Nezodpovědný přítel. Poradíte, prosím?

23. zář 2020

Ahoj.
Potřebuju poradit, možná utvrdit v tom, jak dal.
Mám přítele který se mnou vychovává mou dceru a teď máme malé miminko. Aktuálně je bez práce, má brigádu na černo, na jídlo mame. svůj byt neplatí, platím ho já z peněz mých rodičů. nechci si už dál půjčovat, je mi trapně, hlavně proto, že mi přijde, že se nic neděje. řekl mi že svůj byt chce prodat ale dodnes nebyl v realitce...má odloženou hypotéku, kterou bude muset začít zase ale splácet pokud byt neprodá.
Já mám své platby v pořádku, naučila jsem se sama nejdřív zaplatit povinnosti a pak utrácet.
Stěžuje si na to, že od něj chci dostávat všechny peníze co vydělá abych je rozdělila a viděli jsme, kolik nám zbyde. Ale dělám to jen proto, že fakt máme málo a musím s tím vyjít na celý měsíc a zajistit děti.
Často se kvůli tomu v noci budím a brečím, protože mi ta situace přijde nekonečna. Pak se hádáme ale nic se nemění. Dneska jsem bouchla a řekla mu ať od nás tedy odejde a žije si sám. Sebral se že se jde zabít a zabouchl dveře. Prý jsem absolutně nesnesitelná a nenechám ho jeden den (dneska) ležet, když je mu strašně špatně. Já i děti jsme nemocný, nastydlý a taky funguju..... Fakt jsem z toho špatná. Jako táta je skvělej, ale zabezpečit nás asi nedokáže :( nevím jak s ním mluvit, jak s ním jednat abby něco změnilo.

michaela666
23. zář 2020

To je dneska každý druhý chlap takový psychopat?? V momentě, kdy se má postarat o rodinu, něco se po něm chce doma nebo si má řešil svoje průsery, tak se jde zabít???
Za mě by vám bez něj bylo líp. Pro děti bude vždycky táta a kontakt spolu můžou mít pořád hezký, ale jako partner za moc nestojí pokud má tenhle přístup k životu.

mourovatakocka
23. zář 2020

Jasně, určitě je to skvělý táta. Holka vzpamatuj se. Máš dvě děti, každé s někým jiným, před sebou absolutně nejistou budoucnost a jako kouli u nohy chlapa k ničemu. Můžeš být u rodičů, najít si brigádu na pár hodin, ať máš svoje peníze? Postav se na nohy a začni používat hlavu.

autor
23. zář 2020

@michaela666 no jako nejhorší ze on doma pomůže když mu řeknu, sice občas remca, ale kterej chlap ne. Ale jakmile začnu s tím aby prodal byt, aby pro to něco udělal tak je zle. Když mu řeknu aby si hledal stále nějakou práci a neupinal se na práci na černo, která může ze dne na den skončit tak mi řekne ať ho necham bejt...

tasimia
23. zář 2020

To není chlap pro život. Sorry jako. A ještě když řekneš, že je to špatně, tě psychicky vydírá? No řekla bych mu tak Ahoj, běž. Já na takové řeči nejsem. A pokud mu to nedošlo za celou dobu, tak asi potřebuje aby se stalo něco velkého aby to pochopil. Třeba, že by si odešla.. ani nechci vědět co by dělal s penězi za ten byt, kdyby mu něco zbylo, když už teď je nezodpovědný.
Sorry, ale nechápu, že s ním vůbec jsi. U mě by letěl jak hadr. Já mám zásadně jednu podmínku platit co se platit má a nepůjčovat si peníze. Naštěstí mám zodpovědného chlapa. A tu práci na černo raději nekomentují. Proč na černo?

autor
23. zář 2020

@mourovatakocka já mám bydlení. Brigádu bohužel nemůžu mít, mám malé miminko

autor
23. zář 2020

@tasimia jo to jsem mu řekla. Ať teda jde. Že se o děti postarám sama. Čekám a doufám, že se v něm něco zlomi a dojde mu to.. :(

tasimia
23. zář 2020

Proč maká na černo jako?

