Nesnáším manželovu sestru. Co si o tom myslíte?

23. únor 2024

Ahoj holky, jsem už na pokraji sil. Co si o tom myslíte??
je to trošku delší ale dekuji kdo to dočte.....
Já jsem od přírody docela tichá osoba který se nikdy s nikým takto mimo svou přímou rodinu nepohádala-např bych se nepohádala s tchýní, nebo jí mám problém říct když mě něčím naštve-vždycky držím pusu.
Jsem s manželem 20 let, jeho segra byvala bezva, meli jsme se rády, parkrát byli na kafi, setkávali se u rodinných oslav,volali si kdy která prijede aby jsme se tam potkali.
Manžel to nikdy neprožíval protože se se segrou nikdy nemuseli ale neřešil to-typicky chlap.

Nevím co se stalo-nic jsem ji neudělala ani se s ní nepohádala ale ona nás-mě a manžela (se kterým měla vždy blbej vztah-byla upřednostňovaná atd -ale o to nejde manžel to nějak neprožívá, jen to vždy konstatuje když já vybuchnu), potažmo naše dítě před pár lety cca 5, úplně odřízla. Přestaly rodinné oslavy s nimi, tchýni jsem i "načapala" jak jednou když jsem byla u ní před domem a ona odjížděla, byla jak pěna-ikdyž vždy vše vykecala a pak jsem se dozvěděla že měli rodinnou sešlost...a tím to začalo...
Myslím si, že mě to docela dalo ránu a začala jsem ji nesnášet a nesnášim i její děti-bohužel to tak je nemuzu si pomoct. Dle mě jsou prostě rozmazlený a vytácí mě jen o nich slyšet že oni to a oni tamto ona uz chodi a ona ve škole tamto...
Ona mě nás asi taky.
Za tech 5 let jsme se potkali asi 3x a vždy mám odpor ji potkat a vyhýbám se jí .S tchýní jsme o tom nikdy nemluvili, nechci to s ní rozebírat a ani se švagrovou, asi nejsem připravena na nějaké konfrontace. Mám z toho asi strach nebo nevím jak to říct.

Ale vždy me prostě tak začne dusit kdyz k ní jedu na navstevu a ona zacne vykladat co ty decka-me to nezajima a nevim jak ji to rict. Je mi to prostě blbý ( ja vim je to hloupy ale jse m tak vychovavana-nic nerikej je to blby, nedelej toto je to blby- ikdyz jde o normalni vec-holt tatka je takovy puritan 😀 ale mám ho moc ráda)
švagrova je neustale omlouvana-ona nemuze ona ma 3 deti (mmch 1 predskolak a druhe ve skole) ale ona nemuze protoze ma ty deti a ona nemuze v 9 mesici uz ridit a vsude ji vozila. Když jsem byla ja v 9. mesici-samozrejme nepotrebuju sveho ridice ale ja najednou mohla vse... a vse se po me chce z tchynine strany .... Napr chtela abych v den terminu porodu byla doma-manzel je OSVČ a dela z domu-a manzel jel s ni na kožní. Já bych ocenila že bude v tyto dny semnou doma kdyz muze.. Na me to prijde a co budu delat. Ona sama jet nemuze ma zdr.problemy a potrebuje tam zavest.... ale preobjednat se to zrejme neda, me to tak strasne nastvalo ženy -takova proste bezohlednost kdyz ja se muzu vzdy rozkrajet kdyz neco potrebuje

Když švagrova otehotnela,dozvedeli sme se to mezireci .... ze v jejim stavu...rikam jakem stavu?? no ona je tehotna-6. mesic ..to dite dodneska nevidel ani muj manzel a to ma 3 roky. Vuci nemu me to mrzi- docela zvlastni,
a vuci me - jeste ze me nezve, stejne bych neprijela ale sorry, vlastni sourozenec?
asi jsem debil nebo nevim
DEkuji za neutralni nazory nezaujatych osob

autor
23. únor 2024

opravdu mě nejvíc sere ta bezohlednost..ona nesmi ani ridit a ja muzu lezt po aifelovce protoze tchyne by to potrebovala-obrazne receno, .kdyz to prezenu samozrejme

rebe
23. únor 2024

Je zjevné, že manželovu sestru opravdu nesnášíš. Tak proč tě tak strašně štve, že se s vámi nestýkají, když manžel se s ní nemusí a ty bys stejně nepřijela? A proč jsi kvůli tomu na pokraji sil? Je docela běžné, že se lidé nechtějí stýkat s někým, kdo je nesnáší natolik, jako ty nesnášíš svou švagrovou.

