S nevlastními dětmi bohužel neporadím, naštěstí nemám zkušenost.

kuttu
4. led 2023

@axl100 Napíšu svůj příběh…bylo mi 23 let,když jsem potkala,teď už svého manžela.On byl o 8 let starší,čerstvě rozvedený,měl 5 letou dceru,to mi řekl hned,když jsme se seznámili. Dceru jsem poznala asi po 3 týdnech, bydleli jsme od sebe 200 km a když jsem k němu jela, představil mi ji okamžitě….no hodil mě do vody a plav, musela jsem se smířit s tím, že má závazek…já mladá a bezdětná,a najednou 5 leté dítě,které si bral, kdykoliv chtěl….přijela jsem za nim na vikend a měl malou, takže čas strávený spolu se rovnal 0….zpětně to nebylo vůbec lehké se s tím smířit….ale věděla jsem, ze o něj moc stojím,navíc se mi líbilo,ze jako táta funguje na 110 %…kamkoliv jsem jeli,ať to byla dovolená,výlet,termaly…vsude byla s námi…ale….sedly jsme si spolu, teď je ji 20 let a máme pořád krásnej vztah, mame už o vlastní dceru, on mi tenkrát řekl, že kdybych si s malou nesedla a nefungovalo by to, nebyl by s se mnou…vůbec nedokázal rozlišovat partnerskou lásku a tu rodičovskou,často jsem si připadala jako páté kolo u vozu…ale zvládli jsme to a nelituji,je to ten nejlepší chlap❤️❤️❤️ale už bych do toho nešla…vim,ze byli chvíle,kdy mě to fakt štvalo…teď když už mam vlastní dítě,tak to chápu,ona je součást jeho…ale je fakt pravda,ze mi tu situaci nijak neulehčoval

axl100
autor
4. led 2023

@jajulin S partnerkou se kterou má děti, už nežije minimálně 3 roky. Jinak prý o mně ví všichni z jeho okolí včetně rodičů i právě bývalé partnerky. Aspoň to teda tvrdí.

blondynka400
4. led 2023

@axl100 mám nevlastního syna, prvně jsem ho viděla v mých 21. Nějakou dobu jsem též nevěděla, že má syna, ale tak bylo mu přes 30, dalo se s tím počítat, že je rozvedený a má dítě. U nás tedy nikdy nebyl na prvním místě, to jsem byla vždy já a tím nemyslím, že ho neměl rád. A asi i proto, že jsem nevlastního syna měla ráda jako vlastního, nikdy to problém nebyl. Za mne to neřeš, nech tomu volný průběh a ono to nějak dopadne..... V 19 bych se tímto fakt netrápila

xxx3d
5. led 2023

@axl100 s matkou dětí není už víc než 3 roky
a ty máš jak dlouho od posledního, ne příliš hezkého vztahu?

hele, to, že ti o dětech neřekl může a nemusí mluvit v jeho prospěch, protože záleží na něm, co od vztahu s tebou čeká a to bych nechala být, protože do hlavy nikomu nevidíme a ty jsi s ním krátce na to, abys to věděla. tím nechci říct, že je to z jeho strany jen rozptylovka, klidně to může brát vážně, a je opatrnej

teď k tobě, ty jsi podle mě, ještě zraněná z předchozího vztahu, takže hledáš spíše staršího než jsi sama proto, aby tě chránil, "ochránil" abys měla svoje první místo, což s jeho dětmi nekoresponduje, ale zase nemusí to znamenat špatnou věc ve vašem vztahu, který je na začátku
asi by bylo fajn, když by sis ujasnila, jestli máš chuť a hlavně sílu na novej vztah, nebo jestli potřebuješ jen někoho na přechodnou dobu než se "otřepeš"

veronicka89
5. led 2023

Ty nezvladas jeho deti ktere jeste ani neznas? Jak je budes zvladataz k vam budou chodit a nemusi na tebenyt mile....

To ze jsi s nekym 4m a az ted ti rekl o detech by mi normalni neprislo..

Bud na ne kasle
Nebo mi to neprojde v poradku to pred partnerem tajit...