autor
23. zář 2020

@tasimia protože nesehnal jinde práci...

tasimia
23. zář 2020

Jak jinde práci? Co to hraješ? Tak řeknu sorry šéfe chci smlouvu řádně na HPP.

tasimia
23. zář 2020

Nebo na DPP nebo cokoliv, prostě smlouvu.

michaela666
23. zář 2020

Když dítěti řeknete, aby si po příchodu z venku šlo umýt ruce, taky brblá a udělá to. Partner je spokojený, že se to všechno vždycky nějak udělá a nemusí pro to nic dělat a řešit. Všechno si evidentně obstaráte sama. Nemáte za potřebí se vázat na chlapa, který vám nedává žádné jistoty a nejste v tom vztahu šťastná. Já bych z hrůzou trnula, kdy se objeví nějaké dluhy atd.

mourovatakocka
23. zář 2020

Máš bydlení s ním. Takže tě stáhne dolů. Co roznos letáků? Brzo ráno s kočárkem? Od divného mužského se lepší se odstřihnout, než přijde s nějakým hovězím nápadem. Myslím tím jako prodej jeho bytu. To znamená, že se nastěhuje k tobě?

autor
23. zář 2020

@tasimia to jsem mu samozřejmě říkala...aby si řekl o smlouvu...

@michaela666 ano máš pravdu...

@mourovatakocka bydlíme v mém bytě, jeho je prázdný, proto jsme se domluvili aby ho prodali a zbavili jsme se te finanční zátěže...ale na všechno má spoustu času prostě...

tasimia
23. zář 2020

Máš možnost hlídání aby si mohla na brigádu? Rodiče např?

autor
23. zář 2020

@tasimia ne můj tatínek dojíždí za práci přes půlku republiky a maminka nehlidala nikdy... Nemá čas, je hodně pracovně vytížená

michaela666
23. zář 2020

Sbalila bych mu kufry a až se vrátí z hospody ( kde podle mě teď sedí a stěžuje si kámošům jakou má doma nesnesitelnou megeru ) ať se vrátí do svého bytu. Na takové scény jako, že si něco udělá a podobně bych se moc neohlížela. I kdyby si chtěl něco udělat, tak to bude akorát,aby byl za chudáčka - vím o čem mluvím, když jsem se rozešla s klukem, tak se z trucu předávkoval práškama na uklidnění. Schválně jenom tolik, aby mu bylo špatně a všichni si říkali jak jsem ho k tomu dohnala.

autor
23. zář 2020

@michaela666 nene on do hospod nechodí. Sedí podle mě někde u vody, kouří a došlo mu, že to posral. Je takovej... A myslím si, že si nic neudělá, že jen deptal :( nechci být ale ta nekonečné trpělivá co bude žehlit problémy a čekat než se milospan dobře vyspinka a půjde něco řešit :(

autor
23. zář 2020

@michaela666 jinak teda je to síla, že tohle tvůj ex udělal..
To je fakt ubohý... Jen aby mu bylo špatně

mourovatakocka
23. zář 2020

Ty ho tady omlouváš, očividně máš s ním plány do budoucna. Když prodá svůj byt, jediné, co se stane, bude, že se definitivně nakýbluje k tobě a až ho budeš chtít vyhodit, bude argumentovat a tím, že on být prodal a nemá chudak, kam jít.
A nenech se vysmát s tou hospodou. Možná jsem cynik, ale opravdu si nemyslim, že někde sedí u vody a zpytuje svědomí 🙄

michaela666
23. zář 2020

V tom případě asi poslední šance...V klidu si sednout a nastavit si jak si představujete, že to bude fungovat. Buď se začne trochu snažit, řešit normální práci a postaví se k rodině jako chlap nebo půjdete od sebe. Máš nějakou sebeúctu přece.