autor
23. únor 2024

@rebe me nestve ze se nestykame ja jsem rada protoze nemusim resit to A PROC JAKO NECHETE PRIJET? a nemusim to s nikym diskutovat. Já právě se s ní vídat vubec nechi
promin asi jsem to tam nejak spatne vyjadrila-na pokraji sil jsem z toho ze porad o nich musim poslouchat ..ja o ne nestojim ale nevim jak ji to rict a ona moc dobre vi ze se nemame rady-jednou mi to rekla ..ale ona tchyne je ted psych tak v pr.. ze kdyz ji zacnu vykladat ze o nich nema mluvit ze me to nezajima tak se zase bude hroutit a brecet...
-s manzelem ma chladny vztah, on rika ze proti nic nema ze pry jen ja porad neco mam... jako nevolaji si nestykaji, ne ze by se nesnaseli a proto mi prijde i trapny ze ona mu proste neukaze svy dite prece jen je to porad strejda.

maciceksta
23. únor 2024

Ten text je tak zmatený, že vlastně nechápu, co tím chceš říct... Nestýkáš se s ní, nikdo tě nenutí být s ní v kontaktu a tvůj muž je s tím taky v pohodě. Pokud jsi na pokraji sil z toho, že o ní jednom slyšíš, tak asi budeš muset omezit i kontakt s tchýní...

autor
23. únor 2024

@maciceksta no jednou-kdyby to tak bylo tak je to zlatý...jezdime k ni ted casto, protoze je zdravitne velmi spatna a porad chce aby jsme za ni jezdili a vola si o to- tak jezdime aby nebyla sama a rozveselila se s vnoucatama ale pokazde to posloucham pul navstvy-jezdime tam tak 2x tydne

autor
23. únor 2024

@maciceksta jinak tchyni takto mam rada urcite to neni nejaka takova ta hruza co tu kde kdo popisuje ze ma, vzdy jsem ji mela rada ale ted je toho proste strasne moc. Nikdy jsme nemeli ani zadny konflikt ze by na me vylitla a neco mi vycitala nebo se chtela hadat

rebe
23. únor 2024

Babičky často mluví o svých dětech. A máš pravdu, kdybys jí řekla, jak moc svoji švagrovou nesnášíš, smutná by z toho asi byla. Když ty příčiny jsou ve smyslu že manžel vezl babičku k lékaři, zatímco ty jsi byla doma, a těhotná sestra ne... Zkus prostě neposouchat, nevěřím, že by dospělý člověk nevydržel chvilku poslouchat o lidech, s nimiž se nestýká.

autor
23. únor 2024

@rebe no ja ji nehodlam rikat ze ji-a jak moc ji nensnasim, na to nemam ani povahu a ani na to neni idealni chvile ale ona to moc dobre vi protoze mi jednou rekla-ja vim ze se nemate rady...a od koho to asi vi? kdyz ja sem ji nikdy nic takovyho nerekla, jen vzdy nereaguju kdyz je tema o nich.
Ale pak az to dopovida jak se maji decka tak rekne ze nemame uz vozit jeji matku sebou protoze vyklada porad o jejim bratrovi kteryho ona tchyne nenavidi a ze to nechce poslouchat, zaroven ji to nechce rict - jako ja - protoze by ji to ublizilo

sigyn
23. únor 2024

Když se s někým nesnáším, tak se s ním nestýkám a jeho společnost nevyhledávám. Kontakt omezím jen na nezbytnou slušnost jako je pozdrav, či přání k svátkům narozeninám. Nejde vycházet s každým, stejně jako všichni nebudou vycházet s vámi.

autor
23. únor 2024

@rebe nene to jsou uz jen posledni kapicky, neni to ze svagrovou nemam rada skrz tu bezohlednost ze ona nesmi nic a ja musim trpet vse a ze ji tam manzel vezl ikdyz mohla svagrova...toto uz zacalo driv a jen se to nabaluje...dycky to neco vyprovokuje co ve me rozvaří krev

maciceksta
23. únor 2024

A proč ses tchýně nikdy nezeptala, co se teda stalo? Nebo proč ses nezeptala té sestry, když z ničeho nic přerušila kontakt? Vždyť na tom není nic špatného, ozvat se, zeptat se...