Ja jit na rande uz predem nebo aspon na rande by ten dany clocek vedel ze mam deti...ptz jsou soucast me a meho zivota

veronicka89
5. led 2023

Jak ses nahodou dozvedela o tech jeho detech?

vineta
5. led 2023

@axl100 No, opravdu si dej pozor, aby to nebyl další citovej vyděrač. Tohle není normální neříct někomu, s kým mám vztah, a ještě házet odpovědnost na něj.
Děti jsou druhá věc, sama jsi ještě dost mladá na takovýhle starosti.

20190418
5. led 2023

Moje, tvoje, naše děti. To je velmi častý důvod sporů a partnerských neshod i mezi páry se stejnou životní zkušeností. Nedokážu si moc představit jak by to mohlo fungovat u takto nevyrovnaneho páru (ty na začátku života, bez větší partnerské či jiné zkušenosti) jako jste vy. Pokud se o své děti zajímá tak, jak by otec měl, tak věř že děti budou nedílnou součástí jeho života. Budou ovlivňovat váš volný čas, vaše plány, vaše finance. Prostě všechno. Mám super partnera, jsme stejně staří (rozuměj zkušení 😁) a ačkoliv se vůbec nehadame, tak když už se párkrát k nějaké hádce nebo dusnu schylovalo, tak to bylo kvůli našim (každý máme jedno svoje) dětem. Radím si zbytečně nekomplikovat život a rozejít se. Pro 19ti letou holku je chlap s dvěma malými dětmi zbytečně velké sousto.

zuzineckah
5. led 2023

@axl100 v 19 bych si užívala života a ne se trápila nad chlapem, který už má dva závazky na krku, a které ti jaksi zatajil😉 Nezatajil ti náhodou i to, že je pořád ženatý?? Holka, pošli ho do oběhu, život letí rychle! Není čas ztrácet čas😎

antoinet
5. led 2023

Máš možnost najít si muže bez závazků, prožívat s ním vše poprvé a všechny vaše peníze investovat do vašeho života. Nebo máš možnost mít muže, co už jednu rodinu má, vždycky budeš v důležitosti až za dětmi, na jejich potřeby půjde podstatná část příjmů a až budete mít svoje děti, partner nebude tyto milníky zažívat poprvé, rodičem už se dávno stal. Když vybudujete něco spolu, část budou dědit děti, co už má...za mě je volba jasná, v 19 letech!!! 😀
Pročti si tu diskuze i dětech partnerů, ať víš, jaké situace můžou nastat...

ninive211
5. led 2023

V 19 bych asi nedala vztah s chlapem, co má děti asi nedala (že ti je zpočátku tajil, bych i pochopila, taky pro něj mohlo být těžké ti o nich říct hned, pokud o tebe měl fakt zájem, aby tě tzv. nevyplašil), já jsem ale v 19 byla sama ještě hodně dítě. Nemyslím si, že by případné vaše děti musely být nutně na druhé koleji (kolikrát to bývá ve vztazích naopak, žýe děti znové rodiny jsou přednější a děti z původního vztahu jsou "ty navíc"-to taky není v pořádku stejně jako případ opačný). Ty o dětech uvažuješ? S ním? Tedy už jsi v takové fází, po 4 měsícch vztahu? Jeho děti už znáš, byli jste sezámeni, nebo ses o nich zatím "jen" dozvěděla? V první řadě bych si určitě ujasnila, zda bych byla ochotná ty děti přijmout a zkousnout a vzít je jako nedílnou součást parnerského vztahu (protože oni jsou a vždy budou jeho součástí). Dej tomu pár týdnů, pár společně strávených chvil se všemi a pak se rozhodni. Pokud hned ze začátku budeš mít s těmi dětmi zásadní problém (byť třeba ony s tebou ne), šla bych ze vztahu pryč, zbytečně by si třeba na tebe zvykaly, fixovaly.