Žádná ženská nemusí trpět takové chování a pokud jsou v tom vztahu děti, tak už vůbec ne. Příklad pro děti - hrůza.

S odstupem času si říkám, že jsem měla magnet na magory, doslova. Nejdřív jsem si musela projít vztahy, kdy se chlapi chovali podobně jako ten tvůj. Než mi přišel do cesty manžel, který stojí na svých nohou od 15 let, takže je samostatný a v mnohém si umí líp poradit než já 😀

autor
23. zář 2020

@mourovatakocka omlouvám.mam ho ráda..on u mě definitivně už bydlí. A jo, fakt v hospodě nesedí. Jsou chlapi, co do hospody nechodí... Štve mě to, nechci mu vše odpouštět, chci být na něj víc tvrdá aby si uvědomil co má a o co může přijít :(

autor
23. zář 2020

@michaela666 ano máš pravdu. Je potřeba si sednout a nastavit hranice... Nenechat si tak kalet na hlavu :(

Víš můj přítel je taky delší dobu zvyklý žít sam, vydělávat si, poznala jsem ho jako hodně zodpovědného. Nevím co se ale stalo, poslední půlrok zodpovědný prostě není :( teď mi psal že zítra vše začne řešit.....

michaela666
23. zář 2020

Snad z něj nevypadne, že si nasekal nějaké problémy, které neví jak řešit a proto se tak změnil...Jenom se prosím nenech "opít rohlíkem", už kvůli dětem. 😉

zuzineckah
23. zář 2020

a zabil se teda aspoň?🙄 Jako promiň, ale to je reakce jak noha, hodna úplného vola. Jediný dobrý nápad byl, aby si šel po svém. K čemu takový chlap?

autor
23. zář 2020

@michaela666 jo já myslím že neunesl to že přišel o práci, že nemůže uživit rodinu a tak nějak se v tom teď motá :(

@zuzineckah ne nezabil. Jako reakce je to hrozná, vul to je... Ale taky má spoustu dobrých vlastností... Možná si jen něco řeší na co jsem ale já krátká

ariadna12
23. zář 2020

Opravdu nesehnal legalni praci? Tohle je casto vymluva lenochu, casto to tez rikaji lidi s exekucemi a zapisem v Rejstriku trestu. Overila bych si, jestli mi rika pravdu.

brambora28
23. zář 2020

Promiňte, ale přijde mi to jako typický příklad z Výměny manželek... Díváte se na to? Viděla jste nějaký díl, kde přesně tento model fungoval? A co jste si myslela? Já osobně myslím, že žít z peněž mých rodičů, živiti z nich sebe, manžela a dvě děti není řešení situace. A přijde mi hrozně smutné, že se tím trápíte Vy, když jemu je to evidentně u prdele... Chápu, že se může stát, že se dostane do situace, měsíc, dva to nějak zvládnete táhnout vy, ale ne dlouhodobě a ne s takovým přístupem, jaký má.. Buď jděte od něj nebo mu řekněte jasně, ať platí sám za sebe, svoji část nájmu, ať vám dává na děti, jídlo apod. a uvidíte, jak se k tomu postaví.. Ale obávám se, že pro něj bude jednodušší jít a nechat se živit někým jiným...

autor
23. zář 2020

@brambora28 on mi dává peníze na vše. Jen neřeší ten byt. Jinak se o nás finančně postará. Jen zahodil starost okolo toho bytu a že v tom je samozřejmě další náklad.

tasimia
23. zář 2020

On se o Vás tak finančně stará, ale ty každý měsíc platíš z peněz rodičů jeho byt. Jo to dává smysl 🤦🏻🤷🏻 jakou další omluvou ho omluvíš?

autor
23. zář 2020

@tasimia no platíme dva byty, je to docela finančně nákladne. Máme tak na zaplacení jednoho nájmu, jídlo a UM pro miminko... Kdybych platila oba byty tak nemáme co jíst. Finančně se stará ale ten byt nezvládá, je zátěž