autor
23. únor 2024

@sigyn ale ja se se svagrovou nestykam, rikam ze pokud je to nezbytne nutne a pokam ji ve dverich, vzdy tam jdu s odporem ale takto jako se s ni nepotkavam

autor
23. únor 2024

@maciceksta jednou jsme se trosicku v telefonu chytli s tchýni-když jsem v 8 mesici stehovala neco co bylo jeji a svagrova netehotna nemohla zvednout ani prdel-protoze ma ty deti zejo.... svagrova nebyla schopna ani jet roztridit popsane krabice do mistnosti noveho bydlite kam patri-kuchyn,koupelna apod........-vse bylo v predsini na jedne kupe,.....
takze jsem tchyni rekla do telefonu proc by ty krabice nemohla jet roztridit jeji dcera kdyz ja s manzelem jsme oddreli zbytek a ona mi na to konto rekla ze vi ze se nemame rady ale ze ji to ublizuje...ja na nervy a asi i hormony sem buchla poprvy za 20 let a rekla ji ze nechapu proc by nemohla kdyz je to na 15 min a ze ja sem ji nic neudelala ze nechapu jeji postoj odstrizeni nas od cele rodiny????..nic mi na to nerekla

tinaprofi
23. únor 2024

Ses jako malej spratek, to je nezaujatej nazor... Jestli jsi mentalne dostatecne vyzrala, tak prestanes resit svagrovou i reci okolo. Nemas zac. Fajn den

martt
23. únor 2024

Ja se v těch příspěvcích ztrácím jsou nějak zmatené. Ale pokud ti vadí a jsi na pokraji sil , že slyšíš od tchyně o švagrove tak omez kontakt. Vždyť za ni může jezdit jen tvůj manžel s dětmi.

prejeta_zaba
23. únor 2024

Nic jiného, než se na to vykašlat, stejně udělat nemůžeš. Udělej za tím prostě tlustou čáru a vůbec to neprožívej. Proč se vzrušovat nad tím, že ani neukáže manželovi dítě, když je strejda? Stejně jako strejda nefunguje, tak proč to vůbec prožívat. 🤷‍♀️ Asi vás bere jako cizí, užívá si výhod vlastní rodiny. Tak si taky užívejte výhod a nerizčiluj se nad X let starými záležitostmi, stejně, co s tím teď kdo udělá? Ber to tak, že vždycky může být i hůř - chtěla bys tohle prožívat s tchyní? Přijít o babičku pro děti? Nebo chtěla bys, aby tě manželova sestra pomlouvala všude, kde se dá, dělala ti naschvály, naváděla proti tobě zbytek rodiny? Tohle je vlastně pořád ta nejlépe snesitelná varianta, vím, že to člověka štve, ale nezbývá než to brát tak, že někteří takoví prostě jsou. 🤷‍♀️

cherryadomca
23. únor 2024

Nezlob se ale vykašli se na ní. Vím že se to snadno řekne a hůř udělá. Měla jsem podobný vztah s vlastní sestrou měly jsme období kdy jedna řekla A druhá slyšela B a prostě jsme se nebyly schopné na ničem dohodnout a ve finále se ani vidět. Já se trápila, věděla jsem že mě s mamkou a bráchou probírají a tím jsem trpěla ještě víc. Odstřihla jsem se od nich na nějakou dobu. Nic jiného mi nezbývalo abych z toho úplně nepřišla o rozum. Po nějaké době jsme se viděly a zase se začaly stýkat, psát si.. Jasně je to vlastní sestra tak je tam pouto ať chci nebo ne. Ale ty nemusíš hledat cestu ke švagrové.
Moje tchýně je tak hodná až je nesnesitelně vlezlá. Pomůže, dá, pohlídá to všechno ano a já jsem ji vděčná a snažím se jí to dávat znát. Má ráda když je oceněná tak třeba koupíme kytičku, čokoládu, z výletů drobnost... ale potom slyším jak ona je ta nejlepší a co všechno pro nás dělá. A musím mlčet. Nemůžu ji říct jak to zní a co to dělá s námi a ovlivňuje to mého staršího syna. Vloni jsem byla na narozeninách a Vánocích obou tchánovců letos nejdu ani omylem. Bylo to psychicky tak vyčerpávající. Tím ti chci říct že ti v tom rozumím. Ale musíš si sama ujasnit jestli ti stojí za to jít do boje nebo se tím nezabývat

levandule_k
23. únor 2024

Já tomu nerozumím, takže jestli jsem to dobře pochopila. Napřed jsi byla se švagrovou kámoška, i když manžel s ní měl chladný vztah. Najednou tě švagrová odstřihla a ty nevíš proč a jsi totálně v háji z těch vztahů, že švagrová nic nemusí a ty musíš všechno, plus tě tchýně citově vydírá, když řekneš, že nechceš poslouchat něco, tak se začne hroutit. Sice to popřeš, ale vztah se švagrovou tě asi mrzí, protože nevíš, proč se ti to stalo.

No tak ať se tchýně hroutí. Jí řekni, ať to řeší se svojí dcerou, že k ní má jako její matka blíž. Prostě to hoď na švagrovou.

