Partner a práce. Co s tím?

hekyz
5. kvě 2023

Ahoj, chci se trochu vyzpovídat. S partnerem oslavíme 10 let, jsme zasnoubený, ale problém je v tom, že jsme se změnili, co se týče finanční stránky. Chceme se mít dobře, ne jít od výplaty k výplatě, taky se k tomu tak stavíme. Přítel bere přesčasy, já mám HPP+ IČO. Šla jsem do jeho práce, aby to nemusel táhnout on, než se mi rozjede IČO. Jenomže, jeho vedoucí chce mě povýšit, i když mi teprve bude končit zkusebka a přítel je tu 2 roky a dělal toho pro něj hodně. Na jednu stranu mi vyčítá, že mým příchodem jsem mu zkazila povýšení, ale na druhou stranu říká, že to mám vzít, ať je to v rodině. Jenže, já jsem tuhle vyšší pozici nikdy nechtěla, staví mě do role, kdy při úmyslu mít se lépe mu kradu povýšení. Nyní jsem ho chtěla motivovat, ať si udělá dálkové maturitu a jde k PČR, protože práce je obdobná, baví ho, jeho sen je jít k PČR, ale brzdí ho naše dítě a závazky, abychom to dali. Pořád jsem ho povzbuzovala, ale teď jsem přešla do toho, kdy jsem srovnala jak se má tady a jak se bude mít v budoucnu, když by studoval. Schytala jsem neskutečné výčitky, že nejsem s ním spokojená. Ale já to brala pouze jako motivační řeči, aby se na to nevykašlal, protože než by si udělal maturitu, bude mu 30. Jenže on to bere jako útok, že nejsem spokojená, jak se snaží a že mu to výčitam. Ale tohle mým záměrem nebylo. Chtěla jsem ho pouze motivovat a vyústilo to v neskutečnou hádku, že stojí za prd, a že se rozjedeme. Chtěla jsem se zeptat, co s tím? Rozejít se nechci, křivý slovo bych na něj neřekla, co se týče práce, ale stačí jedna věta, kterou si vyloží jako útok a říká, že jsem žena na hovno a že bezeme by se měl líp. Opravdu jsem ho chtěla pouze motivovat, ať na sobě dál pracuje, že to nebude k ničemu :(

ajja87
5. kvě 2023

@hekyz vzhledem k tomu, že pises, že se chcete mít finančně dobře, jste si jistí, že u PČR by se měl třeba lépe než teď?ja teda nevím,ale manžel je u PČR uz nějakou dobu(vic jak 15let) a jako teda musím říct,ze než se vypracoval na docela slušné peníze,tak s maturitou toho dosahl teprve nedávno a přesto bych řekla, že spousta našich známých si myslí, že teda vydělava mnohem víc a není to tak pravdivé.... nám to samozřejmě přijdou jako slušné peníze,ale nejsme moc finančně nároční a vím, že třeba naší kamarádi řemeslníci jsou si schopní vydělat mnohem více peněz než on u PČR. Ja si občas myslím,ze lidé mají dost zkreslené představy o tom kolik PČR vydělává. To je jen taková technická poznámka.a k tvemu příběhu, nevím, mě manžel trochu taky tlačí do studia,ale spíš na rozšíření vzdělání,maturitu mám i nějaké kurzy,ale ja prostě vím, že ve svém věku uz nemám kapacitu se něco učit, třeba se manžel taky na to necítí.... těžko říct, chápu obě strany,jen nevím,jestli teda by to byl důvod k rozvodu/rozchodu...asi taky záleží na tom,jak ,,moc,, si naj svými řečmi tlačila

hekyz
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
1pomnenka
7. kvě 2023

Vidím kolem sebe, že na dobrý plat u PČR jim maturita nestačí, tak si dodělávají VŠ.

sonaxoxo
7. kvě 2023

@1pomnenka přesně tak, manžel dělá u PČR a maturita je málo, takže si dělá při práci ještě VOŠ.

amazienka
7. kvě 2023

No, vzhledem k tomu, že se dá dohledat tabulka platů příslušníků, můžeš si zjistit, kolik by manžel bral. Záleží na vzdělání, hodnosti a odsloužených letech.
Za mě mnohem horší problém je to, jak se k tobě chová, když mu šlápneš na kuří oko. Kvůli jediné hádce se chce rozcházet a uráží tě? Fakt formát.
Udělal by vůbec psychotesty?!

kamino
7. kvě 2023

@hekyz Já si dělala maturitu také dálkově a dost mi otevřela dveře. Teď si pohrávám na stará kolena s myšlenou VŠ. u PČR to chce také min bc. ,aby výplata byla jakž takž a nešlapal by jen chodník. Druhá věc je to, co tu zmínily holky - jak se k tobě chová. To mě celkem varuje a také si říkám, zda by byl úspěšný. Mám je za sebou (úspěšně) a byla to dobrá pračka mozku.. 🙂

veruuu_kubesovic
7. kvě 2023

@hekyz no nezlob se na ně, ale aby mi manžel říkal co mám nebo nemám dělat kolem studia, tak bych byla jooo ostrá...
Já si dodělávám maturitu teď, za 3roky mi bude 40let a sama jsem s tím přišla, nikdo mě do toho nenutil a děti máme 2 🤔
A dále mužské ego? Proč chceš zůstávat v práci, do které jsi vlastně ani nechtěla jít a chtěla jsi sama dělat na IČO??? To se pak nediv, že mu vadí, že tebe šéf povýšil a jeho nee...