Partner. Tolerovali byste to?

11. říj 2024

Ahoj, je to pro mě dost citlivé, tak anonymně..mám partnera rok a půl. On bezdětný, já 2 velké děti. Od začátku byl náš vztah komplikovaný - přeskočil ze vztahu s jednou, do vztahu se mnou a začátkem našeho vztahu se stačil setkat ještě se svou ex, která se mu vrátila ze zahraničí, aby si ověřil, zda to mezi nimi bude nějak dál pokračovat (byla to jeho velká láska, mluvil o ni jako o nej člověku pro něj). Toto mi zatajil a byť mi tvrdil, že s ní má vše vyřešené a viděl ji naposledy před Covidem, stejně se s ní sešel😔. Což jsem se dozvěděla asi až po půl roce našeho vztahu od jeho ex, která kvůli ptávě této slečně přede mnou dostala košem-že se mu vrací jeho ex z USA a neví, jak to mezi nimi bude. Nicméně jsem se souběžně dozvěděla, že jezdil za kamarádkou, velmi pěknou slečnou, vozil ji po výletech, mně říkal vždy, že má nějaké zařizování, a přitom vždy byl s ní. Jakmile to prasklo - kontakt s ní ukončil...vysvětlil, že je to jen jeho kamarádka s odlišným pohledem a názory na vztahy, svět...a že s ní chtěl jen popovídat a tajil to, že se bál mé reakce. Nicméně toto stálo celou mou důvěru a vlastně náš vztah, o kterém tvrdí, že je krásný a že po dlouhé době konečně někoho miluje a chce být s námi. Nicméně utekl rok...a nyní jsem se dozvěděla, že ač mi slíbil, že svou ex nebude již nikdy kontaktovat, opět ji sám od sebe za mými zády napsal, jakmile se toto léto dozvěděl, že je ona opět v ČR. Já o tom také věděla, že tu je...prostě jsem se podívala na její profil na fb, kde dávala příspěvky z ČR. Vzhledem k tomu, aby partner obnovil důvěru u mne, má FB stále otevřený a přístupný, abych se kdykoliv mohla podívat. Byť toto bytostně nesnáším, poprvé jsem využila situace, kdy jsem se opravdu poprvé podívala a bohužel ve chvíli, kdy zrovna vedli konverzaci. Ona mu odpovídala na zprávy, kde se jí on evidentě ptal, kam za ní může dorazit.... (přesně nevím, protože on po sobě zprávy rychle mazal). V podstatě ji zval k setkání se na sportovní události, kam jsem měla jet já, ale mně řekl, že tam ani jezdit nemusím, že je to malá akce a nebude trvat dlouho a odtamtud pojede pomáhat babičce a dědovi. Po konfrontaci, kdy jsem mu řekla, aby odešel, že to je již několikáte zklamání, řekl, že nikam nepůjde, že nás miluje a chce budovat život s námi. Ale...copak to takhle jde? On 41let (doteď bydlel u otce), já 38let, dvě děti. Jak to tak sleduji, o všech ex mluví a básní krásně, jak s nima má super vztahy, jak je se všema kámoš, jak i s ženami z Tinderu má krásná přátelství, ale já potřebuji, aby tu byl hlavně pro nás, neriskoval takto vztah a nevystavoval mě těmto situacím...které mi neskutečně ubližují, přesahují zdravé hranice, ponižují mě... je mi z toho špatně a hledám chybu sama v sobě, když mi říká, jak je běžné setkávat se se svými ex. V podstatě mluví tak, že by mu nedělalo problém jít takto ve třech na výlet atd. Když jsem se ptala, jak prožíval rozchody s jinými ženami, které miloval, řekne, že život je krátký a že nad tím nikdy nepřemýšlel. Že šel prostě dál.. je mi to líto, protože jsme začali řešit i společného potomka, své bydlení, ale toto asi nemohu tolerovat a jeho přístup mi příjde mimo.... nebo jsem mimo já? Díky, že jste dočetli až sem 🙄

klpoiu
11. říj 2024

Ani jsem to nedocetla.....zacatek stacil. Očividně mu jedna zena nestaci, s timto materiálem chces nejakou budoucnost? Vic netreba rikat.

pavca1982
11. říj 2024

Tomu společný život a jistoty nenabízej.Nestojí to a ani on za to.

autor
11. říj 2024

@klpoiu Absolutně tomu nerozumím...mám pocit, že má nejlepší, co může mít a totálně to zbytečně kazí...neskromně o sobě mohu říct, že nejsem žádaná ošklivka, jsem samostatná, miluji ho, strašně ráda chci budovat svoje zázemí, rodina je pro mě vším...mám dvě práce, sportuji, dbám na sebe a i když můžu být jak modelka, k tomu schopná, hodná,pečující.se smyslem pro humor...tak mám pocit, že chlapi si už snad dělají, co chtějí 😢

neliiinka
11. říj 2024

Neztrácela bych svůj drahocenný čas🙄

autor
11. říj 2024

@neliiinka Vidím to teď stejně...jen to strašně bolí. Mladší dcera ho miluje, nejhorší je asi to...že on zná o mě úplně vše...příjmy, moje kamarády..kamarádky...rodinu, rodiče ....vše držím transparentní...já doteď neviděla ani jeho otce, matku ani sestru.

klpoiu
11. říj 2024

Ono nekdy to ze zena je samostatná,chlap proste nedokaze prekousnout a hleda si tu "chudinku" nekde jinde. Tim nechci rict,aby si ze sebe delala chudinku, ale chci říct, aby sis nasla chlapa,ktery na tebe bude náležitě hrdý,ze jsi jaka si. Tenhle material nech tem jinym zenam,kterym jeho chovani nevadi. Chova se jako pubertak,kdyz nevi ze ktere kvetinky na kterou.

autor
11. říj 2024

@klpoiu Přitom, když vedeme konverzaci na toto téma, tak mě prosí, abychom zůstali spolu, že už nechce nikoho hledat a chce žít a budovat s námi. Absolutně tomu nerozumím. Nechce se vztahu vzdát, ale není schopný tolerovat mé hranice? Vlastně hranice, které má 90% lidí stejné jako já a jen on je vyjímka, kdy je za dobře se všemi svými ex a chce si je stále držet na své životní cestě.... také mám ex, se kterými jsme se prostě rozešli v dobrém, ale ani si nenapíšeme...nepotřebujeme se vidět a někde klábosit. Máme své životy.... oba dva i ta jeho ex mi řekli, že jsou čistě přátelé a neplánují k sobě návrat, ale mě to ponižuje.

monuleee
11. říj 2024

Vůbec

klpoiu
11. říj 2024

Nidky si neviděla jeho rodinu, neznas jeho kamarady, jediny s kym si mluvila je jeho ex, ktera pritakava jeho vyrokum......porad to nevidis??

amazienka
11. říj 2024

Hele, s novým chlapem byses měla vznášet na obláčku a připadat si jako královna. Zatím co ty jsi jak hadr na utření podrážky.
Čili ne, toto bych netolerovala ani na začátku vztahu, ani po 20 letech.

lti
11. říj 2024

Zije dva zivoty… vykopni ho z toho sveho

autor
11. říj 2024

@amazienka On doma pomůže se vším, ale už jen takové věci jako...platíme striktně půl na půl nájem, neudělá pořádný velký nákup...to vše mám na starosti já, na dovolenou k moři mi řekl, ať jedu s kolegou, že má moc práce...první mé narozeniny odjel opět za babičkou a dědou někam na Moravu, mně poslal jen sms, Vánoce s námi netrávil, že prý bude u otce.... já do toho dala tolik 😔 Když se poprvé provalilo vše, tak mi doma nechal puget a dopis, že už se toto nikdy nebude opakovat a o všem budu vědět. Neuplyne ani půl rok a znova.....

lti
11. říj 2024

A vis jiste, kde byl?

ai30
11. říj 2024

Netolerovaly, je to zastydly pubertak.

dashyyy
11. říj 2024

narozeniny, Vánoce.. fakt? to mi teda řekni, co na něm vlastně miluješ.. o tebe se nestará, nerespektuje tě, pravděpodobně ti lže, rodinu neznáš.. nn radši sama než něco takového

lti
11. říj 2024

Bude to vyborny manipulator

lti
11. říj 2024

Jjak se jmenuje?

smajlinka
11. říj 2024

Nemá na Moravě nějaké dítě? Hele, můžeš být jak modelka, ale problém není v tobě, ale v něm. Je nejspíš výborný manipulátor a lhář, nejspíš s poruchou osobnosti. Okamžitě bych všechno ukončila, sbalila mu kufry a hlavně nevěřila jeho medovým řečem. Vždyť on celou dobu opakovaně něco jiného říká a něco jiného dělá!!!!

autor
11. říj 2024

@lti To bohužel nevím. Když s někým jsem, snažím se důvěřovat, ale tohle je fakt peklo, které neustále obrací proti mě a já začínám sama věřit, že asi nejsem dostatečně tolerantní...nebo nevím..

autor
11. říj 2024

@lti píšu SZ

1pomnenka
11. říj 2024

Aha, ty bys seděla doma na zadku s dítětem a on si užíval. Tak to ani omylem, ty děti máš.

cherie24
11. říj 2024

Chová se spíš jak puberťák než jako 40 letý chlap. Básnit o ex do vztahu podle mě nepatří. Všichni máme nějakou minulost, ale mluvit ať už přehnaně hnusně nebo přehnaně hezky o svých ex partnerech vždy signalizuje velký vykřičník. A tajit scházení se s kamarádkou? No, to je dost špatný. Mě nevadí, když se muž sejde s ženou, s tím problém nemám,vztah není vězení, ale tajit to? To není dobrý.

misha31
11. říj 2024

To je tedy ukecany typek. Utikala bych pryc

barmil
11. říj 2024

Napis sz.

merope
11. říj 2024

Asi tomu nerozumím - s těmi ex se jenom potkává nebo s nimi má něco víc? Mně přijde hrozně divný utnout vztahy s ex. Rozešli jsme se, víme proč, ale pokud tam nevznikl nějaký zásadní konflikt, tak proč se nepotkat? S některými se potkám raději, s některými méně ráda, ale je jen jeden jediný, kterého opravdu nechci vidět (násilník). S ostatními si s některými nemám tolik co říct, jsou na životní cestě dost jinde, ale když se potkáme, tak se vždy pozdravíme, ráda sleduji, jak se jim daří a tak. A s některými se nadšeně setkává i můj stávající partner.

levandule_k
11. říj 2024

Tolerantní jsi dost, on je prostě pohadkář, co naslibuje hory, doly a skutek utek a v mezičase má sex s jinou.

Máš na lepšího a jestli si myslíš, že nemáš, tak investuj do sebe a začni si budovat sebevědomí s nějakým psychologem, koučem.

mourovatakocka
11. říj 2024

Dočetla jsem a abych nebyla sprostá a jen odpověděla na otázku v nadpisu diskuze - Ne, netolerovala.

ronyx
11. říj 2024

Neznáš jeho rodinu, netráví s váma Vánoce ani tvé narozeniny, mnohokrát ti lhal a vy jste probírali společného potomka? 🙈🙈🙈 Tohle se snad řeší až ve stabilní rodině ne? 😁 kor v páru, kde už je věk a tím pádem by měl být i rozum. Jinak k tvé otázce. Ne jen že bych to netolerovala, ale poslala ho nadobro tam, kde slunce nesvítí... Tyhle typy znám, ten se s jednou ženou nespokojí. A žít ve vztahu bez důvěry a třepat se, které bývalce zas vypisuje a zve na kávu? Ne děkuji

martinka_33
12. říj 2024

Běž o dům dál, vy dva se neshodujete na životnim stylu, to fungovat nikdy nebude.

martinka_33
12. říj 2024

@lti ten tutove žije dva životy a tenhle neni ten oficiální...