Myslím, že jsi vyčerpaná z toho, že jsi nikdy nešla s nikým do sporu, že se radši potlačíš, abys někoho nenaštvala, protože tě to tak naučili rodiče (otec). Jestli něco dělat nechceš, tak to nedělej bez ohledu na to, že se někdo nasere, bude brečet, bude tě citově vydírat, to je problém těch lidí ne tvůj. A smiř se s tím, že s některými lidmi nemůžeš být kámoška.

europa00
23. únor 2024

😀😀promiň ale ty mi prijdes celkem zvláštní a labilní… třeba se jeho sestra o tobě dozvěděla něco co ji bylo
Skryto protože tvé reakce nejsou úplně normální 🙏 prvně se s ni bavíš a chápu něco se stalo co te asi zranilo, ale furt jsi dospěla osoba a ne malé děcko a mohla sis to s no normwlne vyřikst co se stalo kdZ jste si nic neudělali… a upřímně takové kecy typu nesnáším i její decka Tvl jsou to pokrevní příbuzní tvých děti. A hlavně oni za vaše spory a blbosti nemůžou.. už jen jsk píšeš mi upřímně přijde až zla tak se nedivím ze se s tebou nechce vídat… úplně uražené ego jak kdybys byla děcko.

martinka_33
23. únor 2024

To ale presne odpovida tomu co.pises, ze byla maminkou uprednostmovana pred tvym muzem (a proto nemaji hezke vztahy), to evidentne trva stále. Viz to ze svagrova ma deti tak ji prece nemuze pomahat ale tvuj muz deti asi nema, tak muze pomahat. Na nej ma naroky a ona a jeji deti jsou dokonaly a nejlepsi a nic nemusej. Jejo (a tvoje) deti jsiu v ocich tchyne zjevne mene duleziti. Takze makonec ty rozbroje a nenavist ke svagrove rozpoutava maminka.. A vubec se nedivim ze te to stve.

mourovatakocka
23. únor 2024

Jak zaznělo, lehko se to řekne, ale prostě omez kontakt. Vyvdaná rodina je někdy k zblití, někdy třeba jen úplně rozdílné typy lidí a udržují se vztahy, protože přece rodina. No ale proč vlastně... Aby pak člověk v sobě něco dusil a zadělával si na vlastní zdravotní problémy? Ber ji jako cizího člověka, nehnípej si staré křivdy a uvidíš, jak se ti uleví. Rozumím tomu, co ti vadí, ale lidi nepředěláš, jediné, co můžeš ovlivnit je to, jak na ně budeš reagovat ty sama. Hrozně by mě zajímalo, jak se k tomu všemu staví tvůj muž. A pokud to má na salámu, hoď to taky za hlavu 😁

mimco
23. únor 2024

Třeba ji se.eš a tak tě nechce vidět, připustila sis i tuhle možnost? My tady tě neznáme, ale z toho zmateného projevu se dá vyčíst prakticky jen to, že ji nesnášíš a z nějakého důvodu tě překvapuje, že ona z tebe není odvařená🤷‍♀️

veruuu_kubesovic
23. únor 2024

A co teda řešíš?
Sourozenci se evidentně nemusí, tvému muži vyhovuje, že se se ségrou nebaví tak o co ti jde???
Já nemusím svoji svagrovou, ona ráda určuje co bysme měli či neměli dělat, manžel již rodiče nemá, tak ji ignoruju a mám svatý klid 😉 zkus to taky a nemusíš se pak hroutit, že na tebe někdo se*e...

zekrt
23. únor 2024

Já tomu rozumim, mam to dost podobný a omezila jsem proto kontakt i s tchánem a tchyní. Abych nemusela poslouchat o cizích dětech, když není moje vina, že je neznám. Mojim dětem to taky vadí a nechtějí tam jezdit. Tak prostě jezdíme jen na Vánoce a narozeniny na chvíli a hned zas domů.

stellaroid
12. srp 2024

Hele, já si skoro myslím, že to přes svoji averzi vidíš trochu zkresleně. Taky to často děláme tak, že rodinné sešlosti děláme odděleně. Každý už máme děti a když jsou tam tři děti, tak si žádné babičku pořádně neužije. Nemusíte být přece všude vždycky spolu. Že švagrová před porodem neřídila, mi přijde jenom rozumné. Taky bych asi tak nehrozila to kožní. Pravděpodobnost porodu přesně na termín je docela nízká, navíc pokud nejeli někam do jiného města, tak s největší pravděpodobností manžel stihne dorazit při případných prvních kontrakcich. A s tím preobjednanim - nevím, odkud jsi, ale v našem kraji jsi ráda, když nějakou kožní máš. Objednací lhůty jsou až půl roku a jsi ráda, když tě při zrušení termínu rovnou nevyřadí.