exbordelar
5. led 2023

Kdyz mi bylo dvacet, chodila jsem s klukem, ktery mel taky uz ke triceti a uplnou nahodou (na hranicnim prechodu, kdyz jsme jeli na dovolenou a ukazovali obcanky) jsem zjistila, ze ma dceru, ktera byla zapsana v jeho dokladech. Popravde jsem byla v soku. Byla jsem v soku z toho, ze - taky to bylo po ctyrech mesicich - mi zatajil tak dulezitou informaci a hlavne - co je to za tatu, kdyz se stydi priznat svou vlastni dceru, sve dite! Odduvodnoval to tim, ze se bal mi to rict, aby o me neprisel. Na jednu stranu se to muze zdat lichotive, ale pro me to byla cervena kontrolka. Ze stavi ve svem zivote na prvni misto “cizi” zenskou a svoji malou holcicku takto zapre. Ja jsem byla vzdycky matersky typ, takze mne by to dite urcite nevadilo. My jsme se pak za pul roku stejne rozesli, protoze tam nefungovalo vice veci. Ale uprimne, v tvem pripade bych byla hodne na pozoru, zda zalozit rodinu s takovym clovekem. Je to typ muze, ktery neumi moc resit problemy a stavit se k nim celem. Vsak uvidis, jak se to vsechno vyvrbi. Ted jste spolu kratce, vse je sluncem a hormony zalite. Az spolu budete bydlet, zit spolu dyl a prijde stereotyp a bezne starosti, pak uvidis, zda to je clovek do nepohody, nebo radeji od nej pryc. Drzim palce, at se moc nespalis 😘

martinka_33
5. led 2023

V 18ti jsem měla přítele, který měl tříletou holčičku, byla skvělá, ale popravdě rodinu jsem.chtěla založit s bezdětným, už jem proto, aby pro nás oba byla rodina poprve. Znám takové, které byly dřív macechou než mámou a rodina jim funguje, ale pro me by to.nebylo.. Stejne tak bych nechtěla třetí dítě s bezdětným, on by všechmo řešil a já bych se z toho jako zkusená máma zbláznila. Jinak z okolí to vnímám spíš tak, že stranou jdou ty starší deti, zvlášť když je má v péči jejich druhý rodič.

tereza0111
5. led 2023

Ukonci to a nauc se nejdrive zit sama se sebou. Je ti 19 a pises, ze v predchozim vztahu jsi zazila 2 lete psychicke tyrani. Mas noveho partnera, o 10 let starsiho, ktery ti nerekl o tom, ze ma deti? To je safra dulezita informace...

Jsi strasne mladinka, nemusis se porad hnat do vztahu. Co zkusit najit sama sebe, svoji vlastni hodnotu, zkusit si zit sama a rozhodovat se jen sama za sebe, uzivat si kamarady. Naucit se sama resit vsechno. Pak budes znat svoji hodnotu a nebudes lep na neprilis kvalitni partnery, protoze budes vedet, ze umis zit sama i se o sebe postarat...

A to na co se ptas. V tvem veku bych opravdu nechtela resit cizi deti. Chtela bych mit s partnerem naprostou volnost, cestovat, mit vikendy jen pro sebe a taky, abychom meli nejake financni zajisteni nebo ho spolu budovali. Nevim, jak ti ty deti dokazal utajit. Jste spolu o vikendech? Jestli se o ne moc nestara, nevypovida to o nem nic pekneho. Jestli se stara, budes se muset smirit s tim, ze na tech vyletech apod. s vami budou i deti. Taky alimenty na 2 deti nejsou uplne nezanedbatelna castka
Nesla bych do toho

marcicek84
5. led 2023

V 19 bezdetna bych ze vztahu,kde mi zamlcel nekdo deti,okamzite vycouvala a pokud ne,nebrala bych ten vztah prilis vazne a koukala se jinde,s detmi neseznamovala...az ma clovek sam deti,dokaze prijmout muze s jeho vlastnimi detmi,teprve pak se jde do plno situaci vcitit a je to v klidu...ale predtim o tom silne pochybuju...

pavlinar
5. led 2023

Za sebe si to nedokazu predstavit. Byt takhle mladinka "macecha".
V Tvem veku jsem mela vztah z trosku mensim vekovym rozdilem, a postupne mi to hodne vadilo. Uz jen to, ze vsechno mel uz jakoby za sebou ve svem predchozim letitem vztahu, a se mnou nic "poprve". Asi blbost, ale ja to tak citila. Deti + ex, kteri buodu soucasti meho zivota uz naporad, bych teda zcela jiste nedala.
Na jednu stranu chapu, ze Ti to nerekl hned na 1. rande. Ale potom uz mel! A hlavne argument "neptala ses", to hodne moc smrdi. Na co duleziteho ses jeste "neptala"(nebo nebudes denne ptat v budoucnu)?🙄

marcicek84
5. led 2023

@pavlinar pak se zjisti,ze neni rozvedeny a ma ji jako milenku 